هنگ کنگ!

توقف کسب و کار و مرخصی اجباری برای کارگران !

تاریخ انتشار : ۱۰:۵۵ ۰۵-۰۱-۱۳۹۹

در اواخر ژانویه ، مدیر وی به تصمیم هیئت مدیره شرکت از او خواست که درخواست مرخصی را به تنهایی ارائه کند. او از ترس از دست دادن شغل در صورت عدم اطاعت از دستورالعمل پیروی کرد. اما تقریباً حدود سه هفته پیش ، هلن از یک گروه اتحادیه هتلداری نامه ای دریافت که کارفرمایان باید ابتدا طبق قانون رضایت وی را درخواست کنند. نرخ بیکاری در این شهر در فاصله ماه های دسامبر سال گذشته و فوریه امسال 3.7 درصد - بالاترین میزان در بیش از نه سال گذشته - با 134،100 نفر بیکار از 3.9 میلیون نیروی کار شده است. طبق بررسی اخیر انجمن مدیریت فروشندگان خرد هنگ کنگ ، فشار برکارگران برای گرفتن مرخصی بدون حقوق محبوب ترین استراتژی است که توسط شرکت ها برای کاهش هزینه اتخاذ شده است.

تبریز امروز:

Hotel worker Helen (not her real name) has been asked to take four days of unpaid leave each month since February. Photo: Winson Wong

کارفرمایان هنگ کنگ بدنبال بررسی قانون به منظور یافتن راهکار هایی برای عدم پرداخت حقوق در زمان مرخصی اجباری به کارگران خود هستند .
شرکت هایی که ابتدا متهم به بی توجهی به الزام به گرفتن رضایت کارگران می شوند
اما نماینده کارفرمایان در شورای مشورتی کار از کارگران خواست تا درک کنند که بنگاه ها هنوز حداقل تلاش خود را برای حفظ کارمندان انجام می دهند
از کارگر هتل هلن (نه نام واقعی او) خواسته شده است که از ماه فوریه هر روز چهار روز مرخصی بدون حقوق بگیرد.
کارگر هتل هلن مجبور شده است هر ماه از ماه فوریه چهار روز مرخصی بدون حقوق خود را بگیرد بدون اینکه بداند شرکت وی پس از اتمام کرونا ویروس در سراسر جهان ،آیا به این اقدام به منظور صرفه جویی در هزینه پایان می دهد؟
تعطیلات ناخواسته یعنی هلن ، که ترجیح می دهد نام واقعی خود را ندهد ، اکنون بار مالی بیشتری را متحمل می شود ، زیرا حقوق او با نزدیک به 20 درصد کاهش یافته و به حدود 30 هزار دلار  در ماه می رسد ! 
او به والدین خود 10 هزار دلار کمک می دهد و وام مسکن ماهانه بیش از 30،000 دلار را به همراه شوهرش پوشش می دهند.
وی گفت: "من از تأثیر بلند مدت نگران هستم." من از استهلاک ارزش ها نگران هستم. پرداخت مالیات نیز هزینه بزرگی است. "
هلن در میان تعداد فزاینده ای از کارمندان است که مجبور شده اند از مرخصی بدون حقوق در هنگ کنگ استفاده کنند ، زیرا شرکت ها از مشکلات اقتصادی بحران سلامتی استفاده می کنند.

اما نگرانی های زیادی درباره حقوق کار پیرامون قانونی بودن این عمل وجود دارد.
هلن احساس می کند که از او به ناحق خواسته شده است که برای مرخصی بدون حقوق درخواست کند.

از آنجا که دولت هنگ کنگ برای موج دوم عفونت که از موارد وارداتی پیش بینی می شود ،در حال آماده باش به سر می برند ، این شهر با سه بازرسی مرزی با سرزمین اصلی چین ، مدارس به حالت تعلیق درآمده و با کارمندان دولت دورکار مواجه است.

ظهر روز دوشنبه ، آمار عفونت های محلی در 317 نفر بود که چهار نفر فوت کردند.
هفته گذشته دولت تدابیر لازم را برای همه ورودی های فرودگاه اعلام کرد و مسافران ورودی را تحت قرنطینه اجباری 14 روزه قرار داد.

