60 درصد باور به حمایت قانون و سیستم از ثروتمندان دارند.

گسترش کرونا ویروس و باور آمریکایی ها به در اختیار بودن سیستم سیاسی برای ثروتمندان

تاریخ انتشار : ۰۶:۴۴ ۱۴-۰۱-۱۳۹۹

روز سه شنبه ، پولیتیکو مقاله ای را منتشر کرد که در آن همه گیری کورونا ویروس به عنوان "تساوی دهنده" توصیف می شد ، و آمریکایی های ثروتمند و کم درآمد را مجبور به مبارزه در کنار یکدیگر در موضوع تأمین پزشکی و کمبود تست کرونا ویروس می کند. اما در حالیکه خود ویروس براساس ثروت تبعیض قائل نمی شود ، منتقدان در رسانه های اجتماعی گفتند ، سیستم سیاسی ایالات متحده کارگران کم درآمد و سایر افراد حاشیه نشین را در معرض خطر بیشتری قرار داده است

تبریز امروز:

نظرسنجی جدید در چهارشنبه گذشته با تشدید شیوع کروناویروس نشان می دهد که بیشتر  مردم ایالات متحده معتقدند که سیستم سیاسی ایالات متحده فقط برای افراد ثروتمند و صاحبان قدرت کار می کند و نه برای افراد کارگر.

در یک نظرسنجی از 1،002 آمریکایی که توسط The Hill / HarrisX گرفته شده است ، 57٪ از پاسخ دهندگان گفتند که آنها معتقدند که نظام سیاسی به منافع ثروتمندان و قدرتمندان در مقابل 32٪ است که گفتند این سیستم برای همه آمریکایی ها کار می کند.

آمریکایی های کم درآمد و احتمالاً بیشتر افرادی که از نظر مالی قدرت کافی ندارند ، می گویند که این سیستم برای خودی های ثروتمند 61 تا 55 درصد کار می کند. زنان 12٪ بیشتر از مردان احتمال دادند و رأی دهندگان دموکرات و مستقل بیشتر از جمهوری خواهان می گویند که دولت ایالات متحده برای خدمت به قدرتمندان طراحی شده است.

جمهوریخواهان تنها زیر گروهی بودند که در آن اکثر پاسخ دهندگان گفتند که این سیستم برای همه کار می کند.

این نظرسنجی که حاشیه خطای آن 3.1 درصد از خطا بود ، بین 22 تا 23 مارس انجام شد ، زیرا قانونگذاران درمورد همه گیر کروناویروس درباره بسته امدادی بحث کردند. این بسته حاوی یک صندوق 4/5 تریلیون دلاری برای شرکت های قدرتمند و در عین حال پرداخت یک بار 1200 دلار برای بخشی از آمریکایی های شاغل و گسترش برخی از مزایای بیکاری بود.

رئیس جمهور دونالد ترامپ چند روز بعد این قانون را امضا کرد. این لایحه همچنین میلیاردها دلار وام برای شرکتهای بزرگ مانند Boeing می دهد که در حالیکه خواهان نظارت کم می باشد .

در اوایل ماه مارس ، مجلس تحت رهبری دموکرات ها قانون پاسخ خانواده Coronavirus First Family را تحت فشار قرار داد ، که شامل مرخصی بیمار فقط برای شرکت هایی با کمتر از 500 کارمند بود که کارگران را در برخی از ثروتمندترین کارفرمایان کشور اخراج می کردند.
سیستم حمایت سلامتی برای همه طرفداران در ماه مارس خاطرنشان کرد: یک سیستم بهداشت و درمان با یک حمایت می تواند میلیون ها آمریکایی را از، از دست دادن پوشش بهداشت خود در اثر شغل و تحصیل در کار و اخراج کارمندان با گسترش این بیماری محافظت کند.

همانطور که Common Dreams گزارش داد ، جو بایدن ، معاون رئیس جمهور پیشین دموکرات ریاست جمهوری دموکرات ، اصرار داشت که Medicare for All با افزایش ویروس در سراسر کشور ، نتایج آمریکایی را بهبود نمی بخشد.

روز سه شنبه ، پولیتیکو مقاله ای را منتشر کرد که در آن همه گیری کورونا ویروس به عنوان "تساوی دهنده" توصیف می شد ، و آمریکایی های ثروتمند و کم درآمد را مجبور به مبارزه در کنار یکدیگر در موضوع تأمین پزشکی و کمبود تست کرونا ویروس می کند. اما در حالیکه خود ویروس براساس ثروت تبعیض قائل نمی شود ، منتقدان در رسانه های اجتماعی گفتند ، سیستم سیاسی ایالات متحده کارگران کم درآمد و سایر افراد حاشیه نشین را در معرض خطر بیشتری قرار داده است.


نظرات کاربران


@