نمایشگاه هنر، صنعت و فرهنگ اسلامی و جهانی در همراهی با "کره ماه" در طول زمان در کانادا

ماه ! سفری در زمان !+ ویدئو

تاریخ انتشار : ۱۲:۳۹ ۲۱-۰۵-۱۳۹۸

از زمان طلوع تمدن ، ماه فرهنگ و هنرهای بسیار را به خود اختصاص داده است. به مناسبت پنجاهمین سالگرد فرود آمدن سفینه ماهنورد آپولو 11 ،نمایشگاه " ماه: سفری در زمان" ، جذابیت ماندگار با این گوی مسحور گر در آسمان را نگاه می کند و به نقشی که در ایمان ، علم و هنر در سراسر جهان اسلام ایفا کرده است می پردازد. و فراتر تجهیزات علمی و نمایشگر از ما دعوت می کنند ماه را به روش های جدید مشاهده و تصور کنیم.

تبریز امروز:

 با کشف شگفتی ، دانش و زیبایی ماه ، پنجاهمین سالگرد نخستین گام های انسان روی ماه در موزه آقاخان در تورنتو برگزار گردید گفته می شود؛ از زمان طلوع تمدن ، ماه فرهنگ و هنرهای بسیار را به خود اختصاص داده است. به مناسبت پنجاهمین سالگرد فرود آمدن سفینه ماهنورد آپولو 11 ،نمایشگاه " ماه: سفری در زمان" ، جذابیت ماندگار با این گوی مسحور گر در آسمان را نگاه می کند و به نقشی که در ایمان ، علم و هنر در سراسر جهان اسلام ایفا کرده است می پردازد. و فراتر تجهیزات علمی و نمایشگر از ما دعوت می کنند ماه را به روش های جدید مشاهده و تصور کنیم.

ماه در موزه

 

ماه الهام بخش مردم جهان  است تا هنر ایجاد کنند ، باورهایی شکل دهند و هزاران سال برای درک علمی تلاش کنند. با گذشت زمان های قبل از اسلام تا به امروز ، و گشت و گذار در هنر ، ادبیات و موسیقی ،نمایشگاه " ماه سفری در زمان " نقاشی های مهم مینیاتوری ، ابزارهای علمی ، نسخه های اسلامی و آثار معاصر را گرد هم می آورد تا شگفتی را در این زمینه نشان دهد. قمری که بین فرهنگ ها مشترک است.

A duck in a pond pecks at the moon’s reflection in the water.

در زیر ماه

ماه نماد برجسته این نمایشگاه  است ، مجسمه ای غول پیکر که طبقه اول و دوم موزه را به هم وصل می کند. ماه لوکس جرام که توسط هنرمند معاصر انگلیس ساخته شده است ، از تصاویر داخلی یا تصویر ماه ناسا که شامل تصاویر ماهرانه است ، شامل یک آهنگ صوتی توسط آهنگساز برنده BAFTA دن جونز است و....... برای اینکه بتوانید از مقیاس ایده بگیرید. 40 نفر را شانه به شانه ایستاده تا این مجسمه را بچرخانند. گفته می شود: "ماه جرام اثیری است - و تقریباً بیش از حد واقعی است."

قطعاتی از هنرمندان معاصر و آثار هنری از موزه آقاخان به امانت هایی بسیاری از موسسات معتبر بین المللی ، از جمله موزه هنر کلیولند ، کلیولند پیوستند. کتابخانه های دانشگاه کلمبیا ، شهر نیویورک؛ بنیاد فرجام ، لندن؛ موزه های هنری هاروارد ، کمبریج؛ کتابخانه و موزه مورگان ، شهر نیویورک؛ موزه تاریخ علم ، آکسفورد؛ موزه ملی فرهنگ جهانی ، آمستردام؛ موزه رویال انتاریو ، تورنتو؛ کتابخانه دانشگاه میشیگان ، آن آربور؛ موزه ویکتوریا و آلبرت ، لندن؛ و Wereldmuseum (موزه جهانی) ، روتردام در این نمایشگاه جمع شده اند .

 

 

دکتر محمد امیر راحمی - تورنتو ، کانادا


نظرات کاربران


@