جلسه هماهنگی برگزاری رویداد همدان 2018 برکزار شد

همدان 2018 بعنوان پایتخت گردشگری کشور‌های آسیایی

تاریخ انتشار : ۱۴:۴۶ ۱۴-۰۵-۱۳۹۷

رویداد همدان 2018 بعنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی فرصتی کم نظیر برای معرفی بهتر و مناسب‌تر تاریخ، تمدن و فرهنگ ایرانی به جهان است.

تبریز امروز:

Image result for ‫همدان‬‎

جلسه هماهنگی برگزاری رویداد همدان 2018 بعنوان پایتخت گردشگری کشور‌های آسیایی به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.
دکتر اسحاق جهانگیری با اشاره به اهمیت این رویداد، گفت: رویداد همدان 2018 بعنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی فرصتی کم نظیر برای معرفی بهتر و مناسب‌تر تاریخ، تمدن و فرهنگ ایرانی به جهان است.
معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه استان همدان از ظرفیت‌ها و مزیت‌های متعدد گردشگری و تاریخی برخوردار است،‌ خاطر نشان کرد: آثار تاریخی و فرهنگی، مشاهیر و صنایع دستی همدان از جمله جاذبه‌های فراوان این استان در حوزه گردشگری است که لازم است همه دستگاه‌های ملی کشور برای معرفی این ظرفیت‌ها اقدامات ویژه انجام دهند.
وی همچنین از وزارت امور خارجه خواست نقش فعالی در این زمینه ایفا کند تا از این فرصت بوجود آمده استفاده مطلوب در جهت دیپلماسی فرهنگی و معرفی ایران در سطح بین الملل صورت گیرد.
دکتر جهانگیری همچنین با تاکید بر اینکه یکی از جهت گیری‌های اصلی توسعه کشور، توسعه گردشگری است،‌ افزود: ایران از جاذبه‌های فراوانی در بخش گردشگری برخوردار است و رویداد همدان 2018 نه تنها برای این استان بلکه می‌تواند برای کل ایران فرصت مغتنمی در جهت معرفی ظرفیت‌های گردشگری باشد.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به گزارش‌های ارائه شده از اقدامات صورت گرفته در جهت هماهنگی و فراهم نمودن مقدمات برای برگزاری هر چه بهتر رویداد همدان 2018، از شهرداری همدان، استاندار و مدیران این استان و نیز سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بخاطر تلاش‌های صورت گرفته در جهت زیبا سازی شهر و تکمیل زیرساخت‌های آن قدردانی کرد.
معاون اول رئیس جمهور با تاکید براینکه صدا و سیما و رسانه‌های دیگر نیز در این زمینه مسئولیت و رسالت سنگینی بر دوش دارند، از آنان خواست تمام تلاش خود را بکار گیرند و با حداکثر ظرفیت خود برای معرفی هر چه بهتر همدان و برگزاری مناسب رویداد همدان 2018 تلاش کنند.

Related image


وی همچنین با یادآوری اینکه جاذبه‌های گردشگری، آثار تاریخی و مشاهیر استان همدان به مرکز استان محدود نمی‌شود، خاطر نشان کرد: دربرگزاری رویداد همدان 2018، برنامه‌ها نباید فقط در مرکز استان متمرکز شود بلکه باید سایر شهرستان‌های استان نیز در این زمینه فعال باشند و ظرفیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری همه نقاط استان مدنظر قرار گیرد.
در این جلسه که وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست و برخی نمایندگان مردم استان همدان در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند، استاندار همدان گزارشی از اقدامات صورت گرفته در جهت زیباسازی شهر،‌ تکمیل زیرساخت‌ها و آماده‌سازی همدان برای برگزاری رویداد همدان 2018 ارائه و نیازها و پیشنهادات خود را برای کمک به برگزاری هر چه بهتر این رویداد مطرح کرد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و نیز مدیر کل این سازمان در استان همدان نیز گزارش‌هایی از اجرای پروژه‌های زیرساختی مرتبط با گردشگری نظیر بهره‌برداری از 5 هتل، اجرای 142 پروژه مرمتی، ایجاد 26 واحد اقامتگاه بومگردی و ایجاد کمپ در روستاهای هدف گردشگری ارائه کردند و به تشریح برنامه‌ریزی‌های انجام شده جهت برگزاری هر چه بهتر رویداد همدان 2018 پرداختند.
در پایان این جلسه مقرر شد موضوع رویداد همدان 2018 در یکی از جلسات آتی هیات وزیران برگزار و تصمیمات لازم برای تفویض اختیار به استان و دستگاه‌های اجرایی و نیز تامین اعتبار مورد نیاز برای برگزاری هر چه مناسب‌تر این رویداد اتخاذ شود.

ارسال دیدگاه

نظرات کاربران


@