ساکنان غرب کابل واعتراض آن

کاه گل مالی بخشی از جاده پل خشک الی قلعه‌قاضی

تاریخ انتشار : ۱۸:۲۱ ۱۷-۰۴-۱۳۹۸

مردم می گویند که شهرداری کابل، تاکنون ده‌ها بار به مردم این منطقه، وعده ساخت جاده‌های فرعی را داده، اما این وعده‌ها فقط برای فریب مردم بوده و کار عملی هیچ یکی از این جاده‌ها تاکنون آغاز نشده‌است.

تبریز امروز:

باشندگان غرب کابل بخشی از جاده پل خشک الی قلعه‌قاضی را کاه‌گل کردند

شماری از ساکنان غرب کابل شنبه (15 سرطان) در یک حرکت اعتراضی بخشی از جاده عمومی پل خشک الی قلعه قاضی واقع ناحیه سیزدهم را به دلیل بی‌توجهی حکومت و عدم رسیدگی به مشکلات مردم، کاه‌گل کردند.
مردم می گویند 
که شهرداری کابل، تاکنون ده‌ها بار به مردم این منطقه، وعده ساخت جاده‌های فرعی را داده، اما این وعده‌ها فقط برای فریب مردم بوده و کار عملی هیچ یکی از این جاده‌ها تاکنون آغاز نشده‌است.
 شریف وطندوست یکی از فعالین مدنی و از ساکنان غرب کابل می‌گوید که در اعتراض به کارکردهای پنج ساله حکومت وحدت ملی که در این چند سال هیچ پروژه خدماتی و زیربنایی در این ساحه عملی نشده، این حرکت را انجام داده و به حکومت وحدت ملی شرم‌نامه اعطا کردند.

آقای وطندوست که یکی از این اعتراض‌کنندگان است، گفت که چند ماه قبل نیز این جاده به صورت نمادین از سوی برخی از باشندگان این منطقه افتتاح شده بود و ما امیدواریم بودیم که حکومت به ساخت و ساز این منطقه توجه کند، اما متاسفانه هیچ توجهی صورت نگرفت و ما برای سومین مرتبه مجبور شدیم، دست به این اقدام بزنیم.
 
او گفت که قبل از این ما به طریقه‌های مختلف خواستیم توجه حکومت را به این منطقه جلب کنیم، اما نه ارگ ریاست جمهوری، نه معاونیت دوم و نه شهرداری کابل، به درخواست این مردم توجهی نکرد.
 
وطندوست گفت که حدود سی الی چهل هزار شهروند غرب کابل، از این مسیر تردد می‌کند و باشندگان حدود شش شهرک از همین جاده عبور و مرور می‌کنند که ازدحام بسیار شدیدی در این منطقه وجود دارد.
 
این باشنده غرب کابل گفت که مردم این منطقه با وجود پرداخت مالیات، اما همیشه مورد تبعیض سران حکومت قرار گرفته، در حالی که همیشه حامی حکومت بوده‌است.

قابل ذکر است که جاده پل خشک الی قلعه قاضی در غرب کابل یکی از پرترددترین جاده‌های این منطقه است که پیش از این نیز از سوی برخی از مردم محل، با هزینه شخصی بازسازی شده بود.
 حمید عظیمی یکی از  ساکنان این منطقه گفت که این جاده یکی از پر ازدهام ترین جاده‌ها در غرب کابل است که متاسفانه سال‌ها به همین شکل رها شده و مسئولان هیچ توجهی به آبادی این جاده نکرده‌اند.
 آقای عظیمی گفت که این جاده ابتدا به صورت درجه سه ساخته شده بود که قرار بود بعدها، به صورت اساسی آسفالت شود، اما تاکنون هیچ اقدامی برای ساخت این جاده صورت نگرفته‌است. 
این باشنده غرب کابل گفت که اين جاده قبلاً بازسازی شده بود، اما به مرور زمان آسفالت آن از بين رفته است و مردم از گرد و خاک آن به تنگ آمده اند.
 
او گفت که بسیاری از  ساکنان و کسبه‌کاران در اطراف این جاده، از وضعیت بد آن ناراض هستند و به ستوه آمده‌اند، اما شهرداری این منطقه فقط وعده می‌دهد.
 
قابل ذکر است که غرب کابل یکی از کم‌توسعه‌ترین نقاط کابل است که در طی 18 سال اخیر کمتر به انکشاف آن توجهی صورت گرفته است.

نظرات کاربران


@