شینزو آبه کیست؟

تاریخ انتشار : ۰۸:۵۵ ۲۳-۰۳-۱۳۹۸

آبه از یک خانواده سیاسی برجسته می آید و در سپتامبر 2006 در 52 سالگی، او جوانترین نخست وزیر پس از جنگ ژاپن شد که پس از جنگ جهانی دوم متولد شده است. آبه در تاریخ 12 سپتامبر 2007 به دلائل سلامتی از سمت خود استعفا داد.

تبریز امروز:

 Image result for abe khamenei

 

شینزو آبه 倍 倍 三  متولد 21 سپتامبر 1954 یک سیاستمدار ژاپنی است که از سال 2012 به عنوان نخست وزیر ژاپن و رهبر حزب لیبرال دموکراتیک (LDP) خدمت کرده است. او پیشتر به عنوان نخست وزیر از سال 2006 تا 2007 و وزیر امور خارجه کابینه از سال 2005 تا 2006 نیز در دولت ژاپن بوده است . در اوایل سال 2019، آبه با پیروزی بر شیگرو یوشیدا به عنوان دومین نخست وزیر طولانی  در ژاپن پس از جنگ تبدیل شد و در حال حاضر سومین در دوره تاریخ ژاپن است.

آبه از یک خانواده سیاسی برجسته می آید و در سپتامبر 2006 در 52 سالگی، او جوانترین نخست وزیر پس از جنگ ژاپن شد که پس از جنگ جهانی دوم متولد شده است. آبه در تاریخ 12 سپتامبر 2007 به دلائل سلامتی از سمت خود  استعفا داد. جانشین او یاسو فوکودا بود که نخستین فرد در یک سری از پنج نخست وزیر بود که هر کدام بیش از شانزده ماه نتوانستند، دولت را اداره کنند.

 آبه یک محافظه کار است که مفسران سیاسی به طور گسترده به عنوان یک ناسیونالیست راست او را توصیف می کنند.  او عضو گروه تجدیدنظر طلب نپون کایگی و دارای دیدگاههای تجدیدنظرطلبانه در مورد تاریخ ژاپن دارد، از جمله عدم پذیرش نقش اجباری دولت در استخدام زنان در دوران جنگ جهانی دوم، اتخاذ مواظعی که تنش را با کره جنوبی همسایه ایجاد کرده است . وی در رابطه با کره شمالی، سختگیرانه عمل می کند و طرفداران اصلاح ماده 9 قانون اساسی صلح طلبانه برای اجازه به ژاپن برای حفظ نیروهای نظامی می پردازد. آبه به خاطر سیاست های اقتصادی دولتش در سطح بین الملل  به نام "ابنمیکس" که به دنبال کاهش پول، تحریک مالی و اصلاحات ساختاری است.

شینزو آبه در توکیو متولد شد و به یک خانواده سیاسی برجسته متعلق می باشد. خانواده او در اصل از اقوام یاماگوچی است . پدربزرگش، کان آبه و پدرش شینتارو آبه هر دو سیاستمدار بودند. مادر آبه، یوکو کیشی، دختر Nobusuke Kishi، نخست وزیر ژاپن از 1957 تا 1960 است. کیشی در دوران جنگ جهانی دوم عضو کابینه تووو بود.

آبه دارای تحصیلات در رشته علوم سیاسی از دانشگاه سیکی ژاپن و سپس در سال 1977 سیاست عمومی را در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی تحصیل کرده است.

 


نظرات کاربران


@