آمریکا

مرگ مرد سیاهپوست و باردیگر آشوب مردم برعلیه نژادپرستی + ویدئو

تاریخ انتشار : ۱۷:۰۰ ۰۹-۰۳-۱۳۹۹

رییس اتحادیه پلیس های سیاه پوست در مینه سوتا می گوید ؛ این گونه قتل ها برای اولین بار نیست که اتفاق می افتد......... ویدئو های منتشر شده خشونت بارترین تصویر از هتک ارزش های انسانی و اخلاقی با یک انسان را به نمایش گذاشت، مامور سفید پوست پلیس شهر مینیاپولیس زانوی پایش را بر گردن مرد سیاهی که هیچ جرمش اثبات نشده بود؛ آنچنان فشار می داد و اعتنایی به فریادهای دردناک او نمی دادکه وی در مقابل چشمان 3 مامور پلیس دیگر و شهروندانی که فقط فیلم می گرفتند کشته شد.... نیویورک تایمز آمار قتل توسط پلیس را در سال های مختلف انتشار داده است.

تبریز امروز:

استمرار قتل های پلیس
طی یک دوره شش ماهه در سال 2014 ، چهار قتل جداگانه پلیس در مورد  افراد آفریقایی-آمریکایی توجه جهانیان را  به آمریکا جلب کرد. اریک گارنر در نیویورک درگذشت ، در حالی که مایکل براون در فرگوسن ، مو لاکان مک دونالد در شیکاگو ؛ و تامیر رایس 12 ساله در کلیولند همه بر اثر تیراندازی کشته شدند .

این قتل ها بحث در مورد چگونگی کاهش مرگ و میر ناشی از کشتار توسط پلیس را برانگیخت. برای حل این معضل ، بیشتر ادارات پلیس ماموران خود را به پوشیدن دوربین های بدن وادار کردند. برخی از آنها برنامه های آموزشی جدیدی را معرفی کردند. فعالان حقوق بشر و سیاستمداران توجه بیشتری به این موضوع کردند.

اما شش سال بعد از این تدابیر هنوز، هیچ نشانه ای از تغییر معنی دار ، حداقل در سطح ملی وجود ندارد. براساس گزارش " نقشه خشونت پلیس"  یک گروه تحقیق و وکالت ، تعداد قتل های پلیس هر سال از سال 2013 حدود 1100 نفر در سال کشف شده است .

نقشه خشونت پلیس
توسط نیویورک تایمز | منبع: نقشه برداری از خشونت پلیس- قتل های پلیس در طی سال های مختلف 


اکنون موضوع دوباره در کانون توجه قرار گرفته است. دوشنبه شب ، مردی از مینیاپولیس به نام جورج فلوید پس از آنكه مأمور پلیس زانوی خود را به گردن فلوید در حالی كه روی زمین دراز كشیده بود فشرد، درگذشت. پرونده آخرین مورد بود كه در گزارش رسمی پلیس ، داستانی متفاوت از فیلم تلفن همراه ارائه شد كه بعداً پیدا شد. در این فیلم ، می توان صدای جرج فلوید سیاه پوست را شنید که بارها می گوید "من نمی توانم نفس بکشم".

جاکوب فری ، شهردار مینیاپولیس ، گفت: "سیاه بودن در آمریکا نباید یک مجازات اعدام باشد." به مدت پنج دقیقه ، ما دیدیم که یک افسر سفید پوست زانو را به گردن مرد سیاه فشار می آورد. پنج دقیقه! "

چه اتفاقی می افتد که در نهایت بتوان قتل های پلیس را کاهش دهد؟ من فکر کردم که ارزش این را دارد که در حین تلاش برای حس کردن آخرین مورد پیشنهاداتی را از سراسر کشور به اشتراک بگذارم،

 

ساموئل سینیاگوه از کمپین صفر ، گروهی که پس از مرگ براون تشکیل شده است، می گوید : محدود کردن دفاتر پلیس ، آموزش افسران برای کاهش درگیری و جلوگیری از شلیک آنها بر روی وسایل نقلیه در حال حرکت ، از جمله مراحلی باز دارنده است.
قانون سال 2019 در کالیفرنیا مبتنی بر این موضوع است که  یک افسر می تواند به طور قانونی از نیروی مرگبار استفاده کند ، او در صورتی که به یک باور منطقی رسیده باشد که یک شخص  خطر قریب الوقوع برای دیگران  می باشد  و این امر را ضروری می داند.


جنیفر کوبینا از دانشگاه  ایالتی میشیگان: آموزش غیر متعصبانه برای افسران و "تعامل صریح بین نیروی انتظامی و افرادی که برای رفع تنش ها ، نارضایتی ها و سوء برداشت ها خدمت می کنند."را یکی از راه حل ها می داند
دیوید فرانسوی از نشنال ریویو می گوید باید اذعان کرد که "بسیاری از شلیک های بحث برانگیز پلیس قانونی و توجیه پذیر است" ، باید پذیرفتن بهانه ها و سرپوش گذاشتن را برای کسانی که چنین نیستند متوقف کرد.
چاک وکسلر ، انجمن تحقیقات اجرایی پلیس نیز براین اعتقاد است که باید سایر نیروی  بتوانند در موقع مشاهده زور بیش از حد مداخله کنند ، همانطور که در لوس آنجلس و نیواورلئان انجام می دهند.

 


نظرات کاربران


@