موسیقی دان و رهبر ارکستر

موریس ژار و موسیقی متن فیلم محمد رسول الله

تاریخ انتشار : ۰۷:۲۴ ۰۴-۰۹-۱۳۹۷

موریس ژار اگر چه قطعاتی برای کنسرت ها نوشت اما او بیشتر به واسطه آثارش برای فیلم ها شناخته شده است، موریس ژار موسیقی متن فیلم های" اسب کهر را بنگر" که نگاهی به جنگ اسپانیا دارد، لورنس عربستان ، روباه صحرا ، ترن ، شاهد و همچنین موسیقی متن فیلم " محمد رسول الله " را برای فیلم مصطقی عقاد ساخت .

تبریز امروز:

Maurice Jarre.jpg

موریس الکسیس ژار آهنگساز و رهبر ارکستر فرانسوی ( 13 سپتامبر 1924 - 28 مارس 2009)  بود که به عنوان یکی از توانمندترین موسیقی دانان و خالقان موسیقی متن فیلم در قرن بیست و یکم شناخته می شود  وی خالق تمثیل های برجسته و غیر مستقیم بود که نه تنها برای ارکسترهای معمولی آهنگ نوشت ... بلکه بعدا در زمینه کارهای خود صداهای الکترونیکی را نیز تجربه کرد 

Image result for maurice jarre

موریس ژار اگر چه قطعاتی برای کنسرت ها نوشت اما او بیشتر به واسطه آثارش برای فیلم ها شناخته شده است، موریس ژار  موسیقی متن فیلم های" اسب کهر را بنگر" که نگاهی به جنگ اسپانیا دارد، لورنس عربستان ، روباه صحرا ، ترن ، شاهد و همچنین موسیقی متن فیلم " محمد رسول الله " را برای فیلم مصطقی عقاد ساخت .

سه قطعه از آهنگ های او در مجموع 42 هفته در نمودار تک نفره انگلیس باقی ماندند. بزرگترین موفقیت  وی برای آهنگ"جایی برای عشق من" بود  با اشعار پل فرانسیس وبستر با خوانندگی  مایک سامیمز بود ، که به شماره 14 در سال 1966 رسید و 38 هفته را در بالای نمودار گذراند.

 موریس ژار در سن 85 سالگی پس از یک نبرد با سرطان در ایالات متحده در گذشت


نظرات کاربران


@