آمریکا

سناریوهای استیضاح رییس جمهور

تاریخ انتشار : ۰۶:۳۶ ۱۵-۰۷-۱۳۹۸

دونالد ترامپ روز جمعه در تماسی با اعضای جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا گفت که اگر استیضاح را «در سوابق کاری خودتان داشته باشید، این چیز بدی است.»

تبریز امروز:

- آکسیوس

 دونالد ترامپ روز جمعه در تماسی با اعضای جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا گفت که اگر استیضاح را «در سوابق کاری خودتان داشته باشید، این چیز بدی است.»

 دو منبع دیگر مضمون صحبت‌های ترامپ را تایید کردند اما اعلام کردند که ترامپ گفته است «شما هم نمی‌خواهید این در سوابق کاری‌تان باشد.»

 این اظهارات کاملا نشان می‌دهد که ترامپ چه احساسی درباره استیضاح دارد. او معتقد است که استیضاح می‌تواند به انتخاب دوباره وی و کنترل دوباره جمهوریخواهان بر مجلس نمایندگان کمک کند اما نمی‌خواهد که نامش در کتاب‌های تاریخ به عنوان یک رئیس جمهوری استیضاح ‌شده ثبت شود.

 برخی تحلیلگران سیاسی مانند راس داوتهت، ستون ‌نویس نیویورک تایمز معتقدند که رئیس جمهوری از استیضاح استقبال می‌کند. اما منابع نزدیک به رئیس جمهوری می‌گویند که این تفسیر کاملا اشتباه است. او مطلقا نمی‌خواهد که استیضاح شود زیرا بیش از هر چیزی به میراثش توجه دارد.

 بسیاری از مشاوران ترامپ، چه در داخل کاخ سفید و چه در خارج آن، این پیش‌بینی ناخوشایند را با وی مطرح کرده‌اند که مجلس نمایندگان تقریبا به طور قطع رای به استیضاح او می‌دهد. این مشاوران همچنین گفته ‌اند که به عقیده آنها تقریبا امکان ندارد که سنا وی را محکوم کند.

 یک منبع آگاه که طی ده روز گذشته صحبت‌هایی با ترامپ داشته است، اظهار داشت که به نظر می‌رسد رئیس جمهوری در مقابل این پیش‌بینی مقاومت می‌کند و بر این عقیده است که می‌تواند نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان را از رای‌گیری در مورد استیضاح باز دارد.

 اما یک منبع دیگر که او هم در روزهای اخیر با ترامپ صحبت کرده است، اظهار داشت که رئیس جمهوری در وضعیت «انکار» قرار ندارد و می‌داند که مجلس نمایندگان احتمالا او را استیضاح می‌کند.


نظرات کاربران


@