کریس هیوز دوست مدیر فیس بوک و از بنیانگذاران فیس بوک در نیویورک تایمز می گوید

اکنون وقت شکستن فیس بوک است

تاریخ انتشار : ۱۸:۲۲ ۲۰-۰۲-۱۳۹۸

اشتباهات این شرکت - شیوه های حفظ حریم خصوصی است که ده ها میلیون داده کاربران را به یک شرکت مشاوره سیاسی داد. پاسخ ملایم به عوامل روسی، سخنان خشن و اخبار جعلی؛ و راهبری نا محدود برای جذب بیشتر از زمان و توجه ما - تسلط بر عناوین از زمان تاسیس فیس بوک در دانشگاه هاروارد 15 سال گذشته است، و من در این شرکت در یک دهه کار نکرده ام. اما حس خشم و مسئولیت را احساس می کنم.

تبریز امروز:

آخرین بار  که مارک زوکربرگ را دیدم ؛تابستان سال 2017 بود، چند ماه قبل از رسوایی کمبریج انالتیکا بود. ما در دفتر منو پارک فیس بوک، کالیفرنیا، ملاقات کردیم و به خانه او در یک محله  آرام و گران رفتیم.  ما یک یا دو ساعت وقت صرف کردیم، در حالی که دختر تازه راه افتاده ی  او در اطراف مان  در حال حرکت کرد. ما بیشتر درباره سیاست، کمی درباره فیس بوک، کمی درباره خانواده های ما صحبت کردیم. وقتی سایه ها بلند شد، مجبور شدم بلند شوم با همسرش و با مارک خداحافظی کردم.

از آن زمان، شهرت شخصیت مارک و شهرت فیس بوک، پر سر و صدا بوده است. اشتباهات این شرکت - شیوه های حفظ حریم خصوصی است که ده ها میلیون داده کاربران را به یک شرکت مشاوره سیاسی داد. پاسخ ملایم به عوامل روسی، سخنان خشن و اخبار جعلی؛ و راهبری نا محدود برای جذب بیشتر از زمان و توجه ما - تسلط بر عناوین . از زمان تاسیس فیس بوک در دانشگاه هاروارد 15 سال گذشته است، و من در این شرکت در یک دهه کار نکرده ام. اما حس خشم و مسئولیت را احساس می کنم.

Video player loading

کریس هیوز، یکی از بنیانگذاران فیسبوک و هم اتاقی سابق مارک زاکربرگ، با انتشار مقاله ای در روزنامه نیویورک تایمز خواستار شکستن این شبکه بزرگ و فراگیر اجتماعی شد.

 

کریس هیوز در مقاله خود آورده است، «ما ملتی هستیم که شکستن انحصارها سنت آن است، فارغ از این که چقدر رهبران این شرکت ها نیت‌شان خوب باشد.»

وی در این مقاله که روز پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت منتشر شده، گفته است که قدرت مارک زاکربرگ «بی سابقه» و «غیرآمریکایی» یا مغایر با ارزش‌های آمریکایی است.

کریس هیوز در سال ۲۰۰۸ استراتژیست امور آنلاین ستاد انتخاباتی باراک اوباما در جریان انتخابات ریاست جمهوری بود.


نظرات کاربران


@