آلمان

سبزها آلترناتیو پوپولیسم راست گراهای افراطی

تاریخ انتشار : ۰۹:۴۷ ۲۸-۰۵-۱۳۹۸

برلین - یک نیروی سیاسی جدید در حال تکان دادن آلمان است: رهبران این جریان در چادرهای نوشابه های باواریایی که لباسهای سنتی پوشیده اند ، کار می کنند و سرود این کشور را می خوانند. یکی از اعضای این گروه اخیراً كتابی درباره میهن پرستی و دیگری درباره " نو محافظه كاری " که یكی از بزرگترین موضوعات آن مهاجرت است؛ نوشته است. در ماه گذشته ، آنها با صدراعظم آنگلا مرکل دو بار به مذاکره نشستند. باور کردنی نیست ، آنها راست افراطی نیستند بلکه یک گروه چپ پر انرژی هستند. در سال های اخیر ، به نظر می رسد که انرژی و التهاب سیاسی از انحصار جریانات راست بیرون آمده است. در حالی که ظهور جریان آلترناتیو ملی گرایانه برای آلمان یا ایالات متحده بیشترین توجه را به خود جلب کرده است ، حزب لیبرال سبزها ، طرفدار پناهندگی و مهاجرت بی سر و صدا شاخه های خود را گسترش داده است. زمانی بود که آنان یک جنبش اعتراضی در موضوع محیط زیست بودند، حزب سبزها اکنون دومین حزب محبوب کشور است. این حزب در بین زنان ، رتبه اول را داراست...... .....قدرت جدید آنها به برجسته سازی خطوط گسل کمک کرده است - نه تنها بین باز و بسته ، طرفدار اروپایی و ملی گرایی ، بلکه بین شهری و روستایی ، زن و مرد و آلمان غربی و آلمان شرقی نمودها بوجود آمده اند. این حزب نسبت به زمان تأسیس خود به عنوان "حزب ضد حزب" صلح طلب در سال 1979 فاصله گرفته است. مخالفت دیگر بحث حاکم نیست ، هدف در روزهای اولیه متفاوت بوده است. اولین بنیان گذاران سبزها ریش های بلند و شلوار جین آبی را می پوشیدند. برخی از آنها در بحث های پارلمانی با پرستاری از نوزاد در جلسه پارلمان یا نگهداری از حیوان خانگی جلسات پارلمان را به هم می زدند . امروزه ، بسیاری از رای دهنده ها، سبزها را به عنوان حزبی می بینند که در حالی که به اصولش پایبند است ، بالغ شده است. آنها طرفدار محیط زیست ، طرفدار اروپا و مهاجران غیر قانونی هستند...........

تبریز امروز:

 The Greens party convention in Leipzig, Germany, this month. The liberal, pro-refugee party has quietly expanded its following over the past year.

برلین - یک نیروی سیاسی جدید در حال تکان دادن آلمان است: رهبران این جریان در چادرهای نوشابه های باواریایی که لباسهای سنتی پوشیده اند ، کار می کنند و سرود این کشور را می خوانند. یکی از اعضای این گروه اخیراً كتابی درباره میهن پرستی و دیگری درباره " نو محافظه كاری " که  یكی از بزرگترین موضوعات آن مهاجرت است؛ نوشته است. در ماه گذشته ، آنها با صدراعظم آنگلا مرکل دو بار به مذاکره نشستند. باور کردنی نیست ، آنها راست افراطی نیستند بلکه یک گروه چپ پر انرژی هستند.

در سال های اخیر ، به نظر می رسد که انرژی و التهاب سیاسی از انحصار جریانات راست بیرون آمده است. در حالی که ظهور جریان آلترناتیو ملی گرایانه برای آلمان یا ایالات متحده بیشترین توجه را به خود جلب کرده است ، حزب لیبرال سبزها ، طرفدار پناهندگی و مهاجرت بی سر و صدا شاخه های خود را گسترش داده است. زمانی بود که آنان یک جنبش اعتراضی در موضوع محیط زیست بودند، حزب سبزها اکنون دومین حزب محبوب کشور است. این حزب در بین زنان ، رتبه اول را داراست .

Image result for greens germany

این موفقیت سبزها نیز بود که تصمیم صدر اعظم را در کاندیداتوری مجدد در انتخابات تحت تاثیر قرار داد. - راز توانایی تاثیرگذاری در مورد رأی دهندگان و سیاست در آلمان!

رابرت هبك ، رهبر حزب كه در سال 2008 كتابی منتشر كرد درباره آنچه او میهن پرستی مثبت خوانده است ، گفت: "ما ضد پوپولیست ها هستیم." ببینید ما خود را در مرکز ملت می بینیم

در واقع ، اگر آلترناتیو برای آلمان  با ترسانیدن  از حضور و غلبه  مسلمانان و جرم های مهاجران کارزار می کند . پس سبزها نمایانگر عکس العمل ضد فشار و اخلاق غالب در کشور هستند..

  Tarek al-Wazir, left, campaigning in Offenbach last month. Mr. Wazir more than doubled the Greens’ share of the vote in a state election in Hesse.