شرکت هلن ، هتلی در خیابان یی وو در کوزووی ، با رکود بی سابقه ای در جهانگردی ناشی از این بیماری روبرو شده است.
در اواخر ژانویه ، مدیر وی به تصمیم هیئت مدیره شرکت از او خواست که درخواست مرخصی را به تنهایی ارائه کند. او از ترس از دست دادن شغل در صورت عدم اطاعت از دستورالعمل پیروی کرد.
اما تقریباً حدود سه هفته پیش ، هلن از یک گروه اتحادیه هتلداری نامه ای دریافت که کارفرمایان باید ابتدا طبق قانون رضایت وی را درخواست کنند.

نرخ بیکاری در این شهر در فاصله ماه های دسامبر سال گذشته و فوریه امسال 3.7 درصد - بالاترین میزان در بیش از نه سال گذشته - با 134،100 نفر بیکار از 3.9 میلیون نیروی کار شده است. 
طبق بررسی اخیر انجمن مدیریت فروشندگان خرد  هنگ کنگ ، فشار برکارگران برای گرفتن مرخصی بدون حقوق محبوب ترین استراتژی است که توسط شرکت ها برای کاهش هزینه اتخاذ شده است.
اما برخی از کارفرمایان متهم به نادیده گرفتن الزام قانونی برای گرفتن رضایت کارگران شده اند - همانطور که در پرونده هلن ادعا شده است ، به یک مسئله بحث برانگیز تبدیل شده است.
آلبرت بنابراین مانیت کیت ، رئیس مرکز میانجیگری و داوری هنگ کنگ ، گفت که این قانون برای هرگونه تجدید نظر در بندهای قراردادها ، از جمله گرفتن مرخصی بدون حقوق ، نیاز به توافق متقابل بین کارفرمایان و کارگران دارد.
وی گفت فقط درخواست کارمندان برای ارائه درخواست مرخصی به تنهایی قابل بحث است. وی پیشنهاد داد كه روسا به جای اینكه كاری را بطور شفاهی انجام دهند ، از طریق بیانیه كتبی به كارگران اطلاع دهند و گزینه های خود را در دسترس اعلام كنند.
هنگامی که کارگران کارفرمایان را به دلیل مرخصی اجباری ناخواسته به چالش می کشند ، ممکن است مشاغل نیاز به جبران خسارت آنها را داشته باشند.
وی گفت: "اگر دادگاه قبول کند كه كارمند توافق واقعی را ارائه نداده است ... از نظر تئوری ، روسا باید حقوق را پس دهند."
او براین اساسگفت که وی قبلاً در هر ماه یک بار استعلام مرخصی بدون کارمزد را دریافت می کرد ، اما از ماه فوریه ، او هر روز چنین سؤالاتی را دریافت کرده است.
کارول نگ منو-رئیس ، رئیس کنفدراسیون اتحادیه های کارگری طرفدار دموکراسی ، خاطرنشان کرد که افراد بیشتری بیش از دو ماه قبل در مورد اجبار به گرفتن مرخصی بدون حقوق از سازمان خود تحت فشار قرار گرفته اند. سیل استعلام از همه بخش ها از جمله فروشگاه های مواد غذایی و آشامیدنی ، ساخت و ساز و حمل و نقل به وجود آمده است.
نگ گفت: "بعضی از کارفرمایان می دانند که کارگرانشان از اخراج ترس دارند ، بنابراین با کارکنان شرط می بندند که جرات اعتراض ندارند."
با توجه به اینكه بیشتر جرات نمی كردند نگرانی های خود را ابراز كنند ، نگ كارگران را ترغیب كرد كه با روسای خود سعی در معامله و مذاکره کنند. وی گفت: "هنگ کنگ ها عادت دارند که اطاعت کنند. اگرچه تعداد بیشتری از افراد قول می دهند که ساکت نمانند ، اما در فرهنگ ما این نیست که (با رئیس ها بجنگید). "
اما در این شرایط ، باید تفاهم هایی صورت گیرد ... حداقل آنها هنوز کار دارند.
کارگر  دیگری که نمی خواست شناسایی شود ، گفت روسا به دنبال کسب رضایت کارکنان نبودند و فقط از کارمندان درخواست می کردند که درخواست مرخصی کنند. "این شرکت پس از سارس درآمد زیادی کسب کرده است ... چرا از کارگران می خواهد تا اوقات سخت را پشت سر بگذارند. 


نظرات کاربران


@