یو اس تودی به 60 سال پیش از این نگاه می کند

سفر تاریخی شینزو آبه در تهران برای کاهش تنش های ایران وامریکا + ویدئو

تاریخ انتشار : ۱۵:۰۸ ۲۲-۰۳-۱۳۹۸

به گزارش یو اس تودی و پخش ویدئویی مبتنی بر کودتا و رویاهای تسلط امریکایی ها برایران،شینزو آبه با ماموریتی برای کاهش تنش بین ایران و ایالات متحده وارد تهران شد؛ او اولین نخست وزیر ژاپن است که پس از انقلاب اسلامی سال 1979 از ایران بازدید می کند. پرواز صبحگاهی شینزو آبه در روز چهارشنبه بعد از ظهر در فرودگاه بین المللی مهرآباد تهران برزمین نشست.

تبریز امروز:

ایالات متحده و ایران در حال تهدید یکدیگر هستند، با جنگ های لفظی درگیرهستند و ایالات متحده تحریم ها را برای دهه ها تحمیل می کند. USA Today  امروز از بیش از 60 سال از این پیشتر را نگاه می کند. 


 شینزو آبه با ماموریتی برای کاهش تنش بین ایران و ایالات متحده وارد تهران شد؛ او اولین نخست وزیر ژاپن است که پس از انقلاب اسلامی سال 1979 از ایران بازدید می کند.

به گزارش یو اس تودی پرواز صبحگاهی شینزو آبه در روز چهارشنبه بعد از ظهر در فرودگاه بین المللی مهرآباد تهران برزمین نشست.

دیدار او از ایران به عنوان یک تلاش برای میانجی گری در مواجهه با تنش های شدید در منطقه خلیج فارس دیده می شود. عربستان سعودی پیش از ورود آبه اعلام کرد که شورشیان حوثی یمن تحت حمایت ایرانیان  به یکی از فرودگاههای پادشاهی حمله کردند و 26 نفر را زخمی کردند.

مقام سعودی گفت که آنها موشک کروز را در فرودگاه منطقه ای ابها منفجر کردند. اگرچه هیچ تلفات وجود نداشت، این درحالی بود که بیشترین تعداد غیرنظامیان در عربستان سعودی به دلیل یک حمله شورشیان زخمی شدند.

تنش شدید میان تهران و واشنگتن یک سال و نیم پیش از تصمیم رئیس جمهور دونالد ترومپ مبنی بر عقب نشینی از توافق هسته ای ایران با قدرت های جهانی ریشه دارد.

نخست وزیر ژاپن، شینزو آبه، وزیر امور خارجه ایران، محمدجواد ظریف، در 12 ژوئن 2019 در فرودگاه مهرآباد، در تهران ملاقات کرده است. ابو برای مأموریت دیپلماتیک نادر، به امید کاهش تنش میان جمهوری اسلامی با متحد توکیو در واشنگتن، وارد تهران شد.

رئیس جمهور ایران در آخرین سخنرانی ملایم حسن روحانی در زمینه تنش در منطقه خلیج فارس.می گوید فشارهای ایالات متحده علیه کشورش قدرت خود را از دست می دهند - 

روحانی در یک نشست کابینه در روز چهارشنبه، ساعت قبل از ورود آبه سخن گفت.

تلویزیون دولتی ایران به نقل از روحانی گفت: "فشار آمریکا بر ملت ایران ... به حداکثر خود رسیده است. از امروز به بعد، تهدیدات و فشارها ظرفیت خود را از دست می دهند و خسته می شوند. "

روحانی با اشاره به خروج آمریکا از قرارداد هسته ای ایران با قدرت های جهانی در بیش از یک سال قبل، که  نتیجه آن تنش های کنونی است، اشاره کرد. در تنش های بیشتر با ایالات متحده افزوده شده و اخیرا امریکا یک ناو هواپیمابر و بمب افکن های B-52 را به منطقه اعزام کرده اند.

انتظار می رود آبه سعی کند نهادهای هسته ای را به طور فزاینده ای نادیده بگیرد و تنش ها را بین ایران و ایالات متحده کاهش دهد.

علاوه بر این، وزارت امور خارجه عراق می گوید یک فرستاده عمان در بغداد برای بحث در مورد راه های جلوگیری از افزایش تنش های ایالات متحده با  ایران بحث و گفتگو می کند.

سخنگوی احمد صهح اف به خبرگزاری آسوشیتد پرس گفت: یوسف بن علووی "راه حل ها" را برای چالش های منطقه ای مورد بحث قرار می دهد و افزود که عراق به دلیل "روابط استراتژیک با ایران و ایالات متحده" تبدیل به یک کشور محوری شده است.

سلطان عمان اغلب نقش مهمی در میانجیگری بحران های منطقه ای ایفا می کند

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


نظرات کاربران


@