آمریکا

پیشنهاد ترامپ برای استفاده از دارو مالاریا در درمان کروناویروس

تاریخ انتشار : ۰۷:۴۷ ۱۸-۰۱-۱۳۹۹

"چه چیزی رو مجبوری از دست بدی؟" ترامپ روز شنبه در جریان نشست مطبوعاتی کاخ سفید گفت که "من به عنوان تنها روش به آن نگاه نمی کنم. اما ما می خواهیم از این روش درمانخارج شویم. اگر این کار انجام شود ( دارو موثر باشد) ، شرم آور خواهد بود اگر زود این کار را نکرده باشیم." ترامپ در ادامه افزود: "من چه می دانم؟ من پزشک نیستم اما عقل سلیم دارم.

تبریز امروز:

ترامپ همچنان هیدروکسی کلروکین را به عنوان درمان COVID-19 سوق می دهد. 
با وجود مخالفت شدید از جانب کارشناسان پزشکی خود که منجر به مبارزه با COVID-19 می شوند ، رئیس جمهور دونالد ترامپ هنوز از آمریکایی ها می خواهد هیدروکسی کلروکلین (HCQ) ، دارویی را که برای درمان مالاریا ، لوپوس اریتماتوز و آرتریت روماتوئید استفاده می شود ، مصرف کنند ، اما هیچ سندی در اثبات آن ندارد .

یدروکسی کلروکین هرگز برای معالجه COVID-19 طراحی نشده بود ، بیماری ای که وقتی در سال 1955 برای مصارف پزشکی برای درمان مالاریا تصویب شد ، وجود نداشت.
ترامپ هنگام ترغیب آمریکایی ها که  خواسته است كه هیدروكسیكلروكین را امتحان كنند، می گوید، "چه چیزی رو مجبوری از دست بدی؟" 
همسر مردی از آریزونا که پس از خوردن کلروسین فسفات درگذشت ، گفت: "ترامپ اصرار می کرد که این اساساً بسیار درمانی است ".
 در ایالات متحده آمریکا ،  با نام تجاری Plaquenil فروخته می شود و به صورت عمومی در دسترس است. هیدروکسی کلروکین یک داروی بدون نسخه است.

در 20 مارس گذشته در تلویزیون ، ترامپ ادعا کرد هیدروکسی کلروکین داروی "درمانی امیدوارکننده" به عنوان درمانی برای COVID-19 است. مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماریهای عفونی (NIAID) ، بعداً از نقطه خالی .... در پاسخ به ترامپ بکار گیری کرد . برای پاسخ اینکه آیا می توان از هیدروکسی کلروکین برای درمان COVID-19 استفاده کرد.

او با تأکید بر پاسخ گفت: "جواب نه." "و شواهدی که شما در مورد آن صحبت می کنید ... شواهد حکایتی است."

در جلسات توجیهی در کاخ سفید روزهای شنبه و یکشنبه ، ترامپ بیش از هر زمان دیگری به دنبال هیدروکسی کلروکین به عنوان یک درمان COVID-19 و بی اعتنایی به هشدارهای دکتر فاوسی رفت. او برای امتحان کردن هیدروکسی کلروکین به آمریکایی ها تاکید کرد.

"چه چیزی رو مجبوری از دست بدی؟"  ترامپ روز شنبه در جریان نشست مطبوعاتی کاخ سفید گفت که "من به عنوان تنها روش به آن نگاه نمی کنم. اما ما می خواهیم از این روش درمانخارج شویم. اگر این کار انجام شود ( دارو موثر باشد)  ، شرم آور خواهد بود اگر زود این کار را نکرده باشیم."

ترامپ در ادامه افزود: "من چه می دانم؟ من پزشک نیستم اما عقل سلیم دارم.


نظرات کاربران


@