طارق الوزیر ، سمت چپ ، ماه گذشته در اوفنباخ به سخنرانی پرداخت. طارق وزیر در انتخابات ایالتی در هس ارا سبزها را بیش از دو برابر کرد.  

زوال و فرسودگی در احزاب قدیمی چپ و راست ، آراء زیادی را یرای جریان آلترناتیو بدست آورده است. کاترینا شولز ، ستاره 33 ساله حزب سبزها در انتخابات اخیر باواریا ، گفت: "سبزها به عنوان بدیل برای نیروهای جایگزین تبدیل شده اند."

طی یک سال گذشته ، سبز ها چهار مرتبه بیشتر از آراء اتحاد محافظه کاران خانم مرکل را کسب کرده اند.. آنها حتی از همه شرکای ائتلاف متمایل به چپ ، یعنی سوسیال دموکرات ها ، آرای بیشتری را نیز از بین بدست آورده اند. در حقیقت ، این طولانی ترین مشارکت سوسیال دموکرات ها است.

در چشم انداز سیاسی آلمان ظهور سبزها با تکه تکه شدن احزاب میانه تقویت شده است. در حال حاضر  سبز ها طیف های مختلف سیاسی را تصاحب می کنند.

قدرت جدید آنها به برجسته سازی خطوط گسل کمک کرده است - نه تنها بین باز و بسته ، طرفدار اروپایی و ملی گرایی ، بلکه بین شهری و روستایی ، زن و مرد و آلمان غربی و آلمان شرقی نمودها بوجود آمده اند.

این حزب نسبت به زمان تأسیس خود به عنوان "حزب ضد حزب" صلح طلب در سال 1979 فاصله گرفته است. مخالفت دیگر بحث حاکم نیست ، هدف در روزهای اولیه متفاوت بوده است.

اولین بنیان گذاران سبزها ریش های بلند و شلوار جین آبی را می پوشیدند. برخی از آنها در بحث های پارلمانی با پرستاری از نوزاد در جلسه پارلمان یا نگهداری از حیوان خانگی جلسات پارلمان را به هم می زدند .

امروزه ، بسیاری از رای دهنده ها، سبزها را به عنوان حزبی می بینند که در حالی که به اصولش پایبند است ، بالغ شده است. آنها طرفدار محیط زیست ، طرفدار اروپا و مهاجران  غیر قانونی هستند.

A demonstration in October to stop the expansion of an open-pit coal mine in western Germany. The Greens benefit from a long tradition of environmentalism in the country.

تظاهرات در ماه اکتبر برای متوقف کردن گسترش یک معدن زغال سنگ روباز در غرب آلمان. سبزها از یک سنت دیرینه زیست محیطی در کشور بهره می برند.  

یوشکا فیشر ، یک شورشی چپگرا که به عنوان وزیر امور خارجه در زمان صدراعظم گرهارد شرودر خدمت می کرد ، تکامل حزب خود را از یک معترض رادیکال تا به یک جریان میانه رو ​​به نمایش می گذارد.

 فیشر به عنوان اولین وزیر سبز آلمان در ایالت هسن در سال 1985 سوگند یاد کرد ، وی یک جفت کفش ورزشی را پوشید - یک نماد متفاوت در آن زمان.

سه دهه بعد ، کفش های سفید فیشر را در یک موزه قرار دارند و تقریباً یکی از دو رای دهنده آلمانی می گویند که تصور می کنند که به سبزها رای خواهند داد .

وی گفت: "سبزها آموخته اند که در مرکز سیاست کار انجام دهند."  آهنگ زنگ تلفن همراه او ، "درود بر شادمانی" ، بتهوون ، سرود اروپا است.

رأی دهندگان ، به ویژه آلمانی ها و تحصیل کرده های آلمانی ،متمایل به سبزها هستند  زیرا حزب نمایانگر یک سبک زندگی ملموس است ، از یک تصویر سالم از عدم انعطاف پذیری لیبرال ، که قبلاً به عنوان یک هدف در نظر گرفته می شد اما فراتر از رأی دهندگان اصلی سبزها قرار گرفته است.

یوشکا فیشر این را "قدرت خرابکارانه ی سبک زندگی سبز" می نامد.

اگر سبزها جریان اصلی تری پیدا کرده اند ، جریان اصلی نیز سبز تر می شود. و سبز ها از روند کسل کننده در این روند خودداری کردند.

آقای هابک 49 ساله ، رهبر حزب از ساحل شمالی آلمان ، که توسط جمعیتی از هواداران برگزار می شود.

Joschka Fischer, an early Greens member who served as foreign minister under Ms. Merkel’s predecessor Gerhard Schröder, embodies his party’s evolution from radical protest to moderate middle.

یوشکا فیشر ، عضو اولیه سبزها که در دوران گرهارد شرودر با صدراعظم مرکل همکاری نمود  

در هس ، جایی که در همایش حزب پوسترهای سبز " Heimat" باعث عقب نشینی غافلگیرکننده مرکل شد،  یک اصطلاح تحریک آمیز که میهن و هویت را نشان می دهد اما به طور سنتی با حق همراه است - در زیر دو دست در هم تنیده ، یکی سفید ، یکی سیاه.

