سیاست کاهش نمایندگان مجلس

فرانسه کشور نمایندگان

تاریخ انتشار : ۱۸:۵۹ ۳۰-۰۲-۱۳۹۸

کاهش سی درصدی تعداد نمایندگان پارلمان فرانسه از اهداف امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه است. در حال حاضر، مردم فرانسه حدود 510 هزار نماینده دارند که 503 هزار نفر از آنها نمایندگان شوراهای شهرداریها هستند و بیش از 4000 نفر در شوراهای دپارتمانها، حدود هزار نفر در شوراهای منطقه ای و سرزمینی و کمتر از هزار نفر در مجالس سنا و ملی حضور دارند. به این ترتیب، به ازای هر 132 نفر از مردم فرانسه، یک نماینده در این کشور وجود دارد. این رقم برای اتریش یک نماینده به ازای هر 209 نفر، برای سوئد یک نماینده به ازای هر 256 نفر، برای آلمان یک نماینده به ازای هر 529 نفر و برای انگلیس یک نماینده به ازای هر 2603 نفر است.

تبریز امروز:

Related image

 

کاهش سی درصدی تعداد نمایندگان پارلمان فرانسه از اهداف امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه است. در حال حاضر، مردم فرانسه حدود 510 هزار نماینده دارند که 503 هزار نفر از آنها نمایندگان شوراهای شهرداریها هستند و بیش از 4000 نفر در شوراهای دپارتمانها، حدود هزار نفر در شوراهای منطقه ای و سرزمینی و کمتر از هزار نفر در مجالس سنا و ملی حضور دارند.

به این ترتیب، به ازای هر 132 نفر از مردم فرانسه، یک نماینده در این کشور وجود دارد. این رقم برای اتریش یک نماینده به ازای هر 209 نفر، برای سوئد یک نماینده به ازای هر 256 نفر، برای آلمان یک نماینده به ازای هر 529 نفر و برای انگلیس یک نماینده به ازای هر 2603 نفر است.

در خصوص نمایندگان پارلمان نیز، به ازای هر 72 هزار فرانسوی یک نماینده مجلس وجود دارد. این رقم برای آلمان یک نماینده برای هر 108 هزار نفر، برای هلند و اسپانیا یک نماینده برای هر 75 هزار نفر، برای ایتالیا یک نماینده برای هر 64 هزار نفر، برای بلژیک یک نماینده برای هر 54 هزار نفر، برای انگلیس یک نماینده برای هر 45 هزار نفر و برای سوئد یک نماینده برای هر 34 هزار نفر جمعیت این کشورهاست.

از لحاظ حقوق نمایندگان نیز فرانسوی ها در بین کشورهای اروپایی در جایگاه نهم قرار دارند. هر نماینده پارلمان فرانسه سالانه بیش از 85 هزار یورو حقوق دریافت می کند که این رقم برای ایتالیا 125 هزار یورو است. نمایندگان اتریش، آلمان، دانمارک، ایرلند، هلند، انگلیس و بلژیک نیز بیشتر از نمایندگان فرانسه حقوق دریافت می کنند.

از لحاظ سطح زندگی، هر نماینده پارلمان فرانسه دو برابر میانگین سرانه تولید ناخالص ملی دریافت می کنند که از این لحاظ نیز در سطح اروپا نهم هستند. این رقم برای نمایندگان ایتالیا سه و نیم برابر است. گفتنی است که نمایندگان مجلس در لوکزامبورگ و اسپانیا اندکی بیشتر از متوسط دستمزد در این کشورها حقوق می گیرند.

کل نمایندگان منطقه ای و ملی در فرانسه هر سال بیش از دو میلیارد یورو هزینه به بودجه این کشور تحمیل می کنند. به عقیده کارشناسان، کاهش شمار نمایندگان مجلس ملی فرانسه می تواند باعث افزایش قدرت آن شود زیرا در این صورت نمایندگان قوی تری راهی پارلمان خواهند شد.


نظرات کاربران


@