نپال

صف طولانی برای صعود به اورست + ویدئو

تاریخ انتشار : ۱۹:۱۹ ۱۳-۰۶-۱۳۹۸

نپال برای محدود کردن ترافیک در اورست اقدام می کند در تلاش برای حل و فصل ترافیک کشنده در کوه ،ضمن یک قرعه کشی مهم گردشگری ، مقامات روز چهارشنبه رسماً قوانین ایمنی جدید را پیشنهاد کردند. طبق مقررات جدید ، کوهنوردان باید ثابت کنند که صعود دیگری در مقیاس کوچکتر را داشته اند و ممکن است نیاز به معاینه های پزشکی اجباری داشته باشند. شرکتهای جهانگردی ملزم به اثبات تجربه و بودجه لازم برای هدایت این سفرها هستند. فصل صعود گذشته یکی از کشنده ترین سالهای اخیر بود. یازده کوهنورد در کوه فوت کردند و در یک لحظه صدها کوهنورد ساعت ها منتظر ماندند تا ساعت ها به قله برسند. قوانین جدید قبل از آغاز فصل صعود بهار آینده در مجلس ارائه خواهد شد.

تبریز امروز:

یک صف طولانی از کوهنوردان در ماه اردیبهشت منتظر صعود به کوه اورست هستند.


نپال برای محدود کردن ترافیک در اورست اقدام می کند
در تلاش برای حل و فصل ترافیک کشنده در کوه ،ضمن یک قرعه کشی مهم گردشگری ، مقامات روز چهارشنبه رسماً قوانین ایمنی جدید را پیشنهاد کردند.


طبق مقررات جدید ، کوهنوردان باید ثابت کنند که صعود دیگری در مقیاس کوچکتر را داشته اند و ممکن است نیاز به معاینه های پزشکی اجباری داشته باشند. شرکتهای جهانگردی ملزم به اثبات تجربه و بودجه لازم برای هدایت این سفرها هستند.

 

 فصل صعود گذشته یکی از کشنده ترین سالهای اخیر بود. یازده کوهنورد در کوه فوت کردند و در یک لحظه صدها کوهنورد ساعت ها منتظر ماندند تا ساعت ها به قله برسند.
 قوانین جدید قبل از آغاز فصل صعود بهار آینده در مجلس ارائه خواهد شد.


نظرات کاربران


@