نوایی فولکلور

ساری گلین

تاریخ انتشار : ۰۶:۵۸ ۱۸-۱۲-۱۳۹۸

ساری گلین نام آهنگی فولکلور از آذربایجان است که در بین مردم ایران ، قفقاز جنوبی، آذربایجان و در شرق آناتولی در ترکیه با همان ملودی اجرا می شود "ساری گلین دختر با موهای طلایی از کوهستان است که جوان شیفته ی او مانند تمام ادبیات مشرق زمین در فراق و عدم وصالش دست به شکوه از زمانه زده است .

تبریز امروز:

ساری گلین نام آهنگی فولکلور از آذربایجان است که در بین مردم ایران ، قفقاز جنوبی، آذربایجان و در شرق آناتولی در ترکیه با همان ملودی اجرا می شود "ساری گلین دختری با موهایی طلایی از کوهستان است که جوان شیفته ی او مانند تمام ادبیات مشرق زمین در فراق و عدم وصالش دست به شکوه از زمانه زده است .

 

ساچین اوجون هؤرمزلر، گولو سولو (قونچا) درمزلر … ساری گلین
بوسئودا نه سئودادیر؟ سنی منه وئرمزلر …
نئیلیم آمان، آمان … نئیلیم آمان، آمان … ساری گلین
بو دره نین اوزونو، چوبان قایتار قوزونو … قوزونو …
نة اوْلا بیر گون گؤرم، نازلی یاریمین، اوزونو …
نئیلیم آمان، آمان … نئیلیم آمان، آمان … ساری گلین
عاشیق ائللر آیریسی، شانا تئللر آیریسی … ساری گلین
بیر گونونه دؤزمزدیم، اوْلدوم ایللر آیریسی …
نئیلیم آمان، آمان … نئیلیم آمان، آمان … ساری گلین

Don't braid the end of your hair

Don't pluck the flower while it's young, yellow bride. Don't braid the end of your hair, Don't pluck the flower while it's young,

yellow bride
What kind of love is this? They won't let me marry you. What should I do, what should I do, yellow bride? What kind of love

is this? They won't give you to me.

این آهنگ اجراهایی بسیار توسط هنرمندان ملیت های مختلف داشته است که می توان به اجرای فرید فرجاد با ویلن و هابیل علی اف با کمانچه و دیگر اجرا ها همچون با بالابان و ده ها گروه موسیقی و نوا اشاره کرد.

 

 
نظرات کاربران


@