رافائل کورئا رییس جمهور پیشین اکوادور در اعتراض به تحویل اسانژ اعلام کرد

جنایت علیه بشریت هرگز فراموش نخواهد شد

تاریخ انتشار : ۱۹:۳۰ ۲۶-۰۱-۱۳۹۸

رئیس جمهور پیشین اکوادور، رافائل کورئا، روز پنج شنبه به شدت از رییس جمهور کنونی کشور انتقاد کرد و جانب جولیان آسانژ، مؤسس ویکی لیکس را گرفت، که وضعیت پناهندگی او با اجازه به پلیس بریتانیا جهت دستگیری وی در داخل سفارت نقض گردید. کورئا گفت: "بزرگترین خائن در تاریخ اکوادوری و آمریکای لاتین، لنین مورنو ( رییس جمهور اکوادور) ، اجازه داد پلیس بریتانیا وارد سفارت اکوادور در لندن برای دستگیری اسانژ شود. مورنو یک مرد فاسد است، اما آنچه که او انجام داده، جنایت علیه بشریت هرگز فراموش نخواهد شد

تبریز امروز:

رئیس جمهور پیشین اکوادور، رافائل کورئا، روز پنج شنبه به شدت از رییس جمهور کنونی کشور انتقاد کرد و جانب جولیان آسانژ، مؤسس ویکی لیکس را گرفت، که وضعیت پناهندگی او با اجازه به پلیس بریتانیا جهت دستگیری وی در داخل سفارت نقض گردید. کورئا گفت: "بزرگترین خائن در تاریخ اکوادوری و آمریکای لاتین، لنین مورنو ( رییس جمهور اکوادور) ، اجازه داد پلیس بریتانیا وارد سفارت اکوادور در لندن برای دستگیری اسانژ شود.
مورنو یک مرد فاسد است، اما آنچه که او انجام داده، جنایتی است که بشریت  هرگز فراموش نخواهد کرد

 

 

 

Image result for julian assange

جولیان آسانژ ازسال 2012 درسفارت اکوادور در لندن زندگی می کرد. 

ریچارد لپر، وابسته به دانشگاه آمریکایی چاتم هاوس می گوید، "لنین مورنو، کاندیدای کورئا" بود، رهبر چپ گرای اکوادور رافائل کورئا در انتخابات 2017 اکوادور به علت محدودیت مدت زمان این کشور در انتخابات شرکت نکرد، بنابراین او برای مورنو، که معاونش بود، مبارزه کرد.

 

 

Related image

در حالی که تنش در اکوادور بین طرفداران کورئا و مورنو در طول زمان افزایش یافت، یک سند بزرگ از اسناد هک شده که "INA Papers" نامیده می شد، در اینترنت منتشر شد. این شامل مواد متعلق به مورنو است که برخی از مردم بر این باورند که او از معاملات فاسد کسب و کار سود می برد. Daily Beast گزارش داد که ویکیلیکس یک لینک به مقالات را توییت کرد، اما آنها با انتشار آنها مخالفت کرده اند.

روز پنج شنبه کورئا در توییتی اعلام کرد: "جولیان آسانژ از سفارت اکوادور به علت اطلاع از فساد رئیس جمهور لنین مورنو در INAPapers اخراج شد." توئیت  او شامل جزئیات بانکی بود که او ادعا کرد که یک حساب مخفی بود که توسط مورنو برای پولشویی استفاده می شد.

Balboa Bank پاناما. pic.twitter.com/ntDNUh5vcv

مورنو در پیام قبلی خود گفته بود : "ما دولتی هستیم که به اصول حقوق بین الملل و حق پناهندگی احترام می گذاریم. اعطای یا اخراج پناهنده طبق قوانین بین المللی حق حاکمیت دولت اکوادور است."

اکوادور تصمیم گرفته است که یک مدرک دیپلماتیک را در اختیار جولیان آسانژ قرار دهد. اما ناگهان وی با توئیت دیگر نوشت؛"امروز اعلام می کنم که رفتار غلط و تهاجمی آقای جولین آسانژ، اعلامیه های خصمانهو تهدید کننده  او علیه اکوادور و به ویژه تجاوز به معاهدات بین المللی، این وضعیت را به نقطه ای تبدیل کرده است که پناهندگی آقای آسانژ قابل قبول نیست. "

لپاپر به CBS News گفت: "اکوادور سیاست خارجی طرفدار غرب را دنبال می کند. "آنها تلاش کرده اند روابط تجارتی و سرمایه گذاری خود را متنوع کنند،.


نظرات کاربران


@