آمریکا

رابرت فرانک عکاس پیشرو درگذشت

تاریخ انتشار : ۱۲:۰۴ ۲۰-۰۶-۱۳۹۸

رابرت فرانک ، یکی از تأثیرگذارترین عکاسان قرن بیستم ، که سبک بصری خام و شخصیت مستقل بیانگر او در جریان عکسبرداری است ، روز دوشنبه در اینورنس ، نوا اسکوشیا درگذشت. او 94 ساله بود. درگذشت وی ، در بیمارستان یادبود اینورنس در جزیره کیپ برتون ، توسط پیتر مک گیل تأیید شد ، که مالک گالری پیس در منهتن است که کارهای فرانک را از سال 1983در نمایشگاه خود داشت. رابرت. فرانک ، ساکن منهتن بود که یک خانه تابستانی در مابو ، در جزیره کیپ برتون داشت. او متولد سوئیس بود ، فرانک در سن 23 سالگی به عنوان یک مهاجر هنری از کشور مادری خود به نیویورک مهاجرت کرد. او بیشتر به خاطر کتاب پیشگامانه اش "آمریکایی ها" شناخته شده بود ، شاهکاری از عکس های سیاه و سفید که از سفرهای جاده ای بین کشورش در اواسط دهه 1950 گرفته شده و در سال 1959 منتشر شده است.

تبریز امروز:

The photographer Robert Frank, who was known for his visually raw and personally expressive style.

رابرت فرانک ، یکی از تأثیرگذارترین عکاسان قرن بیستم ، که سبک بصری خام و شخصیت مستقل بیانگر او در جریان عکسبرداری است ، روز دوشنبه در اینورنس ، نوا اسکوشیا درگذشت. او 94 ساله بود.

درگذشت وی ، در بیمارستان یادبود اینورنس در جزیره کیپ برتون ، توسط پیتر مک گیل تأیید شد ، که مالک گالری پیس در منهتن است که کارهای فرانک را از سال 1983در نمایشگاه خود داشت. رابرت. فرانک ، ساکن منهتن بود که  یک خانه تابستانی در مابو ، در جزیره کیپ برتون داشت.

او متولد سوئیس بود ، فرانک در سن 23 سالگی به عنوان یک مهاجر هنری از کشور مادری خود به نیویورک مهاجرت کرد. او بیشتر به خاطر کتاب پیشگامانه اش "آمریکایی ها" شناخته شده بود ، شاهکاری از عکس های سیاه و سفید که از سفرهای جاده ای بین کشورش در اواسط دهه 1950 گرفته شده و در سال 1959 منتشر شده است.

“The Americans,” published in 1959, was a masterwork of black and white photographs drawn from Mr. Frank’s  cross-country road trips in the mid-1950s.

در کتاب عکس "آمریکایی ها " عکسهای فرانک - زوج های نوجوان ، گروه هایی از تدفین ها و جنبش های عجیب و غریب ،زندگی فرهنگی - مانند پخش تلویزیونی اولیه این دوره کارهای سینمایی  بودند. آنها جایگاه وی را در پانتونهای عکاسی تضمین می کردند. منتقد فرهنگی ، جنت ملکم ، او را "مانت عکاسی جدید" نامید.


نظرات کاربران


@