فیلمی ماندگار از مصطفی عقاد

محمد رسول الله

تاریخ انتشار : ۰۴:۱۹ ۰۴-۰۹-۱۳۹۷

فیلم داستان زندگی پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) را از چهل سالگی تا وفات و تاریخی مختصر از اسلام و غزوات در دوران آن حضرت را به تصویر می کشاند. بازیگران اصلی فیلم آنتونی کوئین در نقش حضرت حمزه و ایرنه پاپاس در نقش هند بودند.

تبریز امروز:

 The-Message.jpg

محمد پیامبر خدا یا همان محمد رسول‌الله فیلمی سینمایی با هزینه کشور لیبی و با حمایت مالی سرهنگ معمر قذافی است که به کارگردانی مصطفی عقاد کارگردان سوری - آمریکایی ساخته شده است که در سال 2005 در یک بمب گذاری به همراه دختر 34 ساله اش ریما در امان پایتخت اردن در سن 75 سالگی کشته شد؛ موسیقی متن فیلم اثر موریس ژار رهبر و اهنگساز فرانسوی است که در 85 سالگی درگذشت .

 

 فیلم داستان زندگی پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) را از چهل سالگی تا وفات و تاریخی مختصر از  اسلام و غزوات در دوران آن حضرت را به تصویر می کشاند. بازیگران اصلی فیلم  آنتونی کوئین در نقش حضرت حمزه و ایرنه پاپاس در نقش هند بودند. آنتونی کوئین نقاش ، نویسنده و بازیگر مکزیکی - امریکایی در 86 سالگی و در سال 2001 درگذشت و ایرنه پاپاس یونانی با 89 سال یک هنرپیشه و خواننده بازنشسته است .

 

موسیقی متن فیلم اثر موریس ژار

فیلم براساس باورهای اسلامی از نشان دادن تصویر پیامبر اکرم و حضرت علی و خلفای راشدین اجتناب می کند و در یک مورد فقط تصویر شمشیر حضرت علی (ع ) دیده می شود.

 بعثت پیامبر، قتل سمیه، اسلام آوردن و شکنجهٔ بلال ، جنگ بدر ، جنگ احد ، هجرت مسلمانان از مکه به مدینه، فتح مکه و… اشاره کرد. از شخصیت‌های تاریخی مهمی که در این فیلم تصویر شده‌اند می‌توان به: حمزه بن عبدالمطلب ، زید بن حارثه ، هند، ابوسفیان ؛ سهیل بن عمرو ، وحشی پسر حرب ، ابوطالب ، ابولهب ، ابوجهل، سمیه ، هراکلیوس (پادشاه وقت روم)، نجاشی (پادشاه وقت حبشه)، خسرو پرویز (پادشاه وقت ایران) اشاره کرد. 

داستان فیلم با پایه نوشته های توفیق الحکیم ، کریگ ؛ جودت اصحار، رحمان الشرقاوی و محمد علی ماهر  توسط کریگ آماده شده است.

 

 

 


نظرات کاربران


@