حرکت در مجسمه ، کار او را متفاوت ساخته است

مجسمه های متحرک آنتونی هوو

تاریخ انتشار : ۱۶:۵۸ ۱۸-۰۲-۱۳۹۹

آنتونی هوو مجسمه ساز متولد 1954 در سالت لیک سیتی ایالت یوتای آمریکاست که با مجسمه های دارای حرکت خود مشهور است ؛ مجسمه های باد محور را شبیه به پالس ها ، موجودات بیگانه و گرداب ها می سازد. قوه محرکه این مجسمه ها برای چرخیدن و حرکت انرژی باد است ، او از طراحی به کمک کامپیوتر استفاده می کند ، قطعات فلزی را با برش پلاسما شکل می دهد و کار خود را با استفاده از تکنیک های سنتی ساخت فلز انجام می دهد.

تبریز امروز:

Anthony Howe: Kinetic Sculptor – Discovering Art

 

آنتونی هوو مجسمه ساز متولد  1954 در سالت لیک سیتی ایالت یوتای آمریکاست که با مجسمه های دارای حرکت خود مشهور است ؛ مجسمه های باد محور را شبیه به پالس ها ، موجودات بیگانه و گرداب ها می سازد. قوه محرکه این مجسمه ها برای چرخیدن و حرکت انرژی باد است ، او از طراحی به کمک کامپیوتر استفاده می کند ، قطعات فلزی را با برش پلاسما شکل می دهد و کار خود را با استفاده از تکنیک های سنتی ساخت فلز انجام می دهد. 

هوو برای یک مجسمه جنبشی را برای بازی های المپیک تابستانی 2016 در ریو ، برزیل طراحی کرد.

آموزش و کار
هاو بین سالهای 1969 تا 1973 در مدرسه تفت حضور یافت و به مدت 6 سال در دانشگاه کرنل و مدرسه نقاشی و مجسمه سازی Skowhegan ثبت نام کرد. در سال 1979 او خانه ای را در کوهستانی در نیوهمپشایر بنا کرد. در اینجا وی به مدت پنج سال مناظر شبانگاهی را نقاشی کرد و کار خود را در 'Gallery on the Green' در لکسینگتون ، ماساچوست به نمایش گذاشت. نقاشی های او را می توان در مجموعه های ترادین، دانشگاه هاروارد ، مجموعه ویلیام کوچک و سایر مجموعه های عمومی و خصوصی یافت.

در سال 1985 هوو به نیویورک سیتی نقل مکان کرد و از نقاشی به مجسمه ساز جنبشی تبدیل شد. چهار سال بعد ، اولین کار او از کابل های آسانسور قدیمی که بین ساختمانها امتداد داشت آویزان شد. در سال 1993 او به گالری کیم فاستر در نیویورک پیوست و سال بعد به جزیره اورکاس در واشنگتن نقل مکان کرد ، جایی که بار دیگر خانه ای ساخت و گالری خود را افتتاح کرد. 

 

وی گفت: "من با مصالحی از وسایل موجود ، سعی در ساختن اشیایی می کنم که منابع بصری آنها از مدل های علمی تخیلی و حرفه ای گرفته تا مدل های میکروبیولوژیکی یا نجومی است. با استفاده از آرماتورهای فولادی ضد زنگ که در ابتدا با اشکال خمیده چکشی یا دیسک های پوشیده از فایبرگلاس مسطح به حرکت در می آیند.

 قطعات در یک شرایط ظریف و خطی ایجاد می شوند ، وقتی باد می وزد به حرکت در می آیند. اشکال ریز و درشت در  چند محور ، متقارن و نامتقارن ، برای ایجاد یک هماهنگی سه بعدی بصری جذاب طراحی می شوند. 
آنتونی هوو یكی از روشهای آزمایش مجسمه ها را به این شکل بیان می کند که  آنها را به بالای ون خود سوار كند و سپس به حرکت درآید . 

در آگوست سال 2015 ، طراحی گلدان برای بازی های المپیک تابستانی 2016 در ریودوژانیرو ، برزیل برعهده او گذارده شد .این مجسمه از حلقه های میله های چرخان ، قطر 12.2 متر با صفحات و کره انعکاس دهنده تشکیل شده است ، جلوه ای با الهام از انرژی ضربان دار و  انعکاس  نور خورشید! این مجسمه در استودیوی آنتونی در جزیره اورکاس طراحی شده بود که ساخت نهایی قبل از ارسال به ریو در مونترال انجام یافت .


نظرات کاربران


@