اثری از ثمین باغچه بان با رهبری فرشاد سنجری

بومی وار

تاریخ انتشار : ۱۷:۴۲ ۱۲-۰۹-۱۳۹۸

قطعه بومی وار اثر ثمین باغچه بان فرزند جبار باغچه بان با اجرای ارکستر سمفونیک تهران به رهبری فرشاد سنجری فرزند حشمت سنجری می باشد . بومی وار با الهام از چندین ترانه محلی ایرانی از جمله موسیقی آذربایجانی در سال 1331 آفریده شد و در سال 1352 بر روی صحنه تالار رودکی تهران رفت.

تبریز امروز:

هنرمند متعهد انسان بزرگی است که در میان مسیر پر پیچ و خم و خار آلوده؛ راهی دشوار را باید طی کند، او تدبیر مدیران کم حرف و کیاست مند و سیاستمدار را ندارد ، او انسانی پاک دامن است که مسئولیت خطیر خود را خارج از درس ها و تئوری های بیرحم باصطلاح مدیریتی بویژه در جهان سوم باید طی نماید. فقط تعهد به هنر ، مردم دارد و بس ! 

  

موسیقی هنر پرقدرت و پرمعنی است که در ایران پس از انقلاب اغلب در برهه های مختلف توسط افرادی با زاویه هایی متفاوت از ارزش های انقلاب در هنر و هنرمند متعهد و با نگرش ها و شخصیت های عجیب هدایت شده است. اما قطعه بومی وار  ثمره کار دو هنرمند برجسته ایرانی است که اصالتی بزرگ از خود دارند. 

ارکستر سمفونیک تهران 1352

قطعه بومی وار اثر  ثمین باغچه بان فرزند جبار باغچه بان با اجرای ارکستر سمفونیک تهران به رهبری فرشاد سنجری فرزند حشمت سنجری می باشد . بومی وار با الهام از چندین ترانه محلی ایرانی از جمله موسیقی آذربایجانی در سال 1331 آفریده شد و در سال 1352 بر روی صحنه تالار رودکی تهران رفت. 

***

فرشاد سنجری

ماه گذشته فرشاد سنجری در وین درگذشت ، وی هنرمندی پاک و بدور از تزویرهای سیاسی بود که سکانداری لس آنجلسی ها و افراد مرموز در موسیقی مانع از به روی صحنه آمدن مردان پاک و هنرمندان متعهد بکار خود در عرصه هنر از جمله وی گردیدند. 


نظرات کاربران


@