آلمان

استفاده بیش از ۲۷ هزار دانشجو از کمک‌هزینه‌های تحصیلی

تاریخ انتشار : ۰۸:۰۵ ۳۰-۰۳-۱۳۹۸

گزارش اداره آمار فدرال درباره کمک‌هزینه‌های تحصیلی در آلمان نشان می‌دهد؛ در سال گذشته، ۲۷۵۰۰ دانشجو از کمک‌هزینه‌های تحصیلی در این کشور استفاده کرده‌اند که این رقم نسبت به سال ۲۰۱۷، ۵ درصد افزایش داشته است. کمک‌هزینه‌های تحصیلی آلمان از سال ۲۰۱۱، در اختیار دانشجویانی قرار می‌گیرد که بتوانند دستاورد قابل‌توجهی در حوزه تحصیلی خود کسب کنند. تعداد دانشجویانی که این کمک‌هزینه را دریافت می‌کنند، هر سال افزایش می‌یابد.

تبریز امروز:

گزارش اداره آمار فدرال در سال ۲۰۱۸ نشان می‌دهد؛ بیش از ۲۷ هزار دانشجو از کمک‌هزینه‌های تحصیلی آلمان استفاده کرده‌اند

گزارش اداره آمار فدرال درباره کمک‌هزینه‌های تحصیلی در آلمان نشان می‌دهد؛ در سال گذشته، ۲۷۵۰۰ دانشجو از کمک‌هزینه‌های تحصیلی در این کشور استفاده کرده‌اند که این رقم نسبت به سال ۲۰۱۷، ۵ درصد افزایش داشته است.

کمک‌هزینه‌های تحصیلی آلمان از سال ۲۰۱۱، در اختیار دانشجویانی قرار می‌گیرد که بتوانند دستاورد قابل‌توجهی در حوزه تحصیلی خود کسب کنند. تعداد دانشجویانی که این کمک‌هزینه را دریافت می‌کنند، هر سال افزایش می‌یابد.

در ادامه گزارش اداره آمار فدرال همچنین آمده است؛ ایالت زارلند در سال تحصیلی ۲۰۱۸-۲۰۱۹، بیشترین تعداد دانشجویانی را داشته که از کمک‌هزینه‌های تحصیلی آلمان استفاده کرده‌اند.

سهم این ایالت از کل کمک‌هزینه‌های تحصیلی در آلمان، ۱.۶ درصد بوده است. هم‌زمان، دانشجویان ایالت هامبورگ، ۰.۵ درصد از کمک‌هزینه‌های تحصیلی آلمان را دریافت کرده‌اند. بدین‌ترتیب، کمترین تعداد دانشجویانی که در سال گذشته از بورسیه‌های تحصیلی آلمان استفاده کرده‌اند از ایالت هامبورگ بوده‌اند. همچنین ۵۲ درصد از دانشجویانی که در سال ۲۰۱۸ مورد حمایت مالی قرار گرفته‌اند را زنان تشکیل می‌دهند.
این کمک هزینه که ماهانه ۳۰۰ یورو است، از سوی بخش دولتی و موسسات خصوصی در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. براساس آمارهای منتشر شده، بخش خصوصی در سال ۲۰۱۸، مبلغ ۲۸.۱ میلیون یورو در اختیار دانشگاه‌ها قرار داده است که این رقم نسبت به سال پیش از آن، ۴ درصد افزایش داشته است. در عین حال، تعداد نهادهای خصوصی که به دانشجویان کمک مالی می‌کنند نیز ۴ درصد افزایش داشته است. این نهادهای خصوصی شامل سازمان‌های بزرگ، انجمن‌های کوچک و همچنین تمام نهادهایی است که بر اساس قوانین آلمان به ثبت رسیده‌اند و به دانشجویان و دانشگاه‌های آلمان کمک‌هزینه تحصیلی اعطا می‌کنند.


نظرات کاربران


@