بلخ - افغانستان

پوشش حفاظتی برای خانقاه پدر مولانا

تاریخ انتشار : ۰۳:۲۳ ۱۱-۰۹-۱۳۹۸

کار ساخت سقف حفاظتی برای خانقاه خواجه بهاءالدین ولد، پدر مولانا جلال‌الدین محمد بلخی رومی از شاعران پرآوازه زبان پارسی، آغاز شد. منیراحمد فرهاد، سخنگوی والی بلخ، روز دوشنبه، یازدهم قوس، گفت که کار عملی ساخت یک پوشش حفاظتی برای خانقاه پدر مولانا جلال‌الدین محمد بلخی، حدود یک هفته پیش آغاز شده و احتمال دارد تا دو ماه دیگر کار آن تکمیل شود.

تبریز امروز:

خانقاه خواجه بهاءالدین ولد، پدر مولانا جلال‌الدین محمد بلخی

کار ساخت پوشش حفاظتی برای خانقاه پدر مولانا در بلخ آغاز شد

کار ساخت سقف حفاظتی برای خانقاه خواجه بهاءالدین ولد، پدر مولانا جلال‌الدین محمد بلخی رومی از شاعران پرآوازه زبان پارسی، آغاز شد.

منیراحمد فرهاد، سخنگوی والی بلخ، روز دوشنبه، یازدهم قوس، گفت که کار عملی ساخت یک پوشش حفاظتی برای خانقاه پدر مولانا جلال‌الدین محمد بلخی، حدود یک هفته پیش آغاز شده و احتمال دارد تا دو ماه دیگر کار آن تکمیل شود.

آقای فرهاد افزود که کار ساخت پوشش حفاظتی خانقاه پدر مولانا در ولسوالی بلخ ولایت بلخ از سوی اداره عملیاتی اداره امور ریاست جمهوری و براساس پیشنهاد مقام ولایت بلخ آغاز شده است.

سخنگوی والی بلخ گفت که براساس برنامه، یک پوشش حفاظتی برای این خانقاه از آهن ساخته می‌شود تا از تخریب بیش از حد این خانقاه جلوگیر کند.

پیش از این کمیته‌ی اجرایی «فرهنگ وهنر» ریاست اجرایی حکومت، در ۲۸ حمل امسال فیصله کرده بود که کار بازسازی خانقاه پدر مولانا دوباره آغاز شود.


نظرات کاربران


@