پوستر می خواند: "اگر شما می خواهید هسیایی باشید ، هسیان هستید."

کاندیدای اصلی حزب در هس ، طارق الوزیر ، یک مهاجر یمنی است. گروه های اینترنتی هشدار دادند كه شرع یا قانون اسلامی غالب می شود اما با این حال آقای طارق الوزیر بیش از دو برابر رأی سهم سبزها را به دست آورد. وی محبوب ترین سیاستمدار ایالت است.

برای رأی دهندگان مانند پیتر ویلباچر ، مشاور مالیاتی در ویسبادن ، پایتخت هس ، سبزها در جایی معتبر هستند که دیگران نباشند. 

آقای ویلباچر گفت که همیشه به محافظه کار رأی داده است ، اما این بار ، او به سمت سبزها روی آورد ، و آنها را "محافظه کاران واقعی" خواند.

وی افزود: "آنها می خواهند آنچه را که ما داریم حفظ کنند: محیط زیست ، رونق و ارزش های ما."

این پلتفرم قبلاً سبزها را در 9 ایالت از 16 ایالت آلمان ، از جمله هس ، از همراهی دولت به دولت رساند، طارق ال وزیر معاون نخست وزیر محافظه کار است.

در همسایه بادن-وورتمبرگ همسایه ، سبزها به قویترین حزب تبدیل شده اند محافظه کاران مرکل شرکای خردسال خود را برای حفظ دولت نیاز دارند.

یک دوره طولانی رشد اقتصادی سالم و بیکاری کم ، به رأی دهندگان ، به ویژه در کشورهای غربی ، اجازه داده است تا توجه خود را به محیط زیست معطوف کنند. فراك ولپرت ، عكاس 44 ساله ، گفت: "ما می توانیم هزینه وجدان بوم شناختی خود را بپردازیم."

The Rhine riverbed near Bingen last month. This year’s summer, one of the driest on record, added urgency to the Greens’ long-time flagship issue of climate change.

ماه گذشته رودخانه راین در نزدیکی بینگن !. تابستان امسال ، یکی از خشک ترین رکورد های اقلیمی بود که موضوع پرچمداری طولانی مدت تغییر وضعیت آب و هوا توسط سبزها را مطرح می سازد.  

اما حزب همچنین از یک سنت دیرینه زیست محیطی در آلمان که از جهت گیری طیف سیاسی از چپ پیشرو از قرن نوزده  را پیش می برد.

در روزهای تأسیس خود ، سبزها نیز از سمت راست  نیز علاقمندان زیادی را داشتند. هوبر كلينرت ، دانشمند سياسي و قانون گذار سابق گفت: "ما همه چيزها را از چپگراياني كه مي خواستند برق را خراب كنند تا شبه نئونازيست ها باشند در میان سبزها دیده ایم."

افراط گرایان خیلی زود از حزب پاکسازی شدند. امروز ، نبردهای داخلی بین آرمانگرایان و عملگرایان تا حد زیادی توسط یک چهره تازه رهبری برطرف شده است.

وینفرد کرتشمان ، یک کاتولیک رومی که نخست وزیر ایالت سبزها در بادن-وورتمبرگ در سال 2011 شد ، اخیراً کتابی راجع به معنای نو محافظه کاری نوشت. در زمانی که افراط و شکوفایی شکوفا می شود ، یکی از خواست های اقدام او ، "جرات حضور در مرکز را داشت".

 بزرگترین چالش در آلمان شرقی ، جایی که هنوز سبزها به عنوان یک حزب آلمانی شناخته می شوند که به جای اشتغال از پناهندگان محافظت می کنند. " 

اما چندی پیش در ماه اکتبر، بایرن ، سنگر محافظه کاران کاتولیک آلمان غربی که برای سبزها غیرقابل نفوذ به نظر می رسید.، رتبه دوم را برای سبزها بدست داد. حزب دوم در ایالت و حزب اول در شهر مونیخ !

آنها شعار صرفه جویی در جهان به صورت عملی را به صورت " یک قدم در یک زمان" می نامند.

 فیشر می گوید ، موفقیت سبزها در جاهایی مانند بایرن ، آلمان ، فراتر از هر چیزی است که تا به حال تصور کرده بود. وی گفت: "مثل این است که سبزها به دومین حزب بزرگ در تگزاس تبدیل شوند."

اما فیشر نسبت به موفقیت فعلی حزب خود هشدار داد. وی اولین باری را كه در سال 1983 به پارلمان انتخاب شد ، به یاد آورد. با گذر و عدم موفقیت در رسیدن به سمت ریاست جمهوری و اجبار به همکاری با دولت او می گوید: "این ایستگاه بعدی است."هرچند ممکن است هنوز فاصله زیادی داشته باشد.

 

منبع نیویورک تایمز

ترجمه  توفیق وحیدی آذر

 


نظرات کاربران


@