میوه گرمسیری به بازار می آید

آغاز برداشت انبه در میناب

تاریخ انتشار : ۰۴:۱۹ ۱۸-۰۴-۱۳۹۸

فصل برداشت این محصول از اواخر فروردین تا اوایل مرداد‌ماه است و برداشت میوه نارس انبه از اواخر فروردین آغاز شده و میوه نارس جهت تهیه ترشی استفاده می‌شود و میوه رسیده آن از اواخر اردیبهشت آماده برداشت است.

 

تبریز امروز:

انبه

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میناب گفت: برداشت محصول انبه نارس در بیش از یک هزار و 755 هکتار از اراضی باغی شهرستان میناب آغاز شد.

 به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا منطقه خلیج فارس از میناب، مهدی عباسپور اظهار کرد: میزان سطح زیر کشت انبه در شهرستان، یک هزار و 755 هکتار است که از این سطوح پیش بینی می‌شود که 15 هزار و 626 تن محصول انبه برداشت می‌شود.

 عباسپور افزود: بیشترین سطح زیر کشت این محصول روستاهای تمبانو، دهوسطی، شهوار، فخر آباد، گلشوار و بازیاری اختصاص دارد.

 وی تصریح کرد: فصل برداشت این محصول از اواخر فروردین تا اوایل مرداد‌ماه است و برداشت میوه نارس انبه از اواخر فروردین آغاز شده و میوه نارس جهت تهیه ترشی استفاده می‌شود و میوه رسیده آن از اواخر اردیبهشت آماده برداشت است.

 

وی با بیان اینکه انبه میوه‌ای گرمسیری است، گفت: این میوه سرشار از ویتامین‌ها بویژه A وC بوده و دارای کلسیم، پتاسیم و آهن است و میوه رسیده انبه بسیار آبدار وخوشمزه و دارای طعمی شبیه مخلوطی از هلو و آناناس است، استان هرمزگان در محصول انبه رتبه اول کشور را داراست.


نظرات کاربران


@