ویروس سال موش، چین را دگرگون کرد!

خیابان های آرام پکن در سال نو + ویدئو

تاریخ انتشار : ۰۲:۵۷ ۰۶-۱۱-۱۳۹۸

معابد درهای خود را قفل کرده اند. شهر ممنوعه ، دیزنی لند شانگهای و سایر مقاصد مهم گردشگری بسته هستند. رزرو رستوران ها لغو شده است . ویروسی که باعث کشته شدن ده ها نفر و بستری شدن صدها نفر دیگر شده است ، بزرگترین تعطیلات سال چین یعنی سال جدید قمری چین را تحت تاثیر خود قرار داده است . به جای پیوستن به خانواده یا سفرهای گشت و گذار ، بسیاری از افراد 1.4 میلیارد نفری این کشور در حال خانه نشینی و انزوا هستند زیرا این کشور در تلاش است تا از گسترش ویروس جلوگیری کند. "غذا و میان وعده خریداری کرده اید؟ در جشنواره بهار از دوستان ، اقوام بازدید نخواهید کرد و از آنها مهمان پذیرایی نخواهید کرد. فقط در خانه بمانید تا از یک سال جدید آرام لذت ببرید ، "این متن در یک پست معمولی در رسانه های اجتماعی Weibo چین گفته شده است: دوره تعطیلات سال نو که اغلب به آن فستیوال بهاری می گویند ، بیش از 3000 سال در حال شکل گیری بوده است تا به مهمترین جشنواره های چین تبدیل شود.

تبریز امروز:

معابد درهای خود را قفل کرده اند. شهر ممنوعه ، دیزنی لند شانگهای و سایر مقاصد مهم گردشگری بسته هستند. رزرو رستوران ها لغو شده است .

ویروسی که باعث کشته شدن ده ها نفر و بستری شدن صدها نفر دیگر شده است ، بزرگترین تعطیلات سال چین یعنی سال جدید قمری چین را  تحت تاثیر خود قرار داده است . به جای پیوستن به خانواده یا سفرهای گشت و گذار ، بسیاری از افراد 1.4 میلیارد نفری این کشور در حال خانه نشینی و انزوا هستند زیرا این کشور در تلاش است تا از گسترش ویروس جلوگیری کند.

 

"غذا و میان وعده خریداری کرده اید؟ در جشنواره بهار از دوستان ، اقوام بازدید نخواهید کرد و از آنها مهمان پذیرایی نخواهید کرد. فقط در خانه بمانید تا از یک سال جدید آرام لذت ببرید ، "این متن در یک پست معمولی در رسانه های اجتماعی Weibo چین گفته شده است:

دوره تعطیلات سال نو که اغلب به آن فستیوال بهاری می گویند ، بیش از 3000 سال در حال شکل گیری بوده است تا به مهمترین جشنواره های چین تبدیل شود.

کارگران در شهرها یا شهرک های کارخانه ای برای دیدار با والدین خود به زادگاه خود باز می گردند و اغلب نیز تعطیل می شوند ، در آنچه که به عنوان بزرگترین مهاجرت سالانه مردم در جهان توصیف شده است. میلیون ها نفر سفر می کنند ،پس از حضور مسافرانی از شهری که در اثر بیماری ویروسی در آن رخ داده بود ، حمل و نقل از آن شهر به سایر نقاط چین و خارج از کشور متوقف شده است و مقامات این هفته پروازهای ، قطارها و سایر وسایل حمل و نقل را از ووهان قطع کردند ، 

سال موش ، یکی از 12 علامت زودیاک در تقویم چین ، از شنبه آغاز می شود و دفاتر دولتی و بیشتر شرکت ها برای یک هفته با شروع سال نو تعطیل می شوند. 

روز قبل از سال نو شام های خانوادگی در منازل برگزار می شود که به طور سنتی در خانه هستند و احتمالاً امسال افراد بیشتری در خانه خواهند بود. روزنامه پکن نیوز گزارش داد که 15٪ رزرو شام در پایتخت چین لغو شده است و برخی در حال خرید ظرف در رستوران ها برای خوردن در خانه بودند.

همانطور که در چین و بسیاری از مناطق دیگر جشن گرفته می شود ، این یک تعطیلات متفاوت سکولار است ، با این حال شامل آیین ها و سنت هایی است که از کنفوسیسیسم ، بودیسم و ​​تائوئیسم سرچشمه می گیرد و همچنین از اسطوره های باستانی و ادیان عامیانه.

یکی از نسخه های معروف منشاء آن شامل یک مرد خردمند سالخورده است که از ترقه و کاغذ قرمز برای ترساندن جانور اسطوره ای خطرناک استفاده می کرد. فانوس های قرمز و هدایای پول در پاکت های قرمز در طول تعطیلات ، همه گیر هستند ، همچنین رقص اژدها ، یک روش افسانه ای دیگر برای تعقیب ارواح شیطانی است.

این تعطیلات باعث می شود که برخی از آنها بازدید کمی از معابد داشته باشند ،که متفاوت از روشی است که برخی از مسیحیان فقط در کریسمس و عید پاک به کلیسا می روند.

خیابان ها و ساختمان های فانوس قرمز در پکن ، اما معبد لاما و دیگران بسته شده اند. معبد Cien در استان ژجیانگ ، که حداقل 5 مورد از ویروس جدید تأیید شده است ، در وب سایت خود گفت که کلیه فعالیت ها و رویدادهای مذهبی در طول جشنواره بهار لغو شده است.

پکن همچنین نمایشگاه های معابد را که معمولاً برای چند روز با شروع روز جدید آغاز می شود ، لغو کرده است.

مقامات از هرگونه اجتماع عظیم مردم نگران هستند ، شهر ممنوعه پکن  یک مقصد گردشگری محبوب در پکن که کاخ سلطنتی سلسله های مینگ و چینگ بود، بسته شده است. شانگهای دیزنی لند گفت كه این وضعیت را تحت نظر دارد و با مقامات دولتی مشورت خواهد كرد تا زمان بازگشایی دوباره مشخص شود.

سینما ها نیز با مشکل مواجه شده اند . طبق اعلام مدیریت فیلم چین ، سال نو قمری معمولاً یکی از بزرگترین دوره های گیشه است و سال گذشته بیش از 800 میلیون دلار فروش بلیط داشته است.

اما امسال استودیوهای برتر هفت فیلم اصلی را به تعویق انداختند و بسیاری از تئاترها تعطیل شده اند.

"در حال حاضر ، هر کارگر پزشکی که در خطوط مقدم مبارزه می کند ،" پیشتاز ما "است ، این متن اطلاعیه ای از یکی از استودیو ها است که اعلام کرده است که اولین سریال" پیشتاز "را پشت سر می گذارد ، یک فیلم هیجان انگیز با بازی جکی چان. "ما امیدواریم که آنها پیروزمندانه برگردند!"

همه سالنهای سینما در گوانگدونگ ، استان جنوبی با بیش از 110 میلیون نفر برای جشنواره بهار بسته شدند ، در این حال که بسیاری از تئاترهای پکن پس از دستور کار اداره فرهنگ و گردشگری این شهر ، لغو شدند.

یک کارگر که به تلفن در تئاتر چویانگ پاسخ می دهد ، گفت: "بیشتر فعالیت های که در آنها مردم حضور دارند متوقف شده است."


نظرات کاربران


@