چین

افت صادرات ، بیکاری ثمره کورنا ویروس

تاریخ انتشار : ۱۳:۳۷ ۱۸-۰۱-۱۳۹۹

چيني ها بعد از كنترل كورونا ويروس دور ديگري از مشکلات اقتصادي را خواهند دید. زيرا كاهش تقاضاي جهاني زنجيره هاي دیگر را تهديد مي كند. بنادر و باربری این کشور که با کرونا ویروس شکل دیگری یافته بود ، با شیوع جهانی آلودگی با اختلال گسترده تر روبرو گردید دوباره با ماجراهای جدید مواجه می شود. براساس گزارش ها ، هرچه بیشتر کشورها وارد مشکل شوند و لجستیک جهانی را تحت تأثیر قرار دهد ، تولید چین در حال بهبود می تواند کند شود و باعث می شود شغل های بیشتری از کار بیفتد. این به معنای درد بیشتر برای کشوری است که بخش قابل توجهی از نیروی کار 775 میلیون نفری کشور در حال حاضر در تلاش است تا از ضررهای شغلی عظیم بهبود یابد.

تبریز امروز:

China came to a standstill to mourn the victims of the coronavirus

پیروزی آشکار پکن بر ویروس به زودی با افزایش تعداد بیکاری می تواند شکل دیگری پیدا کند  بحران اقتصادی بعدی ممکن است مشکلات سیستمی اقتصاد چین مانند بدهی بالا را در معرض دید قرار دهد،  چین سال گذشته شاهد رشد 6.1 درصدی بود که در طی بیش از یک دهه کمترین میزان بود
چيني ها بعد از كنترل كورونا ويروس دور ديگري از مشکلات اقتصادي را خواهند دید. زيرا كاهش تقاضاي جهاني زنجيره هاي دیگر را تهديد مي كند. بنادر و باربری این کشور که با کرونا ویروس شکل دیگری یافته بود  ، هنگامی که شیوع جهانی آلودگی باعث اختلال گسترده تر شد ، دوباره با ماجراهای جدید مواجه می شود.

براساس گزارش ها ، هرچه بیشتر کشورها وارد مشکل شوند و لجستیک جهانی را تحت تأثیر قرار دهد ، تولید چین در حال بهبود می تواند کند شود و باعث می شود شغل های بیشتری از کار بیفتد. این به معنای درد بیشتر برای کشوری است که بخش قابل توجهی از نیروی کار 775 میلیون نفری کشور در حال حاضر در تلاش است تا از ضررهای شغلی عظیم بهبود یابد.

نقاط کانونی COVID-19 در چین با برخی از کارگران مجاز به بازگشت به مشاغل بازگشایی شده است ، زیرا به نظر می رسد این بیماری تحت کنترل است. اما گزارش ها حاکی از آن است که ضرر شغلی ناشی از شیوع کرونا ویروس ، که نزدیک به 82000 چینی را مبتلا کرده و از نوامبر سال گذشته 3،331 نفر را کشت ، ممکن است بسیار بدتر از آن باشد که تایید گردد. غرب دولت کمونیست رئیس جمهور شی جینپینگ را متهم کرد که در مورد میزان و میزان مرگ و میر شیوع آن شفاف نبود.

به گزارش رویترز ، با شیوع ویروس ها بر سیستم های مراقبت های بهداشتی و خاموش کردن کانال های لجستیک در اقتصادهای بزرگ جهانی ، تقاضا برای محصولات چینی در حال فروپاشی است. "ما انتظار داریم تأثیر بر رشد تجارت در سه ماهه های آینده بدترین وضعیت باشد ، زیرا اقتصادها متوقف شده و تقاضای خارجی با اقدامات قرنطینه در مقیاس بزرگ در بین اقتصادهای بزرگ روبرو شده است." 

حجم ترانزیت کانتینر در چین در ژانویه و فوریه نسبت به سال گذشته 10.6٪ کاهش یافت ، در حالی که صادرات 17.2٪ کاهش یافته است. با وجودی که در ماه مارس شاهد رشد مجدد در حجم تجارت بوده است ، صادرکنندگان از رکود شدید در نتیجه جنگ جهانی با کروناویروس می ترسند. ویروس ، که برای اولین بار از یک بازار در شهرک صنعتی ووهان در استان هوبئی گزارش شده است ، به بیش از 180 کشور جهان رسیده است که 1.27 میلیون نفر را آلوده کرده و تاکنون 69487 نفر جان خود را از دست داده است. ایالات متحده آمریکا بیشترین میزان آلودگی را در 336.912 مشاهده کرده است ، در حالی که ایتالیا بیشترین میزان مرگ و میر را در 15.887 داشته است.

بنا بر گزارشی درساوث چاینا مورنینگ پست  بسته شدن طولانی مدت جهانی می تواند بسیاری از مشکلات سیستماتیک چین را بدتر کند

فزایش بار بدهی
اقتصاد چین پس از سالها رشد نفس گیر که باعث افزایش بدهی ها شد نیز به 6.1٪ کاهش یافت. این گزارش می گوید ، شیوع این بیماری در زمان بدتری رخ نمی دهد. در گذشته شاهد افزایش بدهی اقتصاد بودیم که باعث کندی ساختاری تدریجی شد. در این گزارش آمده است: در مقطعی که کشور می توانست هزینه بیشتری را برای پیشبرد نرخ رشد آغاز کند ، این بیماری همه گیر شد.

وزارت دارایی چین گزارش داد که درآمد مالی در دوره ژانویه - فوریه 9.9٪ کاهش یافته است ، بدترین کاهش از سال 2009. درآمد مالیات 11.2٪ کاهش یافته است ، که ناشی از افت 19٪ در مالیات بر ارزش افزوده است ، که منبع اصلی درآمد مالی. مشکلات داخلی کشور فقط می تواند با پیگیری همه گیر در سراسر جهان بدتر شود.

در همین حال ، بیکاری دیگری که افزایش می یابد ، می تواند به مشکلات چین نیز بیفزاید. به گفته آن ، فقدان ذاتی شغل قابل اعتماد کشور می تواند مشکل را بدتر کند. داده های رسمی منتشر شده توسط دفتر ملی آماری (NBS) نشان می دهد که بیکاری در ماه های ژانویه و فوریه به 6.2٪ رسیده و در دسامبر با 5.2٪ افزایش داشته است. این بدان معنی است که 5 میلیون نفر دیگر نیز بدون کار هستند.

کار مهاجر
در این گزارش آمده است که نشانگر رسمی ، تصویر واقعی بیکاری را دست کم می گیرد ، زیرا صدها هزار کارگر مهاجر را که به دلیل محدودیت سفر نتوانستند به کار برگردند ، محروم می کند. برآوردهای غیررسمی نشان می دهد که ممکن است بیش از 200 میلیون نفر به دلیل خاموشی ناشی از کورونا ویروس به بیکاران کشور پیوسته اند. در این گزارش آمده است: لیو چنجی ، اقتصاددان ارشد مدیر صندوق ، Upright Asset ، آن را "بیکاری اصطکاک" می نامد ، جایی که می خواهند کار کنند اما نمی توانند یا قادر به بازگشت به کار نیستند. این بدان معناست که یک چهارم نیروی کار 775 میلیون نفری کشور برای یافتن کار مناسب تلاش می کنند.


نظرات کاربران


@