افریقا

خاطرات برده ها هنوز پا برجاست.

تاریخ انتشار : ۱۵:۳۱ ۰۳-۰۷-۱۳۹۸

امروزه ، بسیاری از آفریقایی ها هنوز هم با خاطراتی از دردها و وحشیگری هایی که توسط بازرگانان برده اروپایی و آمریکایی برای اجدادشان کرده بودند ، زندگی می کنند. اربابان برده فقط بزرگسالان را بی رحمانه درهم نشکستند بلکه با کودکان سیاه پوست نیز با ظلم رفتار می شدند.

تبریز امروز:

 

Image result for slave ship

امروزه ، بسیاری از آفریقایی ها هنوز هم با خاطراتی از دردها و وحشیگری هایی که توسط بازرگانان برده اروپایی و آمریکایی برای اجدادشان کرده بودند ، زندگی می کنند.

اربابان برده فقط بزرگسالان را بی رحمانه درهم نشکستند بلکه با کودکان سیاه پوست نیز با ظلم رفتار می شدند.

Bahamianology می نویسد: "کودکان آفریقایی که در مستعمرات غرب هند ، باهاما ، کوبا ، جامائیکا ، هائیتی و آمریکای جنوبی و همچنین کشورهای استعمار آمریكا به برده داری برده شده بودند آنچنان تحت ظلم بودند كه تقریباً تخیل بشر می تواند آن را پذیرا باشد ."

در گزارش ها آمده است كه برای ایجاد اطاعت در جوانان و مطیع کردن برده ها ، استادان برده از تاكتیك های غیر انسانی استفاده می کردند ، از جمله شلاق زدن برای ترساندن و ایجاد ترس در آنها.

نوزادان و خردسالان بردگی را از همان اوان ابتدایی تجربه می کردند ،آنان مورد ضرب و شتم قرار می گرفتند و از آغوش مادرانشان ربوده می شدند و به غریبه ها فروخته می شوند ، آنچه که انجام می شد قابل تصور مادران سیاه نبود که بر سرشان می آمد. 

نکته عجیب این بود که بسیاری از این دختران و پسران سیاهپوست در مزارع پرورش مثل حیوانات در قفس نگهداری می شدند و این امر گاه به مرگ آنها منجر می شد.

شواهد مستند در مورد وحشیگری که کودکان تحت بردگی با آن روبرو هستند ، بسیار زیاد است اما داستان کودک 10 ماهه ای که در آب جوش انداخته شد و توسط یک کاپیتان کشتی برده شلاق خورده بود ، شرارت را در اوج خود به تصویر می کشد.

در حالی که بردگان سیاه از آفریقا به آنجا منتقل می شدند ، کودک 10 ماهه آب  می خورد و از خوردن غذا امتناع می کرد. این باعث ناراحتی کاپیتان کشتی شد زیرا کودک قطعاً بخشی از پولی بود که وی از تجارت می گرفت.

Image result for slave ship

گزارشی از کتاب The Liberator ، به نقل از bahamianology می نویسد که کاپیتان متعاقباً این نوزاد را از مادر گرفته و سعی در مجبور کردن کودک به خوردن می نماید .

او به بچه ای که هنوز نمی خواهد غذا بخورد ضربه زد و طبق گفته وی: "من شما را بخورم یا شما را بکشم."پای کودک از فشار کاپیتان کشتی متورم شده بود.


او کودک 10 ماهه را در سال 1832 در آب جوش انداخت . ( شنبه 28 ژانویه 1832) | منبع - Bahamianology
برای از بین بردن  پاهای متورم کودک ، کاپیتان از مردان خود خواست که آب جوش آورند و سپس اتفاق غیرقابل تصور رخ داد. کاپیتان دستور داد که پاها و ناخن های کودک در آب داغ فرو رود. درست بعد از آن ، ناخن ها و پوست پای کودک تاول زد.

 کودک 10 ماهه در آبجوش انداخته شد  و سپس به اقیانوس پرتاب گردید . (The Liberator, Saturday 28 January 1832)  

 کاپیتان بدون ابراز همدردی با کودک ، از پارچه روغنی برای بستن پاهای کودک استفاده کرد و سپس کودک را به مدت سه روز به چوب سنگین بست.

کار کاپیتان هنوز با کودک کوچک پایان نیافته بود او به کودک گفت: "من به تو غذا خواهم داد ، یا من مرگت را رقم می زنم ."

بعد از زنده ماندن شیرخوار ، بی اعتنا به صحبت های هموطنانش که تماشاگر این واقعه ویرانگر بودند ، کاپیتان مادر کودک را صدا کرد و ضمن درخواست از مادرش برای گرفتن کودک و پرتاب آن به اقیانوس ، او را مورد ضرب و شتم قرار داد.

Liberator می نویسد که مادر "سپس [کودک] خود را به دریا انداخت و سر خود را برگرداند تا شاید آن را نبیند."

 

 

منبع  face2faceafrica

نوشته ی  THEODORA AIDOO 

گزارش و ترجمه از : توفیق وحیدی آذر


نظرات کاربران


@