کرونا ویروس ریسک بالاتری را دارد!

هشدار ! ویروس می تواند سوار بربخار بازدم مسافت بیش از 8 متر را طی کند!

تاریخ انتشار : ۱۸:۳۶ ۱۳-۰۱-۱۳۹۹

دانشیار ام آی تی یا همان انستیوی فن‌آوری ماساچوست " لیدیا بورویبا" ​​، که سال ها در مورد حرکت و دینامیک سیالات در جابجایی ناشی از سرفه و عطسه در آزمایشگاه دینامیک سیالات در انتقال بیماری مطالعه کرده است ، در تحقیقات تازه منتشر شده هشدار می دهد که دستورالعملهای فعلی مبتنی بر مدلهای منسوخ شده از دهه 1930 است. بورويبا به جاي فرض 6 متري فاصله ، هشدار مي دهد كه "ذرات بيماري زا با ابعاد مختلف از 23 تا 27 پا مي توانند جابجا شده و حرکت نمایند؛ زیرا که بازدم انسان توده‌ای ابرمانند از بخار تولید می‌کند که می‌تواند بیش از ۸ متر را طی کند ."

تبریز امروز:

یک دانشمند هشدار می دهد که دستورالعمل های قدیمی از فاصله گیری  اجتماعی برای دور ماندن 6 فوت از دیگران ممکن است ناصحیح باشد - او اعتقاد یافته است که کرونا ویروس می تواند 27 پا طی کرده و ساعت ها در آسمان معلق بماند.

دانشیار ام آی تی یا همان  انستیوی فن‌آوری ماساچوست " لیدیا بورویبا" ​​، که سال ها در مورد حرکت و دینامیک سیالات در جابجایی ناشی از سرفه و عطسه در آزمایشگاه دینامیک سیالات در انتقال بیماری مطالعه کرده است ، در تحقیقات تازه منتشر شده هشدار می دهد که دستورالعملهای فعلی مبتنی بر مدلهای منسوخ شده از دهه 1930 است.

بورويبا به جاي فرض 6 متري فاصله ، هشدار مي دهد كه "ذرات بيماري زا با ابعاد مختلف از 23 تا 27 پا مي توانند جابجا شده و حرکت نمایند؛ زیرا که بازدم انسان توده‌ای ابرمانند از بخار تولید می‌کند که می‌تواند بیش از ۸ متر را طی کند ."

تحقیقات او ، که در مجله انجمن پزشکی آمریکا منتشر شده است ، همچنین هشدار می دهد که "ذرات که در امتداد مسیر می افتند و یا مستقر می شوند ، می توانند سطوح را آلوده کنند" - و "بقایای یا هسته ذرات ، ممکن است که "ساعتها در هوا معلق بمانند."

او به گزارش سال 2020 چین اشاره می کند که نشان می دهد "ذرات ویروس را می توان در سیستم های تهویه اتاق های بیماران مبتلا به COVID-19 یافت."

بورويبا مي ترسد كه دستورالعمل هاي كنوني "بسيار ساده شده" و "ممكن است اثربخشي روش های پيشنهادي" را در برابر همه گيري هاي مرگبار محدود كند.

او می گوید برای کارکنان مراقبت های بهداشتی بسیار ضروری است که درک کافی از موضوع داشته باشند زیرا که هنگام معالجه بیمار و یا مرگ بیمار، با "محدوده مواجهه بالقوه ناکافی" مواجه می شوند.

بورویبا ​​به USA Today گفت: " در دستورالعمل هایی که اکنون توسط "سازمان بهداشت جهانی" و "مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها" در مورد نیازهای تجهیزات حفاظتی اعلام شده  ، به ویژه برای کارکنان مراقبت های مقدم جبهه ، تجدید نظر ضروری است .

سازمان بهداشت جهانی - که معتقد بود 3 فوت برای ایمن ماندن کافی است - به USA Today گفت که "از" مطالعات "استقبال کرده است.

WHO در بیانیه ای به مقاله گفت: "WHO شواهد نوظهور در مورد این موضوع مهم را با دقت نظارت می کند و این اطلاعات را به روز می کند.


نظرات کاربران


@