مجلس بررسی می کند

طرح بازگرداندن اعضای خانواده مسئولان ایران از کشورهای خارجی

تاریخ انتشار : ۱۶:۴۹ ۲۷-۰۵-۱۳۹۸

حضور فرزندان مسئولان دولتی در خارج از کشور بغیر از ایجاد امکان کسب اطلاعات برای سازمان های جاسوسی ، موجب بدبینی اذهان عمومی در صداقت عمل مسئولین گردیده است .

تبریز امروز:

 
 

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ ملی ایران از تدوین طرحی برای بازگرداندن اعضای خانواده‌های مسئولان ایران به این کشور خبر داد.

 به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حسین نقوی‌حسینی، نماینده مردم ورامین و سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ایران از تدوین طرحی دوفوریتی برای الزام بازگشت اعضای خانواده‌های مدیران و مسئولان ایران به این کشور خبر داد.

نماینده مردم ورامین در مجلس ایران در خصوص این طرح اظهار داشت: در ماده واحده این طرح ذکر شده است اعضای درجه یک خانواده مسئولان کشور از جمله سیاسی و حرفه‌ای اعم از همسر و فرزندان باید به داخل کشور برگردند، در غیر این صورت سه ماه پس از تصویب این قانون اگر این اتفاق نیفتاد آن مسئول باید از سمت خود استعفا بدهد.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ایران افزود: همچنین در تبصره ماده واحده این طرح نیز ذکر شده است مامورین دولتی و دانشجویانی که بورسیه تحصیلی وزارت علوم هستند و اساتیدی که فرصت مطالعاتی دارند از این قانون مستثنی می‌شوند.

پیش از این مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا از پیگیری موضوع حضور فرزندان مقامات ایرانی در آمریکا خبر داده بود.

حضور فرزندان مسئولان دولتی در خارج از کشور بغیر از ایجاد امکان کسب اطلاعاتبرای سازمان های جاسوسی  ، موجب بدبینی اذهان عمومی در صداقت عمل مسئولین گردیده است .


نظرات کاربران


@