چشم انداز انرژی تجدید پذیر در هند

انرژی باد

تاریخ انتشار : ۰۴:۵۵ ۱۸-۰۴-۱۳۹۷

ظرفیت تولید انرژی باد در هند در سال های اخیر به طور قابل توجهی افزایش یافته است. در 31 مارس سال 2018، ظرفیت کلی نیروگاه بادی 34.04 GW بود. هند چهارمین ظرفیت بادی قدرتمند باد در جهان است. ظرفیت توان باد در کل مناطق جنوب، غرب و شمال گسترش یافته است. هزینه های انرژی باد در هند به سرعت کاهش می یابد.

تبریز امروز:

  Image result for indian wind electricity

جمعیت هند به سرعت در حال افزایش است و انتظار می رود که تا سال 2020  این کشور پرجمعیت ترین کشور جهان باشد. هند در حال حاضر با تقاضای زیاد انرژی مواجه است. با وجودی که تولید انرژی آن در طول سالها گسترش یافته است، جمعیت آن نیز به میزان قابل ملاحظه ای افزایش می یابد. هند دارای پنجمین مجموعه بزرگ تولید برق است.

در سال 2014  یک هشتم  از مجموع ظرفیت 245 گیگا وات نصب شده در هند از انرژی های تجدید پذیر محسوب می گردید.

ظرفیت تولید انرژی باد در هند در سال های اخیر به طور قابل توجهی افزایش یافته است. در 31 مارس سال 2018، ظرفیت کلی نیروگاه بادی 34.04 GW بود. هند چهارمین ظرفیت بادی قدرتمند باد در جهان است. ظرفیت توان باد در کل مناطق جنوب، غرب و شمال گسترش یافته است. هزینه های انرژی باد در هند به سرعت کاهش می یابد.

سطح 2.43 (3.6 سنت در ایالات متحده) برای هر کیلووات ساعت  ، رکورد کم هزینه ترین انرژی باد در دسامبر 2017  را به دست داده است. در دسامبر 2017، دولت  هند دستورالعمل های قابل اجرا برای تامین انرژی باد مبتنی بر تعرفه را برای روشن شدن و به حداقل رساندن ریسک  برای سرمایه گذاران را  اعلامداشته است.

هند چهارمین وارد کننده نفت و ششمین وارد کننده عمده محصولات نفتی است. انتظار می رود که استفاده از منابع تجدیدپذیر هند از وابستگی به سوخت های فسیلی گرانقیمت کاهش دهد. رشد اقتصادی، افزایش رفاه، افزایش ظرفیت سوخت های پاک، استفاده از انرژی های  تجدیدپذیر را در هند گسترش داده است. هند دارای توان بالقوه در انرژی خورشیدی، آب، باد و انرژی هسته ای است.

Image result for indian wind electricity

هند با پتانسیل بسیار بالایی برای تولید انرژی خورشیدی در هند دارای مزیت های بالایی است. این موضوع به خاطر موقعیت جغرافیایی آن است. هند یک کشور استوایی است که تابش خورشید را تقریبا در تمام طول سال دریافت می کند. تقریبا امکان جذب 4-7 کیلو وات ساعت ازانرژی خورشید در هر مربع متررا داراست.  این کشور به سرعت در حال حاضر به عنوان مرکز اصلی تولید انرژی درنیروگاه های انرژی خورشیدی در مناطق آندرا پرادش، بیهار، گوجرات، هاریانا، مادها پرادش، اوریسا، پنجاب، راجستان و غرب بنگال حال ظهور است.

 

Image result for indian wind electricity

اما بااین وصف تمام جنبه های انرژی تجدید پذیر در هند مورد مطالعه و بحث است. هند برای رشد خود نیازمند انرژی ارزان قیمت است و برای کسب آن در حال تلاش است.

 

 

گزارش از کاوه وحیدی آذر

 

 

 


نظرات کاربران


@