عراق

به آتش کشیدن دوباره کنسولگری ایران در نجف

تاریخ انتشار : ۱۸:۱۲ ۱۰-۰۹-۱۳۹۸

در اوایل روز چهارشنبه ، تظاهرکنندگان این ساختمان را آتش زدند ، و در نتیجه بین نیروهای امنیتی و معترضین ، بیش از 100 نفر در نزدیکی کنسولگری زخمی شدند. تهران در این رابطه به بغداد اعتراض کرد ، محمد الحکیم وزیر امور خارجه عراق از همتای ایرانی خود جواد ظریف عذرخواهی کرد. براساس گزارش این آژانس ، عصر یکشنبه تظاهرکنندگان دوباره طی یک آتش سوزی، ساختمان کنسولگری ایران را به آتش کشیدند. طی هفته گذشته، استاندار نجف الیاسری وضعیت حکومت نظامی در استان را اعلام کرده است. این دومین حمله به اماکن دیپلماتیک ایران در عراق توسط معترضین عراقی است.

تبریز امروز:

منابع عراقی خبر از به آتش کشیدن دوباره ساختمان کنسولگری ایران در نجف خبر دادند.

 

به گزارش اسپوتنیک ، برای دومین بار در یک هفته ، تظاهرکنندگان ساختمان کنسولگری ایران در شهر نجف در جنوب عراق را آتش می زنند. 

در اوایل روز چهارشنبه ، تظاهرکنندگان این ساختمان را آتش زدند ، و در نتیجه بین نیروهای امنیتی و معترضین ، بیش از 100 نفر در نزدیکی کنسولگری زخمی شدند. تهران در این رابطه به بغداد اعتراض کرد ، محمد الحکیم وزیر امور خارجه عراق از همتای ایرانی خود جواد ظریف عذرخواهی کرد.

براساس گزارش این آژانس ، عصر یکشنبه تظاهرکنندگان دوباره طی یک آتش سوزی، ساختمان کنسولگری ایران را به آتش کشیدند.

طی هفته گذشته، استاندار نجف الیاسری وضعیت حکومت نظامی در استان را اعلام کرده است. این دومین حمله به اماکن دیپلماتیک ایران در عراق توسط معترضین عراقی است. پیشتر در 4 نوامبر، تظاهر کنندگان خشمگین سعی کردند تا به کنسولگری ایران در کربلا حمله کنند، که با مقاومت نیروهای امنیتی برای محافظت از اماکن مواجه شدند، که منجر به زخمی شدن حداقل 20 نفر از جمله 17 نفر از نیروهای امنیتی شد.

این خبر تاکنون فقط از سوی رادیو اروپای آزاد ، رادیو فردا و خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از شفق مخابره شده است .


نظرات کاربران


@