کشمیر

ممنوعیت نمایش فیلم هندی در پاکستان

تاریخ انتشار : ۰۱:۰۷ ۲۴-۰۶-۱۳۹۸

در پی تنش در روابط اسلام‌آباد-دهلی‌نو بر سر مناقشه کشمیر، نمایش فیلم‌های هندی در سینماهای پاکستان ممنوع اعلام شد. همچنین قطع ارتباط ریلی میان هند و پاکستان ماجرای بعدی تعلیق نمایش فیلم‌های هندی است در جدیدترین تحولات مرتبط با کشمیر، دولت پاکستان خط ریلی بین دو کشور را مسدود و از پخش فیلم‌های بالیوود در سینماهای پاکستان جلوگیری کرده است. هم‌زمان، دولت اعلام کرده که به دنبال جنگ با هند نیست.

تبریز امروز:

در پی تنش در روابط اسلام‌آباد-دهلی‌نو بر سر مناقشه کشمیر، نمایش فیلم‌های هندی در سینماهای پاکستان ممنوع اعلام شد.

 همچنین قطع ارتباط ریلی میان هند و پاکستان ماجرای بعدی تعلیق نمایش فیلم‌های هندی است

Image result for pakistan ban indian movies

در جدیدترین تحولات مرتبط با کشمیر، دولت پاکستان خط ریلی بین دو کشور را مسدود و از پخش فیلم‌های بالیوود در سینماهای پاکستان جلوگیری کرده است. هم‌زمان، دولت اعلام کرده که به دنبال جنگ با هند نیست.

در سوی دیگر، هند ۳۰۰ فعال سیاسی را در جامو و کشمیر بازداشت کرده و وضعیت فوق‌العاده در این منطقه را ادامه می‌دهد؛ اینترنت قطع و منطقه پر از نیروهای نظامی است.

با این حال، وزارت خارجهٔ هند با لحنی مسالت‌جویانه از پاکستان خواسته در قطع مسیرهای ارتباطی تجدید نظر کرده و از بسته شدن مسیر دیپلماسی ابراز نگرانی نموده است. طرف هندی مدعی شده که تصمیم در مورد کشمیر صرفا به دلایل داخلی و برای توسعهٔ این منطقه بوده است.

اما پس از آنکه دولت پاکستان ممنوعیت اکران فیلم های هندی از سینماهای خود را اعلام کرد ، اعضای برادری فیلم هندی گفتند که این اقدام برای هند هیچ فرقی نمی کند و این به ضرر پاکستان است.

فردوس آشیق آوان ، دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان در زمینه اطلاعات نخست وزیر پاکستان ، ادعا کرد که این اقدام به عنوان مقابله به مثل به سوءاستفاده هند از ماده 370 است که به دولت جامو و کشمیر موقعیت ویژه ای بخشیده و اجازه داشتن قانون اساسی جداگانه وپرچم ایالتی و استقلال بر دولت داخلی را داده است. 


نظرات کاربران


@