آیت الله سیستانی از حقوق معترضین عراقی حمایت کرد

خطبه های نماز جمعه آیت الله سیستانی

تاریخ انتشار : ۱۹:۵۹ ۱۹-۰۷-۱۳۹۸

دولت عراق و دستگاه‌های امنیتی مسئول خون دهها کشته و زخمی عراقی طی ناآرامی‌های اخیر است، در شرایطی که دولت عراق اعلام کرده که دستور شلیک گلوله به تظاهرکنندگان را نداده است، اما شمار زیادی کشته و زخمی شده‌اند. دولت و دستگاه‌های امنیتی مسئول خون‌هایی هستند که طی روزهای اخیر ریخته شده است. دولت نمی‌تواند از این مسئولیت شانه خالی کند، چرا که مسئول کشته شدن تظاهرکنندگان به ضرب گلوله طرف‌های سرکش در مقابل دیدگان نیروهای امنیتی است، دولت مسئول عدم حفاظت از رسانه‌ها در قبال هدف قرار گرفتن‌ها و حملات است. آیت‌الله سیستانی با خانواده‌های قربانیان این رخدادها ابراز همدردی و بر همبستگی خود با خواسته‌های قانونی تظاهرکنندگان تاکیدکرد

تبریز امروز:

به نقل از روزنامه جمهوری اسلامی ، مواضع مهم حضرت آیت الله سیستانی در استفاده از خشونت علیه معترضین در حوادث اخیر عراق در نماز جمعه بیان گردید.
دولت عراق و دستگاه‌های امنیتی مسئول خون  دهها کشته و زخمی عراقی طی ناآرامی‌های اخیر  است
در خطبه های نماز جمعه کربلا ، مواضع حضرت آیت الله العظمی سیستانی نسبت به استفاده از خشونت علیه تظاهرات کنندگان در حوادث اخیر عراق  تشریح شد.
عبدالمهدی کربلائی، نماینده مرجعیت عالی دینی و خطیب نماز جمعه کربلاء سخنان آیت‌الله سیستانی، مرجع عالی دینی را نقل کرد.
در این سخنرانی آمده است: در شرایطی که دولت عراق اعلام کرده که دستور شلیک گلوله به تظاهرکنندگان را نداده است، اما شمار زیادی کشته و زخمی شده‌اند. دولت و دستگاه‌های امنیتی مسئول خون‌هایی هستند که طی روزهای اخیر ریخته شده است.
دولت نمی‌تواند از این مسئولیت شانه خالی کند، چرا که مسئول کشته شدن تظاهرکنندگان به ضرب گلوله طرف‌های سرکش در مقابل دیدگان نیروهای امنیتی است، دولت مسئول عدم حفاظت از رسانه‌ها در قبال هدف قرار گرفتن‌ها و حملات است.
آیت‌الله سیستانی با خانواده‌های قربانیان این رخدادها ابراز همدردی و بر همبستگی خود با خواسته‌های قانونی تظاهرکنندگان تاکیدکرد


نظرات کاربران


@