نقاشی های دیواری که جورج فلوید و سایر قربانیان سیاه پوست را یادبود می کند

من الان می توانم نفس بکشم

تاریخ انتشار : ۱۰:۲۲ ۱۵-۰۳-۱۳۹۹

ما می خواستیم یقین داشته باشیم كه این احساس ما صحیح است." "ما هیچ هنرمندی سیاه پوست در این گروه نقاشی نداریم و می خواستیم اطمینان حاصل کنیم که جامعه احساس می کند که این بیانیه، نماینده جامعه است."..... هنرمند نقاش کادکس هررا می گوید ؛ ما می خواستیم مطمئن شویم كه جامعه حرف آخر را می زند...درد زیادی وجود دارد ، اما امید و پشتیبانی زیادی از جامعه وجود دارد ، و مردم بیرون می آیند و فقط با صدای خود می گویند و اکنون جهانیان می دانند که این امر غیرقابل قبول است و هرگز نباید دوباره اتفاق بیفتد.

تبریز امروز:

یک نقاشی دیواری جورج فلوید در نزدیکی جایی که در 25 مه کشته شد ، تبدیل به یک نقطه عطف برجسته در بین یادبودهای دست و پاگیر در خیابان شرقی 38 و خیابان شیکاگو در مینیاپولیس ، مینسوتا شد. صورتی بزرگتر از چهره واقعی جرج فلوید ، در میان یک گل آفتابگردان آتشین بر روی یک پس زمینه آبی  درحال تابش است  و نام او با حروف زرد تیز در عرض عرض نقاشی دیواری در دیواره بیرونی تصویر اصلی رنگ آمیزی می شود.

نام دیگر قربانیان سیاه پوست خشونت پلیس در ایالات متحده در پشت فلوید در مرکز سیاه آفتابگردان به رنگ سفید پوشیده شده است. فلوید ، 46 ساله ، پس از اینکه پلیس مینیاپولیس نزدیک به نه دقیقه او را به زمین کوبید ، به صفوف غم انگیز آنها پیوست و او با تلاش برای تکرار آخرین سخنان خود ، زانوی خود را به گردن فلوید فشار داد و گفت: "من نمی توانم نفس بکشم."

کادکس هررا

کادکس هررا  45 ساله ، عضو کلیسای سنت جان در لک بیر ، مینسوتا است. 

یکی از هنرمندان برجسته نقاشی دیواری ، Cadex Herrera ، یک اپیس کوپالی اهل دریاچه لیک بیر ، مینه سوتا است ، که هنگام 19 سالگی از بلیز به ایالات متحده مهاجرت کرد. کادکس هررا به عنوان یک متخصص رفتاری در مدرسه ابتدایی فعالیت می کند که هنر را در کنار کار خود انجام می دهد ، و او. به سرویس خبری Episcopal News در مصاحبه تلفنی گفت که وی در هنر عدالت اجتماعی تخصص دارد.

کادکس هررا گفت: "این اشتیاق من است." او مفتخر است که توانست در ایجاد نقاشی دیواری فلوید کمک کند.

کادکس هررا ، 45 ساله ، به همراه همسرش ، کارن هررا ، که به عنوان سرپرست آموزش های جوان فعالیت می کند ، در کلیسایاپیس کوپالی واقع در لیک بیر حضور می یابد . آنها سه پسر  در سنین 16 ، 14 و 12 سالگی دارند .

خانواده بیش از یک دهه پیش با ناامید شدن از کلیسای کاتولیک روم ، از بیش از یک دهه قبل در مراسم عبادت داپیس کوپالی  شرکت دارند. کادکس هررا گفت: "ما فکر می کردیم کلیسای اپیس کوپالی محل خوبی برای خانواده ما بود."

وی گفت که قرار است این تابستان یک کارگاه آموزشی را در سنت جان  برگزار کند تا به شرکت کنندگان نشان دهد که چگونه می توانند از استعدادهای خلاقانه خود برای صحبت در مورد موضوعات عدالت اجتماعی استفاده کنند ، اما این رویداد به همراه عبادت حضوری در کلیسا بخاطر شیوع کرونا ویروس متوقف شده است .

 بخش عمده ای از کارهای وی به موضوعات مختلف اجتماعی ، از جمله مهاجرت و محیط زیست متمرکز شده است ، و او امیدوار است که هنر وی " مشکلات این موضوعات را حل کند ". آثار هنری وی از گچ پاستیل روی کاغذ تا آبرنگ روی شیشه متغیر است. بیشتر آثار در مقیاس کوچکتر هستند که وی سپس در حساب های رسانه های اجتماعی خود به اشتراک می گذارد. اگرچه برخی از افراد خواستار خرید آثار هنری هستند ، اما او آنها را برای فروش تبلیغ نمی کند ، و او گفت که هرگز برای نقاشی های رهبران عدالت اجتماعی و سایر پرتره ها پول نمی گیرد.

نقاشی کادکس هررا از جرج فلوبد

وی گفت: "من نمی خواهم از آنها سود ببرم." "من فقط آن را انجام می دهم تا این کار را انجام دهم و موضوع را بدست آورم."

