عکس هایی از فیل های افریقایی

فیل ها در پرونده

تاریخ انتشار : ۱۳:۰۸ ۱۰-۰۸-۱۳۹۷

آنها در سرتاسر قاره از ساحل دریای مدیترانه تا نوک جنوبی زندگی می کردند، اما در حال حاضر وجود آنها محدود به دامنه بسیار کمتری در شرق و جنوب آفریقا شده است، بیشترین تراکم موجود در بوتسوانا، تانزانیا، زیمبابوه، کنیا، زامبیا و آفریقای جنوبی است.

تبریز امروز:

فیل آفریقایی (Loxodonta africana) یکی از حیواناتی است که شناسایی آن در سطح جهان به سادگی ممکن است . آنها در سرتاسر قاره از ساحل دریای مدیترانه تا نوک جنوبی زندگی می کردند، اما در حال حاضر وجود آنها محدود به دامنه بسیار کمتری در شرق و جنوب آفریقا شده است، بیشترین تراکم موجود در بوتسوانا، تانزانیا، زیمبابوه، کنیا، زامبیا و آفریقای جنوبی است. برای بسیاری از مردم، فیل ها یکی از نمادهای آفریقایی هستند. قد و قواره بزرگ، گوش ها و خرطوم و ویژگیهای انسانی، آنها را به عنوان یک حیوان مورد علاقه برای افراد نشان می دهد.

"Elephant sunset" in Etosha National Park, Namibia © Johan J. Botha (Photographer of the Year 2018 entrant)

فیل در غروب خورشید پارک ملی اتوشا  در نامیبیا - عکس از جان و بوتا 

  حس بویایی فیل ها چهار برابر بیشتر از یک حیوان گوشتخوار یا 160 برابر انسان است. آنها می توانند بوی آب را از چند کیلومتر دور استشمام کنند.

 A recently born elephant calf seeks comfort and safety against mom in Addo National Park, South Africa © Prelena Soma Owen (Photographer of the Year 2018 entrant)
 
 فیلی که اخیرا متولد شده است، آرامش و ایمنی را در کنار مادر در پارک ملی Addo، آفریقای جنوبی دنبال میکند. © Prelena Soma Owen (عکاس سال 2018)
یک فیل بچههنگام تولد حدود 250 پوند وزن دارد و حدود 3 فوت است. در ابتدا فیل  کوچولوها نمی توانند به خوبی ببینند، اما می توانند مادران خود را با لمس، عطر و صدای او را تشخیص دهند.
Two elephant bulls fight under a stormy sky in Amboseli National Park, Kenya © Andrew Campbell (Instagram/acsafaris) (Photographer of the Year 2018 Finalist)

 دو فیل در زیر یک آسمان طوفانی در پارک ملی امبسللی کنیا در حال مبارزه هستند، © Andrew Campbell () (عکاسفینالیست سال 2018 )
"من این دو فیل را تماشا کردم بیش از یک ساعت در لبه دریاچه در آمبوسللی . در ابتدا آسمان روشن بود و سپس یک طوفان بزرگ بالا و اطراف آنها را بهم زد . با گرد و غبار، ابرها، نور، صدا و اکشن، این واقعا یک صحنه باورنکردنی بود و من خوش شانس بودم تا چند عکس را از آن ماجرا داشته باشم تا آنها در نهایت حرکت کنند. " 

 "Unleashed fury" in Amboseli National Park, Kenya © Dana Kennedy (Photographer of the Year 2018 entrant)

 "در نهایت خشم" در پارک ملی امبوسلی، کنیا © دانا کندی (عکاس سال 2018)
"آمبوسلی جایی است که می توان براحتی با فیل ها در زیستگاه خود روبرو شد .در این عکس فیل نر، که بسیار عصبانی بود، ماشین ما را در چند متری خودش با حالت تهاجمی مورد تهدید قرار داد. نشانه های ناراحتی را از طریق کوبیدن پاهای خود نشان داد و به شدت سرش را تکان می داد. با آدرنالین بالا، من توانستم آرامش را حفظ کنم و تصویر پر خشونت خود را در میان گرد و غبار بگیرم . هیچ چیز قادر به مقابله چهره به چهره با نیروی طبیعت مانند این فیل خشمگین نیست. "

