کرونا ویروس

پانگولین مورچه خوار پولک دار متهم اول + ویدئو

تاریخ انتشار : ۱۳:۴۳ ۲۲-۱۱-۱۳۹۸

شک در مورد پنگولین ها به عنوان منبع احتمالی عفونت کرونا ویروس انسانی در یک گزارش مطرح شده است. در جستجوی منبع حیوانی یا منابع اپیدمی کرونا ویروس در چین ، آخرین کاندیدای آن پنگولین ، یک پستاندار در معرض خطر ،مورچه خوار پولک دار است که به تعداد بسیار زیادی به عنوان مواد غذایی و دارویی به بازارهای چین وارد می شود.

تبریز امروز:

An earlier interest in pangolins as a possible source of human coronavirus infection appears in a report that predates the epidemic.
یکی از پستاندارانی که جزو حیواناتی است که قاچاق می شود ممکن است در شیوع ویروس شهر ووهان نقش داشته باشد.


شک در مورد پنگولین ها به عنوان منبع احتمالی عفونت کرونا ویروس انسانی در یک گزارش مطرح شده است.

در جستجوی منبع حیوانی یا منابع اپیدمی کرونا ویروس در چین ، آخرین کاندیدای آن پنگولین ، یک پستاندار در معرض خطر ،مورچه خوار  پولک دار است که به تعداد بسیار زیادی به عنوان مواد غذایی و دارویی به بازارهای چین وارد می شود.

Customs officers examining seized endangered pangolin scales, displayed on Feb. 1 at a news conference at the Kwai Chung Customhouse Cargo Examination Compound in Hong Kong.

بازار پنگولین ها به قدری گسترده است که گفته می شود بیشترین حد قاچاق پستانداران کره زمین است. هر چهار گونه از آن در آسیا در خطر جدی انقراض قرار دارند و دور از ذهن نیست که مشخص شود به عنوان میزبان ویروسی برای پانگوینها این ماجرا برایشان خوب یا بد خواهد بود. این ماجرا می تواند تجارت در حیوانات را کاهش داده و یا عواقب مهمی ایجاد کند.

همچنین مشخص نیست که آیا پانگوولین حیوانی است که ویروس جدید را به انسان منتقل می کند. ابتدا تصور می شد که خفاش ها میزبان اصلی ویروس هستند. اگر پنگولین ها در انتقال بیماری نقش داشته باشند ، آنها به عنوان میزبان واسطه عمل می کنند. این فرضیه تاکنون بیش از نتیجه قطعی است و به دلیل حساسیت شدید به ویروس ، برخی ادعاها قبل از فرآیند بررسی سنتی علمی مطرح می شوند.

در نتیجه ، برخی از محققان که در زمینه مطالعه بیماری هایی که از حیوانات به سمت انسان سرازیر می شوند ، تخصص دارند ، از انجام بحث درباره ادعاهای علمی بدون مسیر صحیح علمی اجتناب می کنند.

برگردان :کاوه وحیدی آذر


نظرات کاربران


@