چین - آمریکا - هوآوی

آیا هوآوی می تواند بدون تراشه های آمریکایی زنده بماند؟

تاریخ انتشار : ۰۱:۵۹ ۰۲-۰۳-۱۳۹۸

سال گذشته، چین بیش از 300 میلیارد دلار چیپ های کامپیوتری، ستون فقرات تمام محصولات دیجیتال خود را از خارج وارد کرده است. بنیانگذار و مدیر اجرایی این شرکت به رسانه های چینی گفت که در "زمان های صلح آمیز"، نیمی از چیپ های شرکت هوآوی از شرکت های آمریکایی آمده است.

تبریز امروز:

در حال حاضر که دولت ترامپ، هوآوی را یک تهدید امنیتی ملی می نامد و اساسا دسترسی آن به فناوری آمریکایی را قطع می کند، این شرکت باید چگونگی انجام کار بدون نیمه هادی های خارجی را روشن کند.
در دهه های اخیر، دولت چین به دنبال کاهش وابستگی خود به تراشه های خارجی و تبدیل شدن به یک رهبر جهانی در این زمینه بوده است و ده ها میلیارد دلار برای تقویت بازیگران  محلی اختصاص داده است.
اما ایالات متحده می خواهد پکن را در هر توافقنامه تجاری به عنوان بخشی از توفقنامه وادار به حمایت و پشتیبانی از شرکت های خود کند.
 سال گذشته، چین بیش از 300 میلیارد دلار چیپ های کامپیوتری، ستون فقرات تمام محصولات دیجیتال خود را از خارج وارد کرده است. بنیانگذار و مدیر اجرایی این شرکت Ren Zhengfei به رسانه های چینی گفت که در "زمان های صلح آمیز"، نیمی از چیپ های شرکت هوآوی از شرکت های آمریکایی آمده است.
ایالات متحده اعلام داشته است که  به شرکت  Huawei اجازه می دهد تا 90 روز برای ادامه کار با تامین کنندگان آمریکایی برای جلوگیری از وقفه در شبکه های تلفن همراه که از تجهیزات امریکاییاستفاده می کنند در حال معامله باشد.


نظرات کاربران


@