هیا بنت حسین به دوبی بای بای می گوید

تقاضای طلاق همسرششم فراری حاکم دبی

تاریخ انتشار : ۱۹:۱۷ ۱۷-۰۴-۱۳۹۸

زن ششم فراری حاکم دبی درخواست طلاق و سرپرستی فرزندان خود را مطرح کرده است.، وی باخود 56 میلیون دلار پول را از دوبی خارج کرده است.شاهزاده هیا بنت حسین خواهر ناتنی پادشاه اردن، شاه عبدالله دوم است. و این موضوع گره های بیشتری را در روابط دیپلماتیک بین انگلیس، اردن و امارات ایجاد خواهد کرد.

تبریز امروز:

 

  روزنامه تلگراف اطلاع داد: "هیا بنت الحسین" علیه همسرش محمد بن راشد آل مکتوم حاکم دبی شکایتی قضایی در بخش خانواده دادگاه عالی انگلیس مطرح کرده و خواستار طلاق از او و همچنین برعهده گرفتن سرپرستی دو فرزندش به نام‌های جلیله 11 ساله و زاید 7 ساله شده است.

"هیا بنت الحسین" خواهر ناتنی شاه فعلی اردن و همسر محمد بن راشد آل مکتوم حاکم دبی است.
جزئیات فرار این شاهزاده و همسر حاکم دبی چند روز پیش توسط دیلی میل افشا شد..

تقاضای طلاق همسر فراری حاکم دبی
به نظر می رسد که این شاهزاده در حال حاضر همراه با دو فرزندش در خانه 85 میلیون پوندی خود در نزدیک کاخ کینگستون لندن به سرمی برد.
روزنامه دیلی میل نوشته بود که یک دیپلمات آلمانی به این شاهزاده برای فرار از دبی کمک کرده و او قبل از رفتن به لندن درخواست پناهندگی سیاسی در آلمان را مطرح کرده است.
در عین حال جمیز استوارت وکیل خانواده اعلام کرده که هرگاه شاهزاده هیا بتواند اقامت خود در انگلیس را ثابت کند، می توان پرونده طلاق را مطرح نماید.

***

هفته گذشته شاهزاده هیا، همسر ششم شیخ محمد بن راشد المکتوم، حاکم دبی، از دبی و ازدواجش فرار کرد تا زندگی جدیدی را آغاز کند. او پسر هفت ساله و دختر 11 ساله خود را همراه با 56 میلیون دلار برده است .

Related image

 

هیا در بغل پدرش شاه حسین اردنی

بر طبق گزارش های مربوط به 29 ژوئن 2019، شاهزاده هیا، 45 ساله نخست به آلمان و سپس لندن سفر کرد. گفته می شود او در خانه اش در نزدیکی قصر کنسینگتون، با امنیت شدید، ملاقات می کند و قصد دارد با مبارزه قانونی که توسط شوهرش از انگلیس به اجرا در می آید، مبارزه کند.

در همین حال شیخ المکتوم، 69 ساله که وی را به ارتباط ناصحیح  با محافظ بریتانیایی متهم می کند، در رسانه های اجتماعی به شعر و داستان پرداخته است و پرواز او را محکوم کرده و  صحبت های"همسرش " را رد می کند.

داستان شاهزاده خانم هیا دیگر زنان در امارات متحده عربی را امیدوار می کند که از کشور فرار کنند. او اکنون برای کمک به شیخ لطیفه در دبی، دختر شیخ المکتوم در حال فعالیت است

شاهزاده خانم لطیفه در آوریل سال 2018 از طریق یک قایق بادبانی از دبی فرار کرد تا از سال های شکنجه و زندانی شدن توسط پدرش فرار کند. قایق بادبانی او گرفتار و به خانه برگشت.

درک شرایط زنان در دبی اغلب دشوار است. او می گوید: پرسش از اینکه زنان با چه مشکلی روبرو می شوند، می تواند گمانه زنی یا داستان باشد.

با این حال، یک داستان مربوطه که در خارج از لندن ارائه شده است، وضوح بیشتری در مورد آنچه که آن را دوست دارد به عنوان حاکم میلیاردر دبی در بخشی از خانواده اش زندگی می کنند.

در ماه ژانویه سال 2019، شیخ المکتووم املاک بریتانیایی خود را آنچه همسایه ها به عنوان "اردوگاه زندان" توصیف می کند، با احداث یک حصار بلند که بیشتر برای یک زندان مناسب تر از یک خانه است، تبدیل کرد. این به رغم این واقعیت است که حضور امنیتی در املاک با محافظان، دوربین مداربسته و نرده های لایه ای در حال حاضر در محل قرار دارد.س

سیستم امنیتی اضافه شده ممکن است پاسخی به یک حادثه باشد که در آن دختر دیگر شیخ، شیخ شمسا (خواهر جوانتر شاهزاده لطیفه ) از املاک فرار کرد. بعد از آن لطیفه ادعا کرد که "شمسا" در یک بیمارستان دارویی نگهداری می شود. ... در دبی و مانند یک زامبی است . "

شمار قابل توجهی از داستان هایی وجود دارد که زنان را از خانواده های ممتاز که به شدت به دنبال فرار هستند، را نشان می دهد. با این حال، پرونده شاهزاده خانم هیا استثنایی است، در حالی که در حال مذاکره در مورد کانال های دیپلماتیک برای پناهندگی با یک کیف پر از پول و فرزندانش فرار می کند.

بعید است که شاهزاده خانم هیا به دلیل اینکه او در روابط خارج از ازدواج خود با حاکم دبی بوده است ، مورد فشار قرار گیرد . شاهزاده هیا بنت حسین خواهر ناتنی پادشاه اردن، شاه عبدالله دوم است. و این موضوع گره های بیشتری را در روابط دیپلماتیک بین انگلیس، اردن و امارات ایجاد خواهد کرد.


نظرات کاربران


@