ژاپن

توافق برای تعویق یک ساله ی بازی های المپیک

تاریخ انتشار : ۰۸:۳۵ ۰۵-۰۱-۱۳۹۹

اوضاع در حال تحولات Covid-19 در سراسر جهان فشار زیادی برای  "کمیته بین المللی المپیک"ایجاد کرده تا تاریخ المپیک 2020 توکیو را تغییر دهد ، که قرار بود از 24 ژوئیه سال 2020 آغاز شود.  پس از جلسه هیئت مدیره در 22 مارس ،  "کمیته بین المللی المپیک" گفت كه برنامه ریزی خود را در مورد "تغییرات احتمالی" در بازی ها ، كه شامل به تعویق انداختن این رویداد است ، تقویت می كند. با این حال ، گفته شد که لغو بازی های المپیک در نظر گرفته نمی شود. روزنامه فایننشال تایمز در 22 مارس گزارش داد که "توافق آقایان" برای لغو بازی های المپیک 2020 انجام شده است. این گزارش گفت تاریخ جدید احتمالاً در تابستان سال 2021 خواهد بود ، اگرچه گزینه های دیگر نیز مورد بحث بود.

تبریز امروز:

المپیک 2020 به 2021 منتقل شد

به گزارش آسوشیتدپرس یکی از اعضای باسابقه "کمیته بین المللی المپیک" روز دوشنبه اعلام کرد ، بازی های المپیک تابستانی 2020 در توکیو به دلیل بحران جهانی کورون ویروس به تعویق می افتد.

دیک پوند ، عضو کمیته بین المللی المپیک ، روز دوشنبه گفت که احتمالاً بازی ها به سال 2021 برده می شوند ، . "براساس اطلاعاتی که IOC در اختیار دارد ، زمان بازی ها به تعویق افتاده است." "پارامترهای پیش رو تعیین نشده است ، اما بازی ها در تاریخ 24 ژوئیه آغاز نمی شود ، آن چیزی که من می دانم." پوند ، یکی از تأثیرگذارترین اعضای IOC برای چندین دهه ، اولین تأیید واقعی را ارائه داد که بازی ها به تاخیر بیفتد ، به طور فزاینده ای ورزشكاران و سازمان های مختلف در سراسر جهان خواستار به تعویق انداختن این رقابت ها تا زمان حل مشکل هستند. "او امروز اعلام کرد، "ما این کار را به تعویق می اندازیم و با همه نتیجه گیری ها در مورد جابجایی این مسلبقات  که بسیار زیاد هستند ، با برگزاری مقابله خواهیم کرد."  شینزو آبه ، نخست وزیر ژاپن ، در سخنرانی در جلسه پارلمان ، گفت كه در صورت عدم انجام بازی ها به طور كامل به دلیل شیوع کرونا ویروس ، به تعویق انداختن المپیك توكو ضروری خواهد بود.

درست یک روز قبل ، توماس باخ ، رئیس کمیته بین المللی المپیک نامه ای را به ورزشکاران ارسال کرد که در مورد تصمیم کمیته مبنی بر تعلیق به مدت چهار هفته به توافق می پرداخت. وی نوشت: "من می دانم که این وضعیت بی سابقه بسیاری از سوالات برای شما ایجاد می کند." "من همچنین می دانم که این رویکرد عقلانی ممکن است با احساساتی که بسیاری از شما باید با آن مواجه شوید همخوانی نداشته باشد."

در حال حاضر ، کانادا اعلام کرده است که علی رغم نگرانی های کووید -19 ، اگر امسال برگزار شود ، تیم المپیک را به بازی ها اعزام نخواهد کرد.

استرالیا همچنین به ورزشكاران خود گفته است كه به جای آن برای سال 2021 آماده شوند.

 


نظرات کاربران


@