مجسمه سازی با نقد بر روابط جهان سیاست زده

ایزاک کوردال

تاریخ انتشار : ۱۰:۲۹ ۱۶-۰۸-۱۳۹۷

کار او بازاندیشی انتقادی از ایده پیشرفت، بدبختی انسان، تغییرات آب و هوایی و کاهش ارزش های انسانی در گذر زمان در وجود ما ، در میان موضوعات دیگر است. مجسمه های کوچک عمدتا یک کلیشه اجتماعی هستند که ظاهرا در کنار لباس های اشرافی مردان تجار ، کیف ها، موجودات فاقد زمان به عنوان مردان خاکستری مطرح می شوند.

تبریز امروز:

تفکر سیاست مداران و گرمایش زمین

ایزاک (اسحاق) کوردال متولد 1974یک هنرمند اسپانیایی گالیسی است که عمده علاقه اش به  مجسمه سازی و عکاسی در محیط شهری است. او در بروکسل و گالیسیا زندگی می کند.

کوردال در سال 1974 در  پونته وردای گالیسیا، اسپانیا متولد شد. وی در دانشگاه هنرهای زیبا پونته وردا در رشته مجسمه سازی تحصیل کرده است. او پنج سال در دانشکده کانتریوس پونته وردا، مدرسه ای برای حفاظت از صنایع سنگی به مطالعه پرداخته است و همچنین در کالج هنر کامبرول در لندن آموزش دیده است. ایزاک کوردل از موسسین بنیاد Alg-a.org، انجمن هنر دیجیتال گالیسیا به شمار می رود.

 

مجسمه های ایزاک کوردال در نات

کسوف های سیمان یکی از مشهورترین پروژه های شناخته شده او را تشکیل می دهد که شامل مجسمه های کوچک سیمان در فضای شهری است. کارهای او می توانند در بالای ایستگاه های اتوبوس، دیوارها و در اندازه های کوچک دیده شوند . مجسمه ها برای هنرمند به عنوان یک استعاره برای تفکر در مورد سیاست، بوروکراسی، قدرت به کار می روند  ... آنها در موقعیت های مختلف خاص در فضای شهری ارائه می شوند. کارهای او در گالری و فضاهای شهری دیده می شود. مجسمه های کوچکی از عروسک ها در شهرهای بروکسل، لندن، برلین، زاگرب، نانت، سان خوزه، بارسلونا، وین، مالمو، پاریس، میلان، بوگوتا از کارهایش دارند. کار او بازاندیشی انتقادی از ایده پیشرفت، بدبختی انسان، تغییرات آب و هوایی و کاهش ارزش های انسانی در گذر زمان در  وجود ما ، در میان موضوعات دیگر است. مجسمه های کوچک عمدتا یک کلیشه اجتماعی هستند که ظاهرا در کنار لباس های اشرافی مردان تجار ، کیف ها، موجودات بی انتها، به عنوان مردان خاکستری مطرح می شوند.

resized_900IMG_2246

سفر به نانت  - بدنبال رهبر یک پروژه بزرگ در تابستان 2013  بود که در پلازا دو بوفی، یکی از مراکز نانت ها اجرا شد . اندازه محل نصب حدود 20 متر در 20 متر بود و حدود 2000 مجسمه سیمانی و یک شهر نیمه خرابه را نشان می داد.

کوردال در مصاحبه ای با مجله ی  Agenda  در سال 2012 می گوید :

چشمان ما به شدت به دنبال چیزهای زیبا و بزرگ متمرکز است، در حالیکه شهر دارای مناطقی است که می توانند زیبایی داشته باشند یا اینکه در گذشته واقعا زیبا بودند و ما آن را نادیده می گیریم. برای من جالب است که به دنبال آن مکان ها باشم و از طریق دستکاری های کوچک در جهت تغییر روش های مختلف نگاه کردن ؛ منتظر تغییرات رفتار باشیم . 

در پروژه های مختلف، ایزاک کوردال علاقمند  به موضوعات مربوط به تغییر آب و هوا است. در طول سه سالانه بیوت فورت ، او مجموعه ای از مجسمه ها را در بالای چندین قطب نشان داد که افراد با شناور در انتظار تغییر آب و هوا هستند. در یک کار منحصر به فرد برای انعکاس ناکارآمدی ما با تخریب سیاره. او در تابستان 2013 در طول سفر به نانت ، در نقاشی قلعه بریتانی، آن را در اب و شناور نشان داد که باز مردان تجارت پیشه به عنوان بازیگران به نمایش درآمدند.

سیاستمداران درباره گرم شدن کره زمین بحث می کنند از سری مجسمه های از رهبران متابعت کن وی است که به نام بحث سیاستمداران در مورد گرمایش زمین مشهور شد.

پروژه قطعات سیمان وی مجسمه های ساخته شده با مشبک های فلزی با هدف طراحی سایه ها. یکی از پروژه های شناخته شده ، قطعات سیمانی است در سال 2009 در لندن نصب گردید شد .


نظرات کاربران


@