نماینده سابق مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی و رییس سازمان خصوصی سازی بازداشت شد

بازداشت رئیس سازمان خصوصی سازی ایران

تاریخ انتشار : ۱۱:۳۴ ۲۳-۰۵-۱۳۹۸

خبر ممنوع الخروجی وی در تاریخ ۳۰ دی ۹۷ در رسانه‌ها منتشر شد، احمد علیرضابیگی در این خصوص گفت: عدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیش از این با ارسال نامه‌هایی به دادستان کل کشور و دادستان تهران خواستار صدور حکم ممنوع الخروجی پوری‌حسینی رئیس سازمان خصوصی‌سازی شده بودند که امروز با برکناریش از سمت خود ؛ وی بازداشت گردید.

تبریز امروز:

پوری حسینی رییس سازمان خصوصی سازی ایران از سوی دستگاه قضایی کشور بازداشت شد.

 

به نقل از فارس، میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی، رئیس  سازمان خصوصی سازی ایران از سوی دستگاه قضایی این کشور بازداشت شده است.

این در حالی است که صبح امروز فرهاد دژ‌پسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران طی حکمی، داوود خانی را به عنوان سرپرست سازمان خصوصی سازی منصوب کرد و به این ترتیب پوری حسینی از ریاست سازمان خصوصی سازی کنار گذاشته شده بود. خانی عضو هیات عامل و معاون برنامه ریزی، توسعه منابع و امور پشتیبانی سازمان خصوصی سازی با حفظ سمت از سوی وزیر اقتصاد به عنوان سرپرست این سازمان منصوب شده است.

عباس جعفری دولت آبادی، دادستان سابق تهران در این خصوص گفت: من در مورد سازمان خصوصی سازی این را بگویم که به زودی به این حوزه ورود می‌کنیم و بررسی‌های خودمان را آغاز می‌کنیم.

میرعلی اشرف عبدالله‌پوری حسینی متولد ۱۳۴۰ در تبریز ، نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی در دوره‌های سوم و ششم و همچنین رئیس سازمان خصوصی‌سازی و معاون وزیر اقتصاد (مسعود کرباسیان) درکابینه حسن روحانی بود .

پوری‌حسینی در ۴ مهر ۱۳۹۲ از سوی علی طیب‌نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی، به جای محمدرحیم احمدوند رئیس سازمان خصوصی‌سازی و معاون وزیر اقتصاد شد.

وی پیش از این نیز ریاست این سازمان را بر عهده داشته‌است و اولین رئیس سازمان خصوصی‌سازی از سال ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۴ بود که در خرداد ماه سال ۱۳۸۳ جایگزین احمد میرمطهری به عنوان رئیس سازمان خصوصی‌سازی شده بود.

وی در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۳۹۲، رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در آذربایجان شرقی بود.


نظرات کاربران


@