A beautiful atmospheric sunset with elephants in Hwange National Park, Zimbabwe © Greg Metro (Photographer of the Year 2018 Top 101)

 غروب آفتابی زیبا با فیل ها در پارک ملی Hwange، زیمبابوه © گرگ مترو (عکاس سال 2018 )


پارک ملی Hwange یکی از بزرگترین زیستگاه های  فیل ها در آفریقا است. حدود 44 هزار حیوان پوست کلفت در  پارک 14،651 کیلومتر مربعی وجود دارد. در پارک آب های سطحی طبیعی وجود ندارد بنابراین در طول  فصل خشک حیوانات، از جمله فیل ها از آبخوان های مصنوعی ساخت بشر استفاده می کنند.

A herd of elephants dig for water in a dry riverbed in Kruger National Park, South Africa © Arno Pietersen (Photographer of the Year 2018 entrant)

گله ای از فیل ها برای رسیدن به آب در یک رودخانه خشک در پارک ملی کروگر زمین را می کنند . © Arno آرنو پیترسن (عکاس سال 2018)
در طول فصل خشک، فیل ها دسترسی به آب را برای سایر گونه ها فراهم می کنند. آنها در زمینهای خشک حفاری می کنند تا به آب های عمیق برسند و آب برای سایر گونه هایی که قادر به حفاری نیستند قرار می گیرد. آنها همچنین حفره ها را بزرگ تر هم می کنند تا آب در انها جمع گردد.

Desert elephants in the Huab River Valley, Damaraland, Namibia © Norman Victor (Instagram/norm_northmen) (Photographer of the Year 2018 Top 101)

فیل های صحرا در دره Huab رودخانه Damaraland، نامیبیا © نورمن ویکتور 


"بعد از باران های سنگین در نامیبیا این فیل ها  در زمین های خشک؛ از کوه ها به سوی رودخانه هواب در جستجوی پوشش گیاهان بودند".

 "In unison" at Addo Elephant National Park, South Africa © John Vosloo (Photographer of the Year 2017 Top 101 Finalist)

 اتفاق فیل ها در پارک ملی اددو، آفریقای جنوبی © جان وسلو(عکاس سال 2017 )
حدود 50 هزار عضله در بدن فیل وجود دارد که شامل شش گروه عضلانی و بدون استخوان است. این تعداد با 639 عضله در کل بدن انسان مقایسه می شود! نزدیک عضو بدن انسان که به خرطوم فیل نزدیک است، زبان ماست. فیل ها از خرطوم خود برای تنفس، نوشیدن، خوردن، بوییدن، کشتی، ارتباط، لمس، احساس، نگه داشتن، گرفتن و کشیدن استفاده می کنند. 

  "The land of giants" in Maasai Mara National Reserve, Kenya © Björn Persson (Photographer of the Year 2017 Semi-finalist)

"سرزمین غول ها" در ماسایی مارا ، کنیا © Björn Persson (عکاس سال 2017 )
فیل ها سنگین ترین پستانداران زمین هستند، در 4 تا 7 تن، و دومین قد بلندترین پستانداران زمین (پس از زرافه)  3.1 - 3.4 متر در شانه هایشان. بزرگترین فیل در رکورد وزن 10.9 تن و 3.9 متر در شانه بود.

