خودکشی هیتلر ، خودکشی گوبلز وتسلیم نازی ها

سقوط برلین ! نماد پایان جنگ جهانی دوم + ویدئو

تاریخ انتشار : ۱۲:۳۰ ۲۰-۰۲-۱۳۹۹

خبر مرگ هیتلر از رادیو پخش شد: "امروز بعد از ظهر فوئر ما ، آدولف هیتلر ، پس از جنگیدن تا آخرین نفس خود برای آلمان در برابر بلشویسم ، در محل پست فرماندهی خود در دفتر صدراعظم رایش کشته شد." با این حال هیتلر ،نه در جنگ و جبهه ، بلکه با خودکشی ،جان خودش را گرفت. اندکی پس از آن ، با پیروی از او جوزف گوبلز دوست دیرینه وی ، بعد از مسمومیت با شش فرزندشان ، با همسرش خودکشی کرد. مرگ آنها نشانه سقوط "رایش هزار ساله" بود. چند روز بعد ، در اوایل ماه مه 1945 ، نیروهای مسلح آلمان ، ورماخت ، تسلیم بی قید و شرط را امضا كردند و آلمان را تحت كنترل متفقین قرار دادند. در حالی که جنگ در اروپا به پایان رسید ، درگیری در اقیانوس آرام ادامه یافت تا اینکه سلاح جدید همه چیز را تغییر داد.

تبریز امروز:

 

جنگ جهانی دوم با مرگ 60 تا 80 میلیون نفر، مرگبارترین جنگ بین المللی تاریخ بود. در حدود 50 تا 55 میلیون کشته از غیرنظامیان بودند ، در حالی که نیروهای نظامی 21 تا 25 میلیون نفر از جان باختگان در طول جنگ را تشکیل می داد. میلیون ها نفر دیگر مجروح شدند و بسیاری هم خانه و املاک خود را گم کردند.

میراث جنگ شامل گسترش کمونیسم از اتحاد جماهیر شوروی به اروپای شرقی و همچنین پیروزی نهایی کمونیسم در چین و تغییر جهانی قدرت از اروپا به دو ابرقدرت رقیب - ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی شد. که به زودی در جنگ سرد مقابل هم قرار گرفتند.

هنگامی که ارتش سرخ در 30 آوریل 1945 برلین را فتح کرد ، آدولف هیتلر خودکشی کرد. اما افسانه هایی درباره ادامه زندگی دیکتاتور نازی ها مطرح بود . آیا پیکر وی تاکنون پیدا شده است؟ آیا او موفق به فرار شد؟

پس از هیتلر ، دستیاران بنزین را روی بدنش ریختند و آن را در باغ صدراعظم خود سوزانیدند. چند روز بعد ، شوروی بقایای آن را کشف کرد. اما جسد فراتر از تشخیص سوزانده شد ، و آنها نمی توانند مطمئن باشند که او است. تنها پس از انجام تحقیقات مخفی ، با اطلاعاتی که از دندانپزشک او دریافت کرده بودند، مرگ هیتلر مثبت ارزیابی گردید.

خودکشی آدولف هیتلر در 30 آوریل 1945 به حاکمیت "رایش هزار ساله" پایان داد. در ماه مه ، ارتش آلمان تسلیم بی قید و شرط را امضا كرد و متفقین قدرت را در دست گرفتند. کار رژیم نازی تمام شد.

خبر مرگ هیتلر از رادیو پخش شد: "امروز بعد از ظهر فوئر ما ، آدولف هیتلر ، پس از جنگیدن تا آخرین نفس خود برای آلمان در برابر بلشویسم ، در محل پست فرماندهی خود در دفتر صدراعظم رایش کشته شد."  با این حال هیتلر  ،نه در جنگ و جبهه ، بلکه با خودکشی ،جان خودش را گرفت. اندکی پس از آن ، با پیروی از او جوزف گوبلز دوست دیرینه وی ، بعد از مسمومیت با شش فرزندشان ، با همسرش خودکشی کرد. مرگ آنها نشانه سقوط "رایش هزار ساله" بود. چند روز بعد ، در اوایل ماه مه 1945 ، نیروهای مسلح آلمان ، ورماخت ، تسلیم بی قید و شرط را امضا كردند و آلمان را تحت كنترل متفقین قرار دادند. در حالی که جنگ در اروپا به پایان رسید ، درگیری در اقیانوس آرام ادامه یافت تا اینکه سلاح جدید همه چیز را تغییر داد.

 

در کنفرانس پوتسدام در ژوئیه-اگوست 1945 ، رئیس جمهور ایالات متحده ، هری اس. ترومن (که پس از مرگ روزولت در ماه آوریل به ریاست منصوب شده بود) ، چرچیل و استالین درباره جنگ در جبهه ژاپن و همچنین حل و فصل صلح با آلمان گفتگو کردند. آلمان پس از جنگ ، به چهار منطقه اشغال تقسیم می شود ، که توسط اتحاد جماهیر شوروی ، انگلیس ، ایالات متحده و فرانسه کنترل می شوند. چرچیل و ترومن درباره موضوع آینده اروپای شرقی نظر استالین را پذیرفتند زیرا شوروی  از قدرت بالایی  برخوردار بود و در جنگ علیه ژاپن به همکاری اتحاد جماهیر شوروی احتیاج داشتند.

 

تلفات سنگین در کارزارهای ایوو جیما (فوریه 1945) و اوکیناوا (آوریل-ژوئن 1945)  بوجود آمد و ترومن استفاده از سلاح جدید و ویرانگر را صادر کرد. بمب اتمی که در طی یک عملیات مخفی با کد بالا به نام پروژه منهتن ساخته شد ، تکمیل گردید و در اوایل ماه اگوست بمب اتمی در شهرهای ژاپنی هیروشیما و ناگازاکی رونمایی شد. در تاریخ 15 اوت ، دولت ژاپن بیانیه ای صادر كرد و اعلام كرد كه آنها شرایط اعلامیه پوتسدام را می پذیرند ، و در 2 سپتامبر ژنرال آمریكا داگلاس مک آرتور تسلیم رسمی ژاپن را در كنار USS Missouri در خلیج توكیو پذیرفت.

 


نظرات کاربران


@