سوییس

کشف حمام رومی مربوط به 2000 سال قبل در بادن

تاریخ انتشار : ۱۷:۵۶ ۰۹-۰۳-۱۳۹۹

حمام رومی در وضعیت مناسبی در حین کار ساخت و ساز در شهر بادن سوئیس کشف شده است، باستان شناسان می گویند این بخش اساسی از تاریخ حمام این شهر است که می تواند به 2000 سال پیش برگردد.

تبریز امروز:

حمام رومی در بادن سوییس

حمام رومی که در محل ساختمانی در بادن کشف شده است

حمام رومی در وضعیت مناسبی در حین کار ساخت و ساز در شهر بادن سوئیس کشف شده است، باستان شناسان می گویند این بخش اساسی از تاریخ حمام این شهر است که می تواند به 2000 سال پیش برگردد.

در منطقه بادن بیرونی ، که در حدود 25 کیلومتری شمال غربی زوریخ واقع شده است ، در زمان روم به دلیل داشتن چشمه های حرارتی به عنوان Aquae Helveticae شناخته شده بود. امروز هنوز هم چشمه آبگرم وجود دارد.

آندریا شایر باستان شناس و متخصص حمام رومی گفت: "ما فکر می کردیم که ممکن است حمام را در اینجا بیابیم ، اما وقتی دیدیم که در چنین شرایط خوبی قرار دارد ، بسیار شگفت آور بود".

تصور می شود این حوضه بخشی از حمام های افسانه ای هوای آزاد ون بادن بادن است که از قرون وسطی تا قرن نوزدهم مورد استفاده قرار می گرفت. باستان شناسان معتقدند كه  كوچكتر ساخته شده و حمام رومي فراموش شده است.

اهمیت تاریخی این حمام برای تاریخ آبگرم این شهر همچنان مهم است زیرا ممکن است سرنخ این موضوع را فراهم کند که استفاده مداوم از حمام ها بین دوران رومی و قرون وسطی وجود داشته است ، که هنوز اثبات نشده است.

مدیر پروژه " شائر " می گوید "ما بسیار خوشحالیم که شواهد بیشتری درمورد تاریخ حمام 2000 ساله در بادن داریم" . اطلاعات ما در  مورد سازه ای است که آب چشمه را تصرف کرد ، که در قرون وسطی ساخته شده بود ، اما مستقیماً بر روی ساختار اصلی رومی یافت شد.

شائر به نشریه Aargauer Zeitung گفت: این ها هر دو با هم ، یک کشف "دیدنی" هستند.


نظرات کاربران


@