ونزوئلا در تاریکی

حمله هکری مقصران قطع برق در ونزوئلا

تاریخ انتشار : ۰۱:۵۸ ۱۸-۱۲-۱۳۹۷

خورخه رودریگز، وزیر اطلاعات ونزوئلا اعلام کرد حملات سایبری هکرهای آمریکایی باعث قطع برق در این کشور شده است. یویورک‌تایمز گزارش داده که روزانه ۵۰ نوزاد در کشور به دنیا می‌آیند که نیازهای ویژه دارند. همچنین ۱۵ هزار بیمار کلیوی نیز در ونزوئلا هستند که نیاز به دیالیز دارند و قطع شدن برق جان همه آنها را به خطر انداخته است

تبریز امروز:

کاراکاس -قطع برق

 
 

خورخه رودریگز، وزیر اطلاعات ونزوئلا اعلام کرد حملات سایبری هکرهای آمریکایی باعث قطع برق در این کشور شده است.

 خروج دیپلمات های امریکایی از ونزوئلا

 
به گزارش اسپوتنیک، خورخه رودریگز گفت حمله سایبری هکرهای امریکایی به سیستم خودکار کنترل کار نیروگاه آبی "الگوری"، بزرگترین نیروگاه ونزوئلا صورت گرفت. وی همچنین خاطرنشان ساخت این نیروگاه آبی کار خود را پس از آن متوقف کرد که مقامات ونزوئلا از حملات هکرهای آمریکایی با خبر شدند و در نهایت بخش بزرگی از کشور در خاموشی فرو رفت.
پریروز برق در بخش بزرگی از ونزوئلا قطع شد و در نتیجه تاسیسات مهم عمومی در این کشور از کار افتادند.
نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا نیروهای طرفدار آمریکا را قطع برق مقصر دانست و از جمله خوان گوایدو، رهبر مخالفان و حامیانش را به دست داشتن دراین کار متهم کرد. از سوی دیگر گوایدو اعلام کرد هرج ومرج در کشور و ناکارآمدی سیاست مادورو باعث قطع برق شده است.
سندیکای کارکنان صنعت برق ونزوئلا یکی از دلایل قطع برق در این کشور را فرسودگی زیرساخت صنعت برق اعلام کرده است.
 قطع برق شرایط ویژه ای را  برای بیماران در ونزوئلا ایجاد می‌کند. نیویورک‌تایمز به نقل از جیمی لورنزو، رئیس موسسه درمانی خیریه مدیکوس یونیدوس، گزارش داده که روزانه ۵۰ نوزاد در کشور به دنیا می‌آیند که نیازهای ویژه دارند. همچنین ۱۵ هزار بیمار کلیوی نیز در ونزوئلا هستند که نیاز به دیالیز دارند و قطع شدن برق جان همه آنها را به خطر انداخته است.
 

نظرات کاربران


@