پرونده 101 صفحه ای برای بررسی قتل جمال قاشقچی

سازمان ملل در راه رسیدن به نقش آمریت به قتل بن سلمان

تاریخ انتشار : ۱۰:۴۱ ۲۹-۰۳-۱۳۹۸

یک پژوهشگر مستقل که برای سازمان ملل متحد کار می کند اعلام کرده است که "شواهد معتبر" وجود دارد که ممکن است دخالت شاهزاده سعودی محمد بن سلمان در قتل سال 2018 جمال قاشقچی نویسنده واشنگتن پست را اثبات کند.

تبریز امروز:

Video player loading


یک پژوهشگر مستقل که برای سازمان ملل متحد کار می کند اعلام کرده است که "شواهد معتبر" وجود دارد که ممکن است دخالت شاهزاده سعودی محمد بن سلمان در قتل سال 2018 جمال قاشقچی نویسنده واشنگتن پست را اثبات کند.

به گزارش آسوشیتد پرس، آگنس کلمار، گزارشگر ویژه U. N.، در یک گزارش 101 صفحه ای گفت که "یک مقام عالی رتبه" باید چگونگی نقش و مسئولیت کیفری شاهزاده سعودی و یا مشاور ارشد سعود القحطانی در مرگ جمال قاشقچی  را اعلام کند.

این گزارش گفت: "قتل آقای خاشقچی یک قتل غیرقانونی بود که دولت پادشاهی عربستان سعودی مسئولیت آن را دارد."

قاشقچی ، که از رژیم سعودی انتقاد کرد، در اکتبر گذشته در کنسولگری سعودی در استانبول کشته شد. به گزارش CNN، مقامات عربستان سعودی بعد از مرگ "عوامل سرکش" را محکوم کردند. یازده نفر - که پنج نفر می توانند با مجازات اعدام مواجه شوند - در عربستان سعودی در رابطه با قتل مورد محاکمه قرار می گیرند.

به گزارش خبرگزاری ها، آگنس کلمار در این باره می گوید: "هیچ نتیجه ای در مورد اینکه آیا شاهزاده و یا القحطانی گناهکار هستند، وجود ندارد اما اذعان کرد که قتل آقای قاشقچی"عمدی "و" پیش بینی شده "است.

این گزارش همچنین به 15 مظنون در حادثه اشاره کرد که طی آن قاشقچی تزریق دارو ، خفگی شده بود.


نظرات کاربران


@