هنگ کنگ در مواجهه با کرونا ویروس

ممنوعیت ورود به هنگ کنگ ،بارها و رستوران ها مجاز به فروش به مشروبات الکلی نیستند! + ویدئو

تاریخ انتشار : ۰۵:۳۲ ۰۴-۰۱-۱۳۹۹

هنگ کنگ از روز چهارشنبه ورود همه گردشگران و ترانزیت خارجی به این شهر را متوقف خواهد کرد و فروش مشروبات الکلی در بیش از 8000 بار و رستوران را ممنوع می کند تا مانع از شیوع کرونا ویروس باشد ، پس از یک رشد ناگهانی در تعداد مبتلایان - که منشا اکثر آنها از مسافران خارجی هستند. گفته می شود تلاش های ضد اپیدمی با ورود مسافران مختل می گردد. این شهر روز دوشنبه از افزایش تعدادمبتلایان دیگری خبر داد - ابتلای 39 بیمار دیگر نیز به Covid-19 تأیید شدند كه بیشتر آنها دارای سابقه سفر و یك پزشك هستند که وظیفه صدور دستور قرنطینه برای بازدیدكنندگان در فرودگاه را دارا بود. تعداد کل پرونده های کرونا ویروس 356 واحد اعلان شده است ، رئیس اجرایی هنگ کنگ کری لام هشدار به یک "وضعیت بحرانی" داد و در یک کنفرانس مطبوعاتی احساساتی شد

تبریز امروز:

به گزارش ساوث چاینا مورنینگ پست؛ هنگ کنگ از روز چهارشنبه ورود همه گردشگران و ترانزیت خارجی به این شهر را متوقف خواهد کرد و فروش مشروبات الکلی در بیش از 8000 بار و رستوران را ممنوع می کند تا مانع از شیوع کرونا ویروس باشد ، پس از یک رشد ناگهانی در تعداد مبتلایان - که منشا اکثر آنها از مسافران خارجی هستند. گفته می شود تلاش های ضد اپیدمی با ورود مسافران مختل می گردد. این شهر روز دوشنبه از افزایش تعدادمبتلایان  دیگری خبر داد - ابتلای  39 بیمار دیگر نیز به Covid-19 تأیید شدند كه بیشتر آنها دارای سابقه سفر و یك پزشك هستند که وظیفه صدور دستور قرنطینه برای بازدیدكنندگان در فرودگاه را دارا بود.

 تعداد کل پرونده های  کرونا ویروس 356 واحد اعلان شده است ، رئیس اجرایی  هنگ کنگ کری لام هشدار به یک "وضعیت بحرانی" داد و در یک کنفرانس مطبوعاتی احساساتی شد زیرا او درخواست هوشیاری عمومی و رعایت دستورات قرنطینه در خانه را داد.

Carrie Lam says drastic measures are needed, considering the number of recent imported cases and residents becoming relaxed about precautionary measures. Photo: Xiaomei Chen

وی گفت: "پزشكان و پرسنل خط مقدم دو ماه است كه خستگی ناپذیر در حال جنگ هستند. اگر تعداد کمی از مردم برای توپ بازی یا صرف شام ، قرنطینه خانه خود را نقض می کنند ، چگونه می توانند این همکاران را از این فشار رها کنند؟ " کری لام گفت
"برای کسانی که قصد بیرون رفتن دارند یا در اجتماعات شرکت می کنند ، می توانند دوباره تجدید نظر کنند و خود را کنترل کنند ، بنابراین هنگ کنگ می تواند در این نبرد پیروز شود!"
از ماه فوریه ، سه نفر که از سرزمین اصلی چین به هنگ کنگ آمده اند ، به دلیل نقض سفارشات قرنطینه تحت پیگرد قانونی قرار گرفته اند.
پنج نفر دیگر که از خارج از کشور وارد کشور شده اند ، همین کار را انجام داده اند ، دو نفر برای بازی در بسکتبال از خانه خارج شده اند و 36 نفر نیز از قرنطینه خانه خودداری کرده اند.
لام اعلام كرد كه با شروع از سه شنبه نیمه شب ، به مدت دو هفته غیر از ساكنین اجازه نخواهند داشت كه به مسافرت های ترانزیتی به هنگ كنگ وارد شوند.
وی گفت ، هرکسی که از سرزمین اصلی چین ، ماکائو یا تایوان وارد شود ، مجاز خواهد بود به شرط آنکه در 14 روز گذشته به هیچ جای دیگری سفر نکرده اند و تحت دستورات قرنطینه باشد. معافیت به ساکنان ماکائو داده می شود که قبلاً در دولت خودشان ثبت شده بودند.

