ده غذای افریقایی

تاریخ انتشار : ۲۲:۰۸ ۲۷-۰۸-۱۳۹۷

افریقا یک قاره است ، با تنوع بسیار اقوام سیاه، آنان غذاهای متنوع و متفاوت بسیاری دارند. از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب و حتی در افریقای مرکزی

تبریز امروز:

سفره افریقایی بسیار غنی از نظر تنوع است؛ کافی است سری به کتاب های غذای آنان زده شود. از شمال افریقا تا جنوب و از مسیر مرکز آن قاره ، شرق و غرب ! تنوع غذایی آنان دیده می شود.  

1 - دوروت وات   Dorot wat  - اتیوپی  

دورو وات یک غذای مخصوص اتیوپی است.  یک نوع خورش مرغ همراه با یک سس خرد شده ! این غذا را می توان به تنهایی خورد، اما اغلب همراه با سایر مواد تشکیل دهنده مانند تخم مرغ آب پز  و سبزیجات پخته شده است. در اتیوپی، این سس با انجیر، کیک ساخته شده از آرد گندم (غلات) مصرف می شود. اما می توان آن را با برنج سرو کرد .

2- جنکومه  The Djenkoumé - توگو

اینجا یک وعده غذای خوشمزه و آسان برای خوردن از توگو وجود دارد. این غذا از مرغ، سمولینا گندم، گوجه فرنگی و ادویه جات ساخته شده است. اگر این غذا را ندیده اید، نمیتوانید تصوری در مورد طعم این غذا داشته باشید .

توجه داشته باشید که این کشور غذاهای بسیار خوش مزه ای مانند فوفو، آیمولو، کوم و غیره دارد ...

3- کوسکوس مراکشی  - Moroccan couscous - مراکش

 این غذا به نام کوسکوس سلطنتی در مراکش مشهور است . همانطور که از نام آن پیداست، این یک غذاست که به علت فاخر بودنش مورد تمجید قرار گرفته است. این یک غذای عالی است که شامل سمولینای گندم ، پای مرغ، دنده های گوسفند، گوجه فرنگی و بسیاری از ادویه ها و ترشی جات است

4-چاکالاکا -The Chakalaka - افریقای جنوبی

چاکالاکا یک غذای سنتی آفریقای جنوبی است که می تواند با راتاتویی مقایسه شود. این غذا شامل انواع مختلفی از سبزیجات مانند لوبیای سفید، فلفل به مقادیر زیاد است. ویژگی خاص این غذا بسیار تند بودن آن است.

5- تیبودی The Thiéboudi  - سنگال

این غذا به طور کلی برنج سرخ شده یا برنج چرب نامیده می شود. Thieb شناخته شده ترین غذاهای سنگال در بین ملت هاست. نحوه طبخ آن ساده است، آن را با برنج، سبزیجات، ماهی، گوشت یا مرغ آماده می کنند .  می توان آن را در رستوران های غذاهای آفریقایی پیدا کرد.

6-ماهی Attiéké - ساحل عاج

Attiéké یکی از غذاهای سنتی ساحل عاج است. این غذا  از دانه های خشک و از کاساوای خشک که در کامرون به نام تاپیوکا شناخته شده است و در مناطق انگلیسی زبان قاری گفته می شود ،آماده می گردد. شکل ظاهری آن به کوسکوس شبیه است اما دارای طعم تند است. این غذا با گوشت یا ماهی همراه با سبزیجات و سس سرو می گردد . به طور کلی، آن را با تکه های موز سبز کبابی سرو می کنند..

7-  فوتو  The Foutou - غنا  

  فوتو یک غذای سنتی غنایی است. این غذا با آرد مانبوک، کاهو، یام مخلوط شده در یک ظرف آماده می شود. فوتو را می توان ترکیبی عالی برای سس های آفریقایی مانند مافه (سس بادام زمینی کبابی) است.

8- برنج جولف Jollof rice  نیجریه

برنج جولف غذایی است که در چندین کشور آفریقایی پخته می شود اما در نیجریه بسیار محبوب است. برنج Jollof ترکیبی از پنج مواد اساسی است: برنج، پیاز، فلفل، گوجه فرنگی خرد شده و رب گوجه فرنگی. هر کس می تواند این وعده غذایی را در خانه آماده کند.

9-نو دل The Ndolè - کامرون

برنج جولف یک ظرف است که در چندین کشور آفریقایی پخته شده است اما در نیجریه بسیار محبوب است. برنج Jollof ترکیبی از پنج مواد اساسی است: برنج، تلخ، پنیر، گلدان قرمز و تکه تکه. هر کس می تواند این وعده غذایی را در خانه انجام دهد، بنابراین او در دست است.

10-افو ریرو Efo-riro - کنگو

Efo-riro در یوروبا (زبان نیجریه و کنگو) به معنای "سوپ سبزی" است. این سوپ ترکیبی از اسفناج، گوشت گاو، گوشت بز و بسیاری از  افزودنی های دیگر  است. Efo-riro یک غذایی است که بسیاری از آفریقایی ها از آن لذت می برند، زیرا بسیار متنوع است. همچنین می توان آنرا با برنج، یامس yams یا هر غذای اساسی دیگر سرو کرد.این براساس انتخاب شما خواهد بود.

 

میترا فرهنگ فر 

منبع : هاو افریقا

 

 

 

 

 

نظرات کاربران


@