"Elephants approaching" in Amboseli National Park, Kenya © Brigitta Moser (Photographer of the Year 2017 Top 101 Finalist)

"فیل ها نزدیک هم" در پارک ملی امبوسلی، کنیا ©  بریژیتا موسر(عکاس سال 2017 )
"پارک ملی امبوسلی در کنیا دارای بزرگترین گله فیل ها در آفریقا است. هنگامی که ما آنجا بودیم،  یک خانواده بزرگ فیل به سوی باتلاق پشت سر ما و به طور مستقیم به سوی ما می آمدند.

Playful elephant calf in Addo Elephant National Park, South Africa © Annette Heymans (Photographer of the Year 2018 entrant)

فیل در پارک ملی فیل اددو ، آفریقای جنوبی © آنت هیمن (عکاس سال 2018)


"ما از پارک ملی Addo Elephant بازدید کردیم و از فیل ها در سواحل حوپور عکس گرفتیم. سه فیل در گله وجود داشت، اما این یکی از بزرگترین ها بود. او هر چیزی را که در اطراف او حرکت می کرد تعقیب می کرد، مهم نیست که چقدر بزرگ یا کوچک. او خود را می پیچاند، چرخش می کرد - به نظر می رسید که از این فوق العاده لذت می برد. »

 The perfect itching post in Madikwe Game Reserve © Kevin Dooley (Instagram/kevinsphotographyusa) (Photographer of the Year 2018 entrant)

فرکانس پایین در  Madikwe © کوین دوولی (عکاس سال 2018 ورودی)
فیل ها می توانند سیگنال های لرزه ای را از طریق پای خود، از طریق استخوان پا و استخوان و به گوش میانی تشخیص دهند. آنها با یکدیگر با فاصله کمتر از 10 کیلومتر از طریق فرکانس پایین، با ضرب دوباره از طریق پاهای خود، ارتباط برقرار می کنند.

A solitary elephant bull in Amboseli National Park, Kenya © Martin Fromer (Photographer of the Year 2018 Top 101)

  فیل نر تنها در پارک ملی امبوسلی، کنیا © مارتین فرامر (عکاس سال 2018 )
فیل ها 50 تا 70 سال زندگی می کنند. فیل ها طولانی ترین دوره بارداری را در تمام پستانداران تجربه می کنند - آنها 22 ماهه باردار هستند.

 "Broken" – an elephant with a broken tusk in Maasai Mara National Reserve, Kenya © Andy Howe (Photographer of the Year 2018 entrant)

"شکسته" - یک فیل با عاج شکسته در پارک ملی ماسایی مارا ، کنیا © Andy Howe (عکاس سال 2018)
بررسی جامع چروک پوست فیل آفریقایی نشان داد که چگونه طراحی پیچیده آن به حفظ حیوان در خنکی، محافظت از آن در برابر انگل ها و جلوگیری از کم آبی کمک می کند. 

 "The inquisitive one" in Kariega Private Game Reserve, South Africa © Andrew Aveley (Photographer of the Year 2017 Finalist)

 "کنجکاوی" در پارک کاریگا پاریدر آفریقای جنوبی © اندروادرو (عکاس سال 2017)
"در حالی که در سافاری، من یک گله پرورش کوچک از فیل ها را می دیدم، ما در یک دره کوچک باریک ایستاده بودیم و فیل ها به آرامی شروع به حرکت در نزدیکی ما کردند. در حالیکه تماشا می کردم، این فیل به وسیله نقلیه نزدیک شد و به آرامی با بلند کردن خرطوم خود ایستاد و ما عطر و بوی این موجودات عجیب و غریب را درک کردیم برای ایجاد این تصویر فرصت مناسبی پیش امد .
 
تدوین و ترجمه از کاوه وحیدی آذر
منبع افریقا جئوگرافیک 
 
 در این گالری، جشن فیل ها آفریقایی، ما با شما از برخی عکس های باور نکردنی این گیاهان غول پیکر که توسط عکاسانی که وارد رقابت های عکاس سال 2017 و 2018 شده اند، به اشتراک می گذاریم.
 

نظرات کاربران


@