واتیکان همچنان درگیر فساد کشیش ها

قوانین پاپ برای گزارش سوء استفاده

تاریخ انتشار : ۰۱:۵۸ ۲۰-۰۲-۱۳۹۸

پاپ فرانسیس اولین قانون جهانی در کلیسای کاتولیک را منتشر ساخت که مقامات را مجبور به گزارش سوء رفتارهای جنسی به روسای خود و اسقف اعظم می کند تا آنها موضوع را تحقیق کنند....مقامات کلیسایی گفته اند که اعلان سوءاستفاده های جنسی در برخی از نقاط جهان باعث کشته شدن کشیشان می شود.

تبریز امروز:

پاپ فرانسیس اولین قانون جهانی در کلیسای کاتولیک را منتشر ساخت که مقامات را مجبور به گزارش سوء رفتارهای جنسی به روسای خود و اسقف اعظم می کند تا آنها موضوع را تحقیق کنند.
این قانون موجب ایجاد مسئولیت مقامات برای اجرای قانون نیست، همانطور که بسیاری از منتقدان خواستار آن هستند که براساس این قانون مقامات رسمی آن را اجرا نمایند. مقامات کلیسایی گفته اند که اعلان سوءاستفاده های جنسی در برخی از نقاط جهان باعث کشته شدن کشیشان می شود.
 براساس این قانون  قربانیان سوءاستفاده و حامیان آنها تحت حمایت قوانین قرار می گیرند که مورد مجازات برای سوء استفاده واقع نشوند.
اسقف اعظم چارلز اسکیلونا، بازپرسارشد کلیسا در امور جرایم جنسی گفت: قانون پابرجاست و امکان برای توسعه آن وجود دارد"، از جمله: "اگر فردی مجرم هست و به سوء استفاده جنسی از افراد زیر سن قانونی محکوم شده است ، آنگاه امکان حضور وی در سمت های بالاتر وجود نداشته باشد. "
او می گوید: "من امیدوارم که پاپ  فرانسیس به چنین پیشرفتی در قانون کلیسایی بپردازد."


نظرات کاربران


@