غذاهای سلامتی

تاریخ انتشار : ۰۴:۲۹ ۲۰-۱۰-۱۳۹۸

از جمله این موارد ، می توان انواع توت های acai (که از جنگل های بارانی آمازون آمده است) ، انواع توت های گوجی (یک میوه کمیاب دیگر) ، اسپیرولینا (جلبک دریایی با عملکرد معجزه آسا) و موارد دیگر. خبر این است که اکثر غذاهای فوق العاده به مراتب در دسترس تر هستند از آنچه قبل تصور می شدند و در واقع ، آنها در حال حاضر در خانه ها نیز موجود هستند. با وجود این واقعیت که برخی از این غذاهای سالم در جلو چشمان هستند ، اما به طور مرتب آنها مصرف نمی گردند.

تبریز امروز:

غذا عالی

بهترین غذاها در یخچال پنهان می شوند، ساده ترین و آسان ترین راه برای کسب انرژی و حفظ بدن و کاهش وزن در اغلب فروشگاه مواد غذایی موجود است ، یا حتی ممکن است در آشپزخانه گم شده باشد.

غذاهای عالی مدتهاست که مهمترین بحث در مورد سلامتی یا غذای سالم بوده است. بسیاری از سرآشپزهای مشهور کتابهای آشپزی را به آنها اختصاص داده اند.

غذای سالم
بسیاری از کارشناسان بهداشت در سراسر جهان طرفداری از ترکیب غذاهای فوق العاده در رژیم های غذایی داشته اند و برخی می گویند صرفاً افزودن چند عدد از آنها به منوی روزانه کافی است تا سلامتی افراد را سریعتر کند.

در غذاهای فوق العاده چه چیزی وجود دارد که باعث می شود آنها اینقدر مطلوب باشند؟

مقادیر بالای عناصر غذایی ضروری (مانند پروتئین ، مواد معدنی ، ویتامین ها ، اسیدهای چرب ضروری و ...).
دوزهای بسیار بالای آنتی اکسیدان ها.
آنها به راحتی جذب و هضم می شوند.
آنها برای هر سیستم بدن مفید هستند.
تقویت زیبایی: برای پوست درخشان ، موهای براق و چشم های درخشان.
غذای عالی
برخی از این غذاهای فوق العاده به درستی عجیب و غریب محسوب می شوند و فقط در فروشگاه های مواد غذایی خاص موجود هستند. از جمله این موارد ، می توان انواع توت های acai (که از جنگل های بارانی آمازون آمده است) ، انواع توت های گوجی (یک میوه کمیاب دیگر) ، اسپیرولینا (جلبک دریایی با عملکرد معجزه آسا) و موارد دیگر. خبر این است که اکثر غذاهای فوق العاده به مراتب در دسترس تر هستند از آنچه قبل تصور می شدند و در واقع ، آنها در حال حاضر در خانه ها نیز موجود هستند. با وجود این واقعیت که برخی از این غذاهای سالم در جلو چشمان هستند ، اما به طور مرتب آنها مصرف نمی گردند.

در میان غذاهای فوق العاده ، آنچه را که به سادگی می توان یافت ، عبارتند از : حبوبات ، گوجه فرنگی ، سیب زمینی شیرین ، زغال اخته ، توت فرنگی ، quinoa ، سالمون ، شکلات تیره (با بیش از 70٪ کاکائو) ، و بسیاری از برگهای سبز  و هرچه سبزتر آنها سالم تر هستند. اسفناج ، مانگولد و بو چوی نیز در این لیست زیاد هستند.

تغییر آسان به یک رژیم غذایی سالم
روی آوردن به یک رژیم غذایی سرشار از مواد غذایی فوق العاده ساده و فوق العاده کار مهمی است: جایگزینی غذاهای فرآوری شده یا غذاهای کمتر سالم توسط غذاهای فوق العاده ، نه تنها ارزشهای مهم غذایی را به بدن ما اعطا می کند ، بلکه انرژی و کمک به سیستم های مختلف بدن نیز خواهد داد. برخی از آنها حتی ترشح هورمونهای روحیه را تقویت می کنند.

غذای سالم
غذای فوق العاده خود را بشناسید
مصرف غذاهای فوق العاده به عنوان بخشی از منوی روزانه نه تنها نیاز به شناخت اهمیت آنها دارد بلکه یادگیری در مورد انواع مختلف غذاهای فوق العاده ، ارزش های آنها و راه های بهینه برای ساختن آنها نیز ضروری است.

همچنین توصیه می شود انواع غذاهای فوق العاده آزمایش گردند تا تاثیر بهتر آنها بررسی شود.

می توان دستور العمل های زیادی را در سراسر وب پیدا کرد که بر روی غذاهای فوق العاده متمرکز شده و اطلاعات بیشتری در مورد ارزش های غذایی غذاهای فوق العاده خاص که مورد علاقه اند؛ پیدا نمود، تنها چیزی که برای انجام این کار باقی مانده است ، آگاهی و پیدا کردن دستور غذای فوق العاده مورد علاقه و شروع به پخت و پز !


نظرات کاربران


@