او قبلاً هرگز درگیر نقاشی دیواری نشده بود ، اما هنرمند همکار زنا گلدمن را از طریق همکاری با یک سازمان جامعه لاتین به نام کلوس  می شناخت. پس از قتل فلوید خشمگینانه در شهرهای دوقلوی مینه سوتا ، گلدمن با هررا تماس گرفت و از وی پرسید که آیا می خواهد به تصور یک نقاشی دیواری یادبود کمک کند یا خیر. هررا به راحتی با یک هنرمند سوم ، گرتا مک لاین ، داوطلب شد.

کادکس هررا گفت که او نیز با مرگ فلوید ، یک مرد سیاه پوست غیر مسلح ، به دست پلیس به شدت تحریک شد. "من در همان لحظه درگیر ماجرا شدم و از آنچه اتفاق می افتد عصبانی شدم."

نقاشی جرج فلوید

هنرمندان دور هم جمع شدند و به اشتراک گذاری ایده پرداختند ، و کادکس هررا پیشتر از آنچه در زمینه نقاشی دیواری تجربه بدست آورده بود ، کمک می کند.

کادکس هررا گفت: "آفتابگردان نشان دهنده دوام و وفاداری است." "من می خواستم از این مسئله نیز استفاده كنم زیرا زندگی را نشان می دهد." اسامی سایر قربانیان خشونت پلیس - تامیر رایس ، فیلاندو کاستیل ، فردی گری ، مایکل براون ، برونا تیلور ، به عنوان چند نفر - به عنوان دانه های آفتابگردان قرار گرفتند.

هررا گفت: "آنها دانه هایی بودند که هرگز به تنهایی خودشان گل نمی شدند."

نقاشی دیواری کاملاً زیبا به افتخار جورج فلوید در تقاطع خیابان 38 و شیکاگو در اینجا در مینیاپولیس در 29 مه 2020

در داخل حروف اسم فلوید چهره های کوچک و چهره ای به رنگ آبی وجود دارد که مشت های عدالت را بالا می برد. تصویری از فلوید بر اساس یک عکس ساخته شده است ، و در زیر صورت وی عبارت های "من الان می توانم نفس بکشم" است.

گلدمن به مطبوعات سنت پاول پایونیر گفت که او در اضافه کردن این کلمات ، که توسط یکی از ساکنان محلی مطرح شده بود ، مردد بود ، زیرا او نمی خواست کلماتی را در دهان فلوید قرار دهد.

گلدمن به مطبوعات پایونیر گفت: "ما می خواستیم یقین داشته باشیم كه این احساس ما صحیح است." "ما هیچ هنرمندی سیاه پوست در این گروه نقاشی نداریم و می خواستیم اطمینان حاصل کنیم که جامعه احساس می کند که این بیانیه، نماینده جامعه است."

گلدمن گفت ، یکی دیگر از ساکنان نظرسنجی غیر رسمی از مردم این محله را انجام داد و آنها از افزودن عبارت " من الان می توانم نفس بکشم " به شدت حمایت می کردند. با این وجود ، هنرمندان از شخصی از جامعه محلی و نه هنرمندان خواسته اند که این متن را به عنوان آخرین بخش لایحه نقاشی دیواری هفته گذشته بکشند.

هررا گفت: "ما می خواستیم مطمئن شویم كه جامعه حرف آخر را می زند."

جرج فلوید  نقاشی دیوار مینیاپولیس
نقاشی های دیواری که جورج فلوید و سایر قربانیان سیاه پوست را یادبود می کند

این محل، منطقه اعتراضات  مسالمت آمیز برای فلوید بوده است و چهره وی با آرامش در نقاشی دیواری به عنوان پس زمینه ثابت شده است. در تاریخ اول ژوئن ، برادر فلوید ، ترنس فلوید ، از صحنه بازدید کرد و لحظه هایی به دیدن نقاشی دیواری از نزدیک ، به همراه سایر یادبودها رفت. رئیس جمهور پیشین باراک اوباما از عکس نقاشی دیواری به عنوان تصویر اصلی پست وبلاگ خود در واکنش به قتل فلوید استفاده کرد.

باراک اوباما  در وبلاگ خود در اول ژوئن نوشت ؛ 

من برخی از افکارم را در مورد چگونگی تبدیل این لحظه به یک نقطه عطف واقعی برای ایجاد تغییر واقعی نوشتم - و منابعی را برای کمک به فعالان جوان جمع آوری کردم تا بتوانند با انتقال انرژی خود به یک عمل خاص ، تحرک خود را حفظ کنند. 

حالا کادکس هررا گفته است که او و سایر هنرمندان در حال کار روی نقاشی های دیواری دوم هستند که روی یک ساختمان نه چندان دور از اول نمایش داده می شوند.

"درد زیادی وجود دارد ، اما امید و پشتیبانی زیادی از جامعه وجود دارد ، و مردم بیرون می آیند و فقط با صدای خود می گویند و اکنون جهانیان می دانند که این امر غیرقابل قبول است و هرگز نباید دوباره اتفاق بیفتد."

"من الان می توانم نفس بکشم" الهام گرفته از آخرین جمله ای است که جرج فلوید در حال مرگ به پلیس گفت که من نمی توانم نفس بکشم !


نظرات کاربران


@