هند

دهلی نو غرق در هوای آلوده + ویدئو

تاریخ انتشار : ۱۱:۳۹ ۱۳-۰۸-۱۳۹۸

ساکنان پایتخت هند حداقل برای یک هفته است که از سطح بالای آلودگی دود رنج می برند . پروازها از فرودگاه بین المللی جدید دهلی نو روز یکشنبه به تأخیر افتاد و خلبانان نتوانستند از میان دود غلیظ ، که بیش از سه برابر سطح "خطرناک" در شاخص کیفیت جهانی هوا (AQI) بود ، ببینند. روز دوشنبه ، سطح AQI در قسمتهای خاصی از شهر بالای 800 باقی مانده است ، بدترین میزان که در بیش از سه سال مشاهده شده است. اداره هواشناسی هند اظهار داشت: اگرچه بخشی از آلودگی هوا ناشی از هوای خنک تر است که باعث تشدید دود می شود در روزهای آینده بهبود و تغییر خواهد یافت ، دشوار است که بگوییم آیا این منجر به کاهش قابل توجه آلودگی خواهد شد یا خیر.

تبریز امروز:

سی ان ان از دهلی نو گزارش می دهد که ساکنان پایتخت هند حداقل برای یک هفته است که از سطح بالای آلودگی دود رنج می برند. پروازها از فرودگاه بین المللی جدید دهلی نو روز یکشنبه به تأخیر افتاد و خلبانان نتوانستند از میان دود غلیظ ، که بیش از سه برابر سطح "خطرناک" در شاخص کیفیت جهانی هوا (AQI) بود ، ببینند.
روز دوشنبه ، سطح AQI در قسمتهای خاصی از شهر بالای 800 باقی مانده است ، بدترین میزان که در بیش از سه سال مشاهده شده است. اداره هواشناسی هند اظهار داشت: اگرچه بخشی از آلودگی هوا ناشی از هوای خنک تر است که باعث تشدید دود می شود در روزهای آینده بهبود و تغییر خواهد یافت ، دشوار است که بگوییم آیا این منجر به کاهش قابل توجه آلودگی خواهد شد یا خیر؟

 


وسایل نقلیه در میان یک دود صبحگاهی سنگین در دهلی نو یکشنبه 3 نوامبر در چراغ راهنمایی منتظر می شوند.


شرایط اورژانس بهداشت عمومی در دهلی نو اعلام شده است ، جایی که مقامات کار خود را در اماکن ساختمانی متوقف کرده و کنترل ترافیک جدیدی را برای محدود کردن تعداد خودروهای موجود در جاده ها ایجاد کرده اند. مدارس بسته شده اند و اکثر ساکنان که توانایی پرداخت هزینه زندگی خود را دارند ، به جای کار در خارج از خانه ، در خانه های خود باقی مانده اند.
اقدامات انجام شده در خود پایتخت بعید است تأثیر عمده ای بر روی این دود داشته باشد ، با این وجود بخش اعظم آن از طریق سوزاندن محصولات زراعی در مناطق اطراف دهلی نو تولید می شود ، جایی که کشاورزان برای رهایی از محصولات باقیمانده و "ساقه ها" آتش سوزی می کنند.
تلاش های قبلی برای مقابله با این مسئله فصلی - به عنوان مثال با تهیه تجهیزات یارانه ای به کشاورزان که به معنای عدم نیاز به سوزاندن محصولات باقیمانده است - ناموفق بوده اند.
دولت هند در بیانیه ای روز دوشنبه اعلام كرد كه حدود 300 تیم را برای اجرای محدودیت ها به مناطق جدید دهلی و مناطق اطراف اعزام كرده است و به دنبال كشاورزانی هستند كه مشغول سوزانیدن علوفه و پس ماندهای کشاورزی اند.
سیدهارت سینگ ، ساکن Noida ، یک شهر اقماری ، گفت که "هوا بوی برگهای سوزان می داد."
وی می گوید : "زندگی در دود بسیار غریب است." "بسیاری از افراد سرفه خشک مداوم و خارش دار دارند. همه چیز مضر است ، بنابراین چشم روی اشیاء متمرکز نمی شود

همه چیز بدتر به نظر می رسد."
پایتخت دود
دهلی نو در گذشته به عنوان آلوده ترین شهر جهان رتبه بندی شده است ، برچسبی که مقامات محلی را ناامید کرده است ، که تلاش هایی برای مقابله با شهر غرق در دود خود انجام دهند.
هفته گذشته ، آرویند کجریوال ، فرماندار دهلی ، گفت که این شهر "به دلیل دود ناشی از سوزاندن زراعت" به یک اتاق گاز تبدیل شده است. فرماندار دولت های ایالت پنجاب و هاریانا را مشخص کرد ، که در آلودگی دهلی نو موثر بوده اند زیرا کشاورزان در این مناطق ممنوعیت سوزاندن محصولات باقیمانده در مزارع خود را نادیده گرفته اند.
با این حال ، آتش سوزی ها تنها بخشی از مشکل است. دود دهلی نو به طور معمول در این زمان از سال بدتر می شود زیرا ساکنان برای جشن گرفتن دیوالی ، جشنواره چراغ های هندو ، اقدام به پرتاب ترقه های آتش نشانی کردند.
پایتخت هند مشکل بزرگی در مورد آلودگی ترافیک دارد و حتی قبل از آخرین افت کیفیت هوا ، پیش بینی شده بود که برای اجرای این قانون، ماشین های  آلاینده از چرخه خارج می شوند ،در این ماه برای اولین بار از سال 2016 ، بیش از 4 میلیون اتومبیل از جاده ها حذف شده است  و هرکسی که قوانین را نقض کند با 4000 روپیه (56 دلار) جریمه می شود.
آلودگی کشنده
هنگامی که کیفیت هوا به سطحی که در دهلی نو دیده می شود ، بدتر می شود ، دود آشکار می شود و چشم و گلو را تحریک می کند ، با داشتن بهترین ماسک های صورت.
این می تواند اثرات کشنده ای داشته باشد. طبق آمار سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، در اثر قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا ، سالانه حداکثر 4/4 میلیون نفر جان خود را از دست می دهند و دود سیگاری با میزان بیشتری از سکته مغزی ، حمله قلبی ، دیابت ، سرطان ریه و بیماری مزمن ریه در ارتباط است.
داوطلبان و پلیس های پوشیده با ماسک های آلودگی ، رانندگان را راهنمایی می کنند که از قوانین پیروی کنند تا در کاهش ترافیک و دود در دهلی نو  کمک کنند.
حتی در هنگامی که شهرها دستورالعمل های کیفیت هوا را رعایت می کنند - که دهلی نو آن را آشکارا انجام نمی دهد - هنوز هم آلودگی می تواند خطر سلامتی عمومی را در پی داشته باشد. قرار گرفتن در معرض طولانی مدت در معرض هوای آلوده با سیگار کشیدن یک بسته سیگار در روز مقایسه شده است و کودکانی که در یک محیط دودزا رشد می کنند می توانند با مشکلات جدی رشدی و سایر مشکلات بهداشتی روبرو شوند.
دهلی نو تنها شهر هند نیست که با دود مبارزه می کند. براساس تحقیقات اخیر Greenpeace و AirVisual ، این کشور دارای 22 شهر از 30 شهر آلوده است. با این حال ، این مطالعه جنبه برجسته ای داشته است: با این وجود ، شهرهای چینی که قبلاً در رده های برتر حاکم بوده اند ، پس از اقدامات دولت برای مقابله با دود ، در اصلاح شرایط پیشرفت چشمگیر داشته اند.


نظرات کاربران


@