Many pubs and bars across Hong Kong are empty. Photo: Sam Tsang

 

بارهای شهر خالی هستند

از پنجشنبه گذشته ، هنگامی که این شهر برای همه ورود های بین المللی قرنطینه اجباری را انجام داد.اجازه داده است که در هر روز حدود 6،700 نفر - در حدود 90 درصد از آنها ساکن هنگ کنگ باشند.
آخرین محدودیت ها یک روز پس از اعلام سنگاپور اعلام شد كه دیگر اجازه نخواهد داد كه بازدیدكنندگان كوتاه مدت از ساعت 11.59 بعد از ظهر روز دوشنبه وارد كشور شوند و به دنبال دیگران مانند تایوان. روز دوشنبه سنگاپور 54 مورد جدید را گزارش کرد که 48 مورد آنها وارداتی است.
کری لام تحت فشار شدید برای انجام اقدامات مشابه قرار داشت ، تمام سیاستمداران هنگ کنگ او را ترغیب كردند كه شرایط سخت تر شود.
روز شنبه ، وی نیاز به ممنوعیت کلی بازدید کنندگان را زیر سوال برده بود ، اما روز دوشنبه گفت که اوضاع برای توجیه اقدامات بیشتر تغییر کرده است.
لام گفت: "ما نمی خواهیم روی وضعیت بنشینیم و تصمیم بگیریم ... در واقع ، ما از شنبه به فکر و تحلیل [ممنوعیت] بودیم."
او همچنین فاش كرد كه 1100 نفر از ساكنان هنگ کنگ که در ماكائو هستند، قرار است در روزهای آینده به هنگ كنگ انتقال یابند ، اما این شهر همچنان به اتوبوس های شاتل اجازه می دهد كه آنها را از فرودگاه به خانه منتقل كنند.
به گفته مدیر بهداشت ، دکتر لی چین یون ، اعلامیه لام دولت ماکائو را به طرز غافلگیرانه ای گرفت.لام گفت در تلاش برای جلوگیری از تجمع زیاد مردم در ارها و رستوران ها که خوشه های عفونت گزارش شده اند ، این قانون را برای جلوگیری از فروش الکل در 8،600 رستوران ، کافه و کلوپ هایی که دارای مجوز مشروبات الکلی هستند ، اصلاح می کند.
در حالی که وی یک محدوده زمانی برای ممنوعیت مشخص نکرد ، فقط وعده اجرای "سریع" را می داد ، لام تأیید کرد که این امر از طریق اصلاح پیشگیری و کنترل دستورات بیماری انجام می شود.
وی همچنین اظهار داشت که این اصلاحیه ، که بلافاصله پس از اعلام ، قابل اجرا خواهد بود ، به اندازه کافی عمومی است تا محدودیت های بیشتری را در این زمینه ایجاد کند.
لام با توضیح دلیل این اقدام گفت: "در رستوران ها می توان وعده های غذایی [بدون الکل] را سرو کرد ،" اما در کافه ها ، افراد گاهی اوقات بعد از نوشیدن صمیمی می شوند و این خطر ابتلا به عفونت متقابل را افزایش می دهد. "

لام از اپراتورهای رستوران ها خواست تا بیش از پیش تجمعات بزرگ را برای رویدادهایی مانند عروسی ها محدود کنند ، و گفت در صورت عدم انجام عمل داوطلبانه ، در غیر این صورت مجبور به استفاده از قوانین می شوند.
این قوانین انعطاف پذیری را برای تنظیم ساعت های شروع یا ظرفیت رستوران ها فراهم می کند ، حتی بدون آنکه مجبور به تصویب کابینه لام باشد .
طبق اعلام مرکز حمایت از سلامت ، تا دوشنبه عصر ، 11 بیمار تایید شده Covid-19 افرادی بودند که در کافه ها و رستوران ها در منطقه زندگی شبانه شهر لان کوای فونگ بازدید و یا کار می کردند.
خیابان ها و کوچه های ران کوای فونگ مانند یک شهر ارواح بود و بسیاری از میخانه ها و بارها در سطح شهر عمدتاً خالی بود

 


نظرات